Oficiálna kategória

Hotel Bankov

53
Bankov
ročník hodnotenia: 2017
Dolný Bankov 2, Košice
055/6324 522-4, 6324 540
3cenová úroveň

Hotel Bankov je jedným z historických hotelov na Slovensku, pôvodná stavba bola odovzdaná do užívania v roku 1869 a je najstarším hotelom na Slovensku. Terajší vzhľad nadobudol po rekonštrukcii v rokoch 1994 – 1996 a posledná úprava prebehla pred ôsmimi rokmi.  Prechádzka po chodbách navodzuje pocit návratu v čase. Rekonštrukcie boli urobené citlivo, zachoval sa pôvodný štýl. Škoda, že sme tesne nezastihli wellness otvorené – to rekonštruovali a malo by poskytnúť výborný relax pre hostí na vysokej úrovni. Internetová stránka hotela je prepracovaná, rezervácia je rýchla a dá sa aj online chatovat s recepciou.

Neprehliadnuteľná je aj poloha hotela v časti Bankov, ktorá je lesoparkom a priamo vedľa vedie aj turistická značka. Pre nás to bola výzva na dlhšiu vychádzku, ale poloha mimo mesta priam zvádza aj na organizovanie osláv a svadieb. Hlavne v lete to musí byť veľmi pôsobivé, keď funguje letná terasa. Hneď vedľa je aj detské ihrisko.

Po príchode na recepciu nám ponúkli welcome drink – sekt a informovali nás o možnosti bezplatného odvozu do mesta (aj naspäť). Ubytovali nás v malej izbičke, ktorá spĺňala kritériá 4 hviezdičiek. Minibar bol plný, kvalitný televízny prijímač, v skrini fén, v kúpeľni kozmetika. Akurát na náš vkus bolo v izbách dosť teplo a kúrenie sa nedalo regulovať.

Raňajky sa podávali v krásnej jedálni s kazetovými stropmi a krištáľovými lustrami, ale prostredie bolo lepšie ako ich kvalita. Hoci sme prišli len polhodinu po ich začiatku, podnosy s jedlom boli poloprázdne, šunka už nebola , doložili len volské oká. Ponuka v hoteloch tohto typu býva podľa našich skúseností väčšinou bohatšia. 

© 2016 News and Media Holding