Oficiálna kategória

Hotel Bankov

53
Bankov
ročník hodnotenia: 2019
Dolný Bankov 2, Košice
055/6324 522-4, 6324 540
3cenová úroveň

Hotel sídliaci v časti Košíc Dolný Bankov bol pred niekoľkými rokmi spoluzakladateľom Asociácie historických hotelov Slovenska. Jeho história je riadne dlhá, siaha do druhej polovice 19. storočia a ide o najstarší hotel na Slovensku.

Veľmi vydarená a ocenená bola rekonštrukcia v roku 1997, realizátori získali Jurkovičovu cenu. Počas ďalšej v roku 2008 pribudli izby v podkroví. Hotel  je situovaný v krásnom lesnom prostredí, na začiatku košického lesoparku, pred ním nás tento rok prekvapili kolobežky na elektrický pohon, ktoré sa dajú požičať.

Všimli sme si aj omladený personál na recepcii, inak sa však snažia ísť vo svojej línii a zachovať svoju úroveň. To, že je budova staršieho dáta, má svoje pre a proti. Pozitívom je pekný historický vzhľad, vonkajší aj v interiéri, takže svadby tu môžu byť nádherné, hlavne v lete, keď je v prevádzke terasa a určite sa na nej príjemne trávi čas aj počas iných, menších osláv.

Izby majú, ako to v historických budovách býva, rôzne pôdorysy, naša štandardná izba Comfort bola asi vyššia ako širšia, aj keď útulná a nič v nej nechýbalo. Ocenili sme kvalitné matrace, ako pozornosť nás čakali flašky minerálky, župany. O kategóriu vyššie sú izby o 20 eur drahšie a sú podtstne priestrannejšie.

Navštívili sme v nich wellness na prvom poschodí – sú tu tri druhy sáun, ochladzovací bazén, tepidárium a plavecký bazén. Detskí návštevníci majú k dispozícii detské ihrisko, dospelí petangové. Okolie hotela je ideálnym miestom na cyklistiku a turistiku, chodníky sa začínajú v podstate pred hotelom.

Na pekne spracovanej webovej prezentácii hotela si môžu hostia vybrať z ponuky pobytových balíčkov. Súčasťou hotela je reštaurácia Lujza, v ktorej sa podávajú raňajky. Hostí bolo počas nášho pobytu menej ako desať, tak sme si vyberali z raňajkového menu – v ponuke boli teplé aj studené jedlá, bola dostatočná, k tomu ovocná šťava a na výber čaj alebo káva.

Zhrnutie:

Plus: krásne prírodné prostredie, historické interiéry

Mínus: nič podstatné, kto chce priestrannejšiu izbu, odporúčame objednať o kategóriu vyššie

 

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel