Oficiálna kategória

Hotel Capital

468
Capital
ročník hodnotenia: 2017
Farská 16, Nitra
037 6925201
2cenová úroveň

Srdce starej, krásnej Nitry. Hneď vedľa kostola na Farskej ulici hotel Capital. Vkročiť môžete dvoma vchodmi, podľa toho či ste prišli autom alebo po svojich. Parkovisko je čiastočne prekryté.

Zvonku celkom obyčajná budova vás prekvapí zaujímavou atmosférou, ak prekročíte jej prah. Vstupná hala je zariadená dobovým nábytkom, čalúnenými kreslami, ktoré vás pozývajú sadnúť si a otestovať, či sú tak pohodlné ako pekné. Na stolíku rozložené šachové figúrky, vo vitríne knihy a na drevenom stojane rustikálne zlaté hodiny.

Atmosféru pripomínajúcu pánsky klub dotvárajú kryštálové lustre a ťažké, honosné závesy. Na konci luxusne pôsobiaceho priestoru vás recepcia privíta pohárom vína. A pri odchode to končilo čokoládovým mafinom na cestu.

Hotel je zaujímavo členený a z toho vyplýva aj rôznorodosť izieb. Svojim hosťom ponúka ubytovanie v štýlových izbách. Majú rôzne rozmery i pôdorys. Keď si rezervujete izbu, ešte netušíte, či sa budete pozerať do dvora alebo na ulicu alebo uvidíte cez okno hotelovej izby viac z Nitry.

My sme mali zo štandardnej dvojposteľovej izby výhľad na krásnu ale zničenú historickú budovu, ktorú ešte len čaká obnova. Izby sú klimatizované, samozrejmosťou je internet, trezor a televízor. K spokojnosti pri krátkodobom pobyte nič viac nepotrebujete.

Na prvom poschodí objavíte oddychový salónik s honosným orientálnym sedením, ktoré dopĺňa obraz tahitských žien od post impresionistického maliara Paula Gauguina.

V podzemí hotela je relax centrum s bazénom. Súčasťou wellnessu je miestnosť s fínskou saunou, vírivkou, šatňami a centrálnym sedením na prútených kreslách. Vstup do relax centra je v cene ubytovania.

Bufetové stoly na raňajkách boli veľmi pekne naaranžované a bohaté. Na výber boli sladké, slané i teplé pokrmy. V hoteli je aj reštaurácia, tú ale neprevádzkuje Capital. V čase našej návštevy nefungovala, majiteľ hotela práve menil jej nájomcu

© 2017 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel