Oficiálna kategória

Eco friendly Hotel Dália

55
Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2017
Lőfflerova 1, Košice
055/7994 321-8
3cenová úroveň

Košický mestský hotel je najdlhšie certifikovaným ekologickým hotelom na Slovensku, certifikát EU Ecolabel má už šesť rokov. Mnohé z vecí kvôli ktorým ho vlastní, hosť možno nevníma, ako LED a úsporné žiarivky v svetlách, solárne panely na ohrev vody, vodovodné batérie a sprchy so šetriacim módom. Ďalšie si určite všimne,  napríklad recyklovaný toaletný papier či papierové utierky, nádoby na separovaný odpad pre hostí na chodbe či špeciálnu eko kozmetiku netestovanú na zvieratách. Pre konferencie majú špeciálny eko balíček a kombinácia biela-zelená je „korporátnou“ hotelovou farbou.

Pre eko-cestovateľov, teda tých, ktorí prídu do Košíc vlakom, majú v hoteli zľavy z ubytovania 20-25 percent, rovnako podporujú aj ľudí, ktorí plánujú v okolí Košíc cyklistické výlety a pre majiteľov elektromobilov je v Dálii nabíjacia stanica.

Hotel sa nachádza len niekoľko minút chôdze od centra Košíc a tiež od autobusovej a vlakovej stanice. Hostia ktorí prídu autom môžu parkovať na ulici alebo za poplatok v uzamknutom hotelovom dvore. Dália má izby v troj- a štvorhviezdičkom štandarde. My sme bývali v jednej z izieb vyššieho štandardu. Mala všetko, čo k nemu patrí aj niečo navyše - kvetinový dezén na závesoch a čalúnení, ale najmä nápaditá posteľná bielizeň s grafickým vzorom a tehlová stena jej dávali osobitý šmrnc. S farbami pekne pracujú aj iných izbách a pekné dekorácie zdobia aj verejné priestory tohto rodinného hotela.

V izbách potešia hosťa aj maličkosti v podobe veľkého obuváka a najmä biznis klientelu valček na čistenie oblečenia. Postele v izbe boli kvalitné a pohodlné, k tomu kreslo a stolička na sedenie, dobré osvetlenie, pestrý výber televíznych programov aj s ich zoznamom. Wifi je zaheslované, heslo má hosť v izbe,  kartička s nim je viditeľne umiestnená.

Dália má veľmi príjemný personál, už pri telefonickej rezervácii sme sa dozvedeli všetky informácie, ponúkli na výber typ izby, informovali o cenách, pri príchode sme opätovne dostali všetko, čo sme o hotelových službách potrebovali vedieť a recepčná ešte aj zavolala, či je izba v poriadku.

Raňajky sa podávajú v hotelovej reštaurácii, výber je pestrý, majú tu aj domáce produkty ako sú nátierky aj niekoľko druhov domácich koláčov, chutnú kávu. Na objednávku urobia aj jedlá ako teplá ovsená alebo krupičná kaša či grilovanú zeleninu. V nej sa možno aj naobedovať. Hosť, ktorý dostane hlad poobede alebo večer a nechce sa mu ísť do mesta, si môže dať niektorý zo snackov v príjemnej kaviarni.

Check-out je o desiatej, ale hneď pri príchode sme sa dozvedeli, že možné je bez poplatku odcheckovať sa až do 12.00, len treba dať vedieť.

 

© 2017 News and Media Holding