Oficiálna kategória

Hotel Devín

25
Foto: Hotel Devín
ročník hodnotenia: 2017
Riečna 4, Bratislava
02/5998 5856, 5998 5111
4cenová úroveň

Ťažko si možno v Bratislave predstaviť lepšiu polohu pre mestský hotel  –  v centre starého mesta na nábreží Dunaja. Kultúra aj gastronómia je tu na dosah, hosť môže zabudnúť na dopravu, všetko zvládne peši. Po nábreží sa síce pohybuje množstvo áut a hlučná električka, ale našťastie pri zatvorených oknách hluk zvonku nepočuť.

Keď hosť vstúpi z rušného nábrežia do hotela, Devín ho učičíka svojou noblesou a krásnym historizujúcim prostredím. A je oň záujem, mali sme problém zarezervovať si izbu, napokon sa nám ušla v termíne, ktorý sme chceli, len fajčiarska. Bola však dobre vetraná a udržiavaná, hoci ako nefajčiari sme to rozpoznali.

Hotel prešiel pred pár rokmi čiastočnou vydarenou obnovou, historický nádych zostal a hosť sa tak môže cítiť ako v inom storočí. Pritom je myslené na jeho potreby. V izbách je napríklad čajový a kávový servis, samozrejmosťou sú aj iné veci dôležité pre štyri hviezdičky – klimatizácia, minibar, trezor, kvalitný televízny prijímač, internetové pripojenie, kvalitná kúpeľňová kozmetika.

V hoteli ubytovaným hosťom zdarma slúži aj wellness, preto si v izbe nájdu aj župan a papučky. Môžu si zaplávať v bazéne s protiprúdom a saunovať sa v suchej a parnej saune, zacvičiť si vo fitnes či zahrať squash. Masáž si, ako to býva,  treba objednať dopredu. Za parkovanie si návštevníci priplatia 19 € za deň.

Ak chcete v hoteli aj večerať, treba si zistiť dostupnosť reštaurácie. V čase, keď sme Devín navštívili, koncom roka, bolo obdobie firemných večierkov a rôznych organizovaných akcií, takže sa nám dva krát stalo, že reštaurácia bola pre verejnosť zatvorená.

Raňajky v cene ubytovania sú na veľmi slušnej úrovni. Vyberali sme si z teplého aj studeného bufetu, myslia aj na racionálnu výživu a milovníkov sladkého. Raňajková miestnosť bola počas nich plná, čo je dobrý znak pre hotel, že hostia majú oň záujem. 

© 2016 News and Media Holding