Oficiálna kategória

Hotel Galeria Thermal Bešeňová

490
Bešeňová
ročník hodnotenia: 2018
Vodný Park Bešeňová, Bešeňová 136
044 4307 700
3cenová úroveň

V Bešeňovej nedávno pribudol hotel, ktorý má predpoklady nasmerovať si to do slovenskej hotelovej špičky. Galeria Thermal, lebo tak sa volá, vznikol prestavbou staršieho objektu v Thermal Parku Bešeňová (predtým Gino Paradise) a nachádza sa hneď na začiatku kúpaliska. Čo ho robí v slovenských podmienkach jedinečným je, že má priestorovo veľkorysé vonkajšie bazény s termálnou vodou, ktoré slúžia len hotelovým hosťom a je k nim jednoduchý prístup priamo z hotela. Sú tri, dva s teplejšou vodou, až 38 st. vodou a jeden plávací s chladnejšou a keďže sú otvorené od deviatej rána až do deviatej večera, čľapkanie sa v teplej vode z ktorej sa parí a pod hviezdami, vie pobyt v hoteli naozaj spríjemniť. Takisto sa môžete vykúpať ešte pred odchodom z hotela, keďže check out je o desiatej. Na relax slúžia aj ležadlá pri bazénoch, alebo pohodlné kreslá. Okrem ležadiel v privátnej zóne si možno cez recepciu rezervovať aj ležadlá v Thermal Parku, doň majú hostia hotela zľavnený vstup a je priamo z privátnej hotelovej bazénovej zóny.

Na veľmi pekne urobenej a obsažnej webovej stránke sa dozviete, že ide o prvý hotel s holistickým konceptom na Slovensku,  čo znamená, že sa sústreďujú na všetky tri úrovne bytosti hosťa - telo, dušu i myseľ . Rozmenené na drobné, napríklad môžu absolvovať početné holistické wellness a saunové rituály. My sme na to, aby sme nejaké stihli, boli v hoteli prikrátko, ale aj bez nich sme sa tu cítili príjemne.

Pobyt je najlepšie rezervovať priamo cez webovú stránku, vtedy má hosť napríklad aj zľavu v reštaurácii. 

Hneď na prvý dojem nás zaujala priestranná a svetlá lobby aj v výhľadom na privátne bazény. Pri check-ine sme dostali nealkoholický welcome drink a naozaj obsiahle informácie čo a ako v hoteli a Thermal Parku funguje aj spolu s nimi aj mapku areálu aj s otváracími hodinami prevádzok. Do izby nás odprevadil  concierge a dozvedeli sme sa napríklad, že klíma funguje, keď sú nielen že zatvorené dvere, ale aj kľučka dotiahnutá,tak ako má byť,  alebo že v televízii možno okrem sledovania TV programov, či infokanálu používať  aj youtube. Na posteli nás čakal list s oslovením, popisom ponúkaných služieb a podpisom riaditeľa.

Hotel má niekoľko druhov izieb, my sme bývali v Thermal, čo je štandardná izba, okrem nich sú tu ešte aj izby, ktoré majú súkromné  vírivky pre dvoch a izby na prízemí, ktoré majú terasu a priamy vstup k bazénom. Naša izba mala veľký balkón a výhľad na aquapark a všetko čo ku komfortnému ubytovaniu patrí. Bola priestranná, kvalitná posteľ, matrace a posteľná bielizeň, dostatok odkladacích priestorov, osobitná kúpeľňa a wc, dobré osvetlenie, zástrčky hneď vedľa postelí, dobre fungujúce wifi, veľa televíznych programov aj s ich zoznamom pri posteli, kávový a čajový servis, slušne vybavený minibar, kvalitná kozmetika-v kúpeľni. Okrem pohodlných postelí bolo v izbe aj pohodlné rozkladacie kreslo. V skrini bola okrem županu a papučiek aj taška s uterákmi k bazénu.

Cez deň, od 11. 00 do 16.00 sa môžu hostia občerstviť vo Fresh bare, kde bolo v ponuke ovocie, ovocný šalát, zelenina a zeleninový šalát aj citrónová voda.

Raňajky sa podávajú centrálne, pre všetky hotely auaparku, boli pestré. Kto chce viac súkromia,  možno si ich za príplatok objednať aj do izby. Check out je o 10.00 a čas príchodu a odchodu je zreteľne vyznačený na recepcii aj na hotelovej kartičke.

Hotel deklaruje šetrnosť k okolitému prostrediu a jeden z nápadov sa nám veľmi páčil – ak hosť netrvá na tom, aby mu na druhý deň upratali izbu, môže pred polnocou zavesiť na dvere vrecúško a podľa informačného letáku, dostane drobnú odmenu. Neskúšali sme, keďže sme v hoteli strávili len jednu noc, ale nápad je to určite zaujímavý. 

© 2017 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel