Oficiálna kategória

Hotel GOLFER

63
Golfer
ročník hodnotenia: 2018
J. Horvátha 910/50, Kremnica
045/6743 767
2cenová úroveň

Rodinný hotel na okraji krásneho historického mesta Kremnica je jeden z najdlhšie fungujúcich hotelov „novej“ teda porevolučnej éry u nás, keďže svoje služby poskytuje od 90.-tych rokov. Stále však je v dobrej kondícii. Nachádza sa v tichom prostredí, uprostred prírody a pritom v pešej vzdialenosti, od historického centra Kremnice. Hotel deklaruje tri hviezdičky, ale poskytuje aj služby, ktoré sú bežné pre štvorhviezdičkový štandard – je tu napríklad golfový simulátor, bazén, v izbách trezor, fén.

Ubytovanie sme objednávali cez hotelovú stránku, potvrdenie rezervácie prišlo hneď, na garanciu je potrebná predautorizácia kreditnou kartou. Hosťa tu privíta elegantne zariadená lobby, takže prvý dojem bol rozhodne pozitívny a umocnila ho aj práca slečny na recepcii (ako sme sa sa neskôr dozvedeli dcéry majiteľky), dostali sme všetky informácie potrebné k pobytu. Izba, v ktorej sme bývali bola celkom priestranná, okrem priestoru na spanie tu bola aj pohodlná pohovka s konferenčným stolíkom a stojanovou nočnou lampou. Izbu pekne oživovali kárované textílie použité na závesoch a čelách postelí. Nad trojhviezdičkový štandard v nej bol trezor a fén. Internet fungoval bez problémov, s televíznym signálom to bolo horšie, naladených bolo, resp. dalo sa „chytiť“ len niekoľko programov.

Osobine musíme zmieniť knihu s informáciami o hoteli a okolí, ktorá je v každej izbe. Určite je to graficky najkrajšie urobená hotelová kniha, akú sme v slovenských zariadeniach videli.

Vyskúšali sme aj tunajší bazén, má 11 metrov, na zaplávanie alebo vyčľapkanie postačuje, okrem neho je tu aj sauna a ležadlá. V lete je v susedstve termálne kúpalisko s piatimi bazénmi, hoteloví hostia majú doň súkromný vstup. Pre priaznivcov golfu je tu golfový simulátor, kde si možno „zahrať“ na množstve známych ihrísk a potom sa občerstviť v golfovom klube. Hotel má veľa možností a aktivít aj pre rôzne teambuildingy a bližšie aj vzdialenejšie okolie ponúka tiež množstvo atrakcií a aktivít v prírode, ale aj pre milovníkov histórie. V zime ho vyhľadávajú napríklad čoraz častejšie bežkári, keďže najlepšie slovenské stredisko pre bežkovanie, Skalka, je neďaleko. V iné ročné obdobia turisti aj milovníci banských historických miest.

Raňajky sa podávajú oficiálne od ôsmej, ale bez problémov nám ich pripravili, aj ďalším hosťom podľa želania skôr. Keďže cez týždeň tu bolo menej ľudí, vyberali sme si z troch raňakových menu – ponúkali anglické, francúzske a slovenské raňajky. Obidve, ktoré sme si vybrali chutili aj zasýtili.

Zhrnutie:

Plus: rodinná atmosféra a prostredie, výborná poloha s dosahom na aktivity v prírode aj históriu

Mínus: počas našej návštevy slabý televízny signál

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel