Oficiálna kategória

Hotel Grand Jasná

38
TMR
ročník hodnotenia: 2017
Demänovská Dolina 71, Demänovská Dolina
044/5231-900-1
4cenová úroveň

Pod Chopkom už tradične veľa ľudí k ubytovaniu priťahuje Grand hotel v Jasnej. Štvorhviezdičkový hotel ponúka množstvo celosezónnych služieb, čoraz lepšie a novšie interiéry, ale aj tradične dobrý oddych vo wellnesse. Napriek tomu sa chce aj ďalej zlepšovať. Po rozsiahlej rekonštrukcii väčšiny izieb plánuje vynoviť aj posledné na najvyššom poschodí a pripravené sú už aj zmeny v lobby. Izby pod strechou ponúka hotel za zvýhodnené ceny s tým, že vopred upozornia hostí na mierny diskomfort.

Väčšina izieb ale v súčasnosti ponúka kvalitné a štýlové ubytovanie v jemných svetlohnedých farbách, ktoré ladia aj s interiérom spoločných priestorov a chodieb. Investovalo sa do detailov, príjemných tapiet, zaujímavých svietidiel, či obloženia v kúpeľni, kde vidno prepracovaný a dizajnovo jednotný štýl. Potešia aj drobnosti ako župan, či jednorazové papuče.

Elegantná hotelová hala a lobby bar poskytuje ideálny priestor pre spoločné stretnutia a chvíle oddychu. Pre väčší komfort hostí vyčlenili časť haly, ktorú vyvýšili a oddelia sklenenými priečkami. Priestor tejto časti bude aj odhlučnený, takže hostí už nebudú rušiť pobehujúce deti zo susedného detského kútika. V čase našej návštevy, počas letných prázdnin zaplnili hotel najmä rodiny s deťmi. Hotel sa netají tým, že je dnes najmä rodinným hotelom s patričným detským programom, o ktorý sa najnovšie stará známy moderátor Andrej Bičan. Rodičia tak mali možnosť počas dvoch prázdninových týždňov využiť čas a zabezpečiť okrem horských aktivít a oddychu vo wellnese aj zábavu pre svoje ratolesti. Tie môžu po novom v blízkosti hotela pozrieť si aj hotelové mini-zoo, pár zvieratiek, ktoré potešia.

Okrem zábavy pre deti hotel myslí aj na ostatných. Nielen tým, že posunul otváracie hodiny wellnesu do desiatej hodiny a od siedmej bez vstupu s deťmi. Po úspešnom Svetovom pohári v lyžovaní v Jasnej totiž badať početnejšiu návštevnosť ako v hoteli, tak aj celej Jasnej, pričom pestrejšie je aj zloženie národnosti turistov, ktorí dnes hotel navštevujú.

Počas letných prázdnin sa snaží manažment hotela venovať každý týždeň inej téme. Už druhý rok zorganizovali napríklad školu tanca. S potešením mohli skonštatovať, že tento ročník mal väčší úspech ako vlani a budúci rok sa už tešia na ďalšie tancachtivé páry.

Hotel ťaží aj z kongresového turizmu, pred rokom vynovili kongresovú halu s viac ako 300-miestnou kapacitou, moderným technickým vybavením a keďže je sčasti presklená, ponúka aj jedinečný výhľad na Chopok.
On-line rezervácia je prístupná len cez centrálny rezervačný systém, formulár je zložitý a bez kreditnej karty nie je možná. Ak neplánujete pobyt na celý týždeň je jednoduchšie a rýchlejšie zdvihnúť telefón a okamžite zistiť, či vôbec majú voľnú izbu a priamo aj rezervovať. Na recepcii vás mimoriadne ochotný personál aj informuje čo všetko je v cene ubytovania. Samozrejme výhodnejšie ceny za noc sú pri dlhodobejších a v dostatočnom predstihu objednaných pobytoch.

Hneď vedľa recepcie je veľká lyžiareň s praktickými vysúšačmi topánok, požičovňa a predajňa športových potrieb. Bezpečnosť odložených vecí je zaručená. Na recepcii dostanete kľúč v podobe náramku. Určite treba zavítať do hotelového relaxačného centra s bazénom, saunami, vonkajšími vírivkami a množstvom masáží, kozmetických ošetrení a iných telu prospešných procedúr. Hostia tu môžu zdarma vyskúšať rôzne prírodné pílingy, ktoré si potom môžu na recepcii zakúpiť.

Parkovanie na hotelovom parkovisku je bezplatné, nie je strážené. Príjazd až k hotelu je bezproblémový, na ceste je dostatok smerových tabúľ. Nevýhodou hotelového parkoviska je, že tu nefunguje rampa, takže parkovisko využívajú aj neubytovaní hostia, ktorí to chcú mať čo najbližšie na svah.

Chyžné sa pohybujú počas celého dňa po hoteli, izby, komunikačné priestory, fitness aj wellness sú udržované vo vzornej čistote.

 

© 2016 News and Media Holding