Oficiálna kategória

Hotel Horizont Resort

321
Horizont
ročník hodnotenia: 2017
Stará Lesná, Stará Lesná
052/446 7881
4cenová úroveň

V Tatrách (a na Slovensku) pribudol hotel s krásnym spa & wellness priestormi. Hovoríme o hoteli Horizont Resort  v Starej Lesnej, ktorý nedávno otvorili po rozsiahlej rekonštrukcii. Trojuholníková budova tu stojí desaťročia a stala sa symbolom Starej Lesnej, pred rekonštrukciou slúžila v podstate ako turistický hotel. Ten sa zmenil na štvorhviezdičkový a jeho hlavným lákadlom sú určite relaxačné priestory.

Už vstup vás príjemne naladí. Priestranná lobby je ladená do tlmených prírodných tónov a keď si sadnete do lobby baru máte celé Tatry ako na dlani. Keď je pekne, môžete na posedenie (alebo poležanie) využiť peknú terasu. Hotel má pekne upravený vonkajší areál s letnou terasou, multifunkčným ihriskom, detským ihriskom. Svojim príchodom sme asi recepčnú trochu vydesili, check in je klasicky o druhej a my sme prišli o jedenástej... nebolo to tak v pláne, ani sme nechceli skúšať ako bude hotel na skorší check-in reagovať, jednoducho to tak vyšlo. Zareagovali ale príkladne – dostali sme informáciu, že izba síce ešte nie je pripravená, ale určite bude skôr ako o druhej, a asi o hodinu nám naozaj prišla recepčná do lobby baru povedať, že izba je už hotová.

Hotel má niekoľko kategórií izieb, tie štandardné sú priestorovo riešené tak akurát, ani malé ani veľké, je tu všetko čo môže hosť pre komfortný pobyt potrebovať. Majú aj balkón, veľký televízor, dobre fungujúci internet, pohodlné postele, dostatok odkladacích priestorov, majú tu aj čajový a kávový servis, župan, papučky, naozaj výborne vybavený minibar a v kúpeľni kozmetiku od talianskeho módneho návrhára (zatiaľ sme sa s ňou stretli len v hoteloch v zahraničí). Izby sú zariadené moderne, dominuje klasická hotelová hnedá a béžová, ozvláštňuje a osviežuje ich zaujímavá úprava jednej zo stien so zlatými prvkami a tiež to, že namiesto obrazu máte nad posteľou zarámovaný kus tatranskej horniny. Oceňujeme krásne urobenú hotelovú knihu. Na každom poschodí je aj veľká vonkajšia terasa so sedením.

Hlavným tromfom hotela je ale určite jeho wellness, Antikorový bazén s protiprúdom a rôznymi vodnými atrakciami a tiež s barom, môžete si tu sadnúť na barové stoličky priamo v ňom, ako v prímorských rezortoch, niekoľko druhov sedení a ležaní pri bazéne a krásne urobený „saunový“ priestor z cédrového dreva s niekoľkými druhmi sáun, oddychovou miestnosťou vírivkou, ochladzovacím bazénom  – aj keď do sauny nejdete, viete tu stráviť čas veľmi príjemne. Okrem toho je v ponuke množstvo procedúr, klasických masáží a originálnych thajských masáží. To ešte nie je všetko – na najvyššom poschodí je ešte privátna zóna  Vip Sky Lounge s vírivkou na streche hotela a presklenou fínskou saunou až pre 10 ľudí, ktorú si môžete rezervovať.  A samozrejme úžasný panoramatický výhľad na štíty Vysokých Tatier, ak to počasie dovolí.  Hodina bude stáť v zime 100 EUR a rezervujú ho ako celok, vždy pre jednu skupinu, či ide o dvoch, alebo 10 ľudí.

Hotel predáva pobyty s polopenziou, ktorá sa podáva formou bufetových stolov ráno aj večer. Cez deň slúži reštaurácia ako a la carte. Za ubytovanie sme platili pri príchode.

© 2016 News and Media Holding