Oficiálna kategória

Hotel Lesná Wellness & Spa

473
Lesná
ročník hodnotenia: 2017
Stará Lesná 157, Stará Lesná
052 4761 000, 0910 998 827
3cenová úroveň

Rýchlovariaca kanvica, čajový a kávový servis sa stávajú štandardnou výbavou izieb v štvor- a občas aj trojhviezdičkových hotelov. Ale aby ste mali súčasťou izby aj kuchynský kút s kompletnou výbavou a takto zariadené izby tvorili gro hotela, to zďaleka bežné nie je. Tento koncept prevádzkuje už vyše roka štvorhviezdičkový hotel Lesná v Starej Lesnej. Oceňujú ho určite napríklad rodiny s deťmi, keď im potrebujú prihriať, či urobiť mlieko alebo detskú výživu.

Apartmány sú naozaj priestorovo veľkoryso zariadené, v obývacej časti je už spomínaná kuchynská linka (ale aj naplnený minibar), jedálenský stôl, pohodlná dizajnová rozťahovacia sedačka, kde sa pohodlne vyspia dvaja dospelí a čo ocenia priaznivci pohodlného sedenia – veľký ušiak aj s podložkou na nohy. Rovnako pohodlná je aj posteľ, s kvalitnými supermatracmi, dobrým osvetlením, dostatkom odkladacích priestorov. Všetky izby majú balkón, časť z nich aj „fotografický“ výhľad na Vysoké Tatry.   

Pri príchode dostane hosť s kľúčmi aj zalaminovanú kartičku s najdôležitejšími informáciami a otváracími hodinami prevádzok, informácie o hotelových službách sú prehľadne spracované aj v materiáloch v izbe. V tej nájde aj ponuku procedúr v spa – to je na Slovensku naozaj výnimočné, je to totiž jediné L ´Occitane spa u nás, urobené presne podľa štandardov tejto značky. Jej kozmetiku sme videli v kúpeľni jedného päťhviezdičkového hotela, v Lesnej sa s ňou stretnete všade – v kúpeľniach, verejných priestoroch, samozrejme v spa a možno si ju aj kúpiť na recepcii.

Hotel má pekné wellness s výhľadom na Tatry, v bazéne, ak nie je veľa ľudí sa dá aj celkom dobre zaplávať. Otvorený býva aj na ranné plávanie od siedmej do deviatej a celé spa a wellness potom poobede od tretej. Je tu saunový svet s niekoľkými druhmi sáun a lákadlom sú určite aj dve vírivky, z toho jedna vonkajšia.

Okrem jedinečného spa je veľmi silnou stránkou hotela výborná gastronómia, hotelová reštaurácia je určite jednou z najlepších možností, kam sa ísť vo Vysokých Tatrách najesť a raňajky sú jedny z najbohatších a najkvalitnejších v slovenských hoteloch. Pripravuje aj rôzne gastronomické akcie a hosťovania zahraničných šéfkuchárov. Priaznivci špičkových alkoholov si zase prídu na svoje v lobby bare, z ponuky prechádzajú oči...

© 2016 News and Media Holding