Oficiálna kategória

Hotel Lomnica

488
Lomnica
ročník hodnotenia: 2019
Tatranská Lomnica 92, Vysoké Tatry
052 285 3500
5cenová úroveň

Prvá dáma Tatier, hotel ktorý bol voľakedy okrasou a spoločenským centrom Tatranskej Lomnice, potom jej hanbou, aby sa po vydarenej rekonštrukcii vrátil k pôvodnému účelu. To je hotel Lomnica, ktorý je ale nielen v centre Tatranskej Lomnice, ale aj centrom kultúrneho a spoločenského diania v tejto tatranskej osade. O tom sme sa v jeden augustový víkend aj sami presvedčili, na terase hotelovej kaviarne boli v obidva dni, keď sme tam boli, koncerty.

Pôvodný hotel Lomnica mal obmedzenú lôžkovú kapacitu, nezodpovedajúcu súčasným požiadavkám a ani ekonomike hotela, preto k nemu počas rekonštrukcie ďalšie ubytovacie kapacity pristavali. Izby v pôvodnej historickej časti sú aj zariadené v historizujúcom štýle, v novej časti sú zariadené v duchu hotelového moderného minimalizmu. Minulý rok sme bývali v prístavbe, tento rok v pôvodnej historickej časti.

Ak máme porovnávať, tak viac sa nám páčila historická izba, hoci samozrejme, je to otázka individuálneho vkusu. Z časti izieb v historickej budovy je navyše výhľad do lomnického parku a v dobrom počasí aj priamo na Lomnický štít. Na druhej strane, sú v blízkosti frekventovanej cesty, okná však tesnia výborne, nijaký hluk zvonka nepočuť.

Ubytovanie sme si rezervovali cez hotelovú webovú stránku, na potvrdenie bolo treba dať kreditnú kartu. Potvrdenie rezervácie prišlo okamžite. Sumu za ubytovanie stiahli deň pred nástupom. Ešte pred hotelom sa ujal našej batožiny bellboy, počas check-inu nám ponúkli welcome drink – pohár šumivého, alternatívou je džús a poskytli všetky informácie, potrebné k ubytovaniu.

Izbu sme, ako už bolo spomenuté mali v historickej časti, bola ladená v pastelových bledozelených tónoch. Nebola veľmi priestranná (mala však veľkú kúpeľňu), ale neveľký obytný priestor bol výborne vyriešený. Skriňa, ktorá bola zároveň aj akousi deliacou priečkou od chodbičky, resp. od priestoru dverí, sa dala otvárať z obidvoch strán - od postele, aj od dverí a z obidvoch strán boli aj veľké zrkadlá. V priestrannej kúpeľni bol sprchovací kút, dve umývadlá, bidet a wc. Inak sme v izbe našli všetko, čo štvorhviezdičkový štandard vyžaduje.

Lomnica má aj veľmi pekné wellness, keďže sme mali v Tatrách šťastie na počasie, využili sme tento krát aj vírivku a ležadlá na terase. Ďalšia vírivka, bazén s protiprúdom, sauny, miestnosti na procedúry atď. sú vnútri.

Čím je hotel Lomnica naozaj jedinečný a to nielen v celoslovenskom meradle, je zbierka slovenského výtvarného umenia, ktorá zdobí steny chodieb a izieb. Je tu aj galéria, prístupná zadarmo pre nehotelových hostí. Tá je otvorená od desiatej doobeda, my sme sa tam vybrali skorej, cestou z raňajok, keď bolo ešte zatvorené, ale ochotne nám ju otvorili aj urobili výklad.

A to nie je všetko, naozaj sa vyhrali aj s aplikáciou k výtvarným dielam, ktorú si možno stiahnuť a ochotný concierge nám vysvetlil ako funguje. Človek má tak dokonalý prehľad nielen o obraze, ktorý je napríklad v jeho izbe, ale o celej hotelovej zbierke.

Takže milovníci výtvarného umenia môžu popri ubytovaní podrobne študovať Benku, Hložníka, Medveckú, Hálu, Laluhu a spol. K hotelu patria aj štyri autá - veterány, za poplatok si možno urobiť vyhliadkovú jazdu buď len po Tatranskej Lomnici, alebo dlhší výlet do Smokovca. Často na parkovisku nebol ani jeden, takže o túto atrakciu je evidentne medzi hotelovými aj nehotelovými hosťami záujem.

Lomnica má jedny z najlepších raňajok u nás, možno si vyberať z naozaj pestrého výberu produktov, ktoré urobili v hotelovej kuchyni, len raňajková káva v našom prípade kvalitou pokrivkávala za zvyškom sortimentu. Check out poteší aj väčších spáčov, je o 12.00.

Zhrnutie:

Plus:  štýlové ubytovanie, milý personál a galéria slovenského výtvarného umenia ako bonus.

Mínus: nič závažnejšie, len raňajková káva bola na náš vkus riedka

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel