Oficiálna kategória

Hotel Mercure

402
Foto: Mercure
ročník hodnotenia: 2017
Žabotova 2, Bratislava
02/5727 7000
3cenová úroveň

Mercure Bratislava Centrum Hotel je komfortný štvorhviezdičkový hotel, ktorý patrí pod značku Mercure poprednej medzinárodnej siete Accorhotels. Každý z jej hotelov je jedinečný svojím štýlom, ktorý vhodne zapadá do lokality v ktorej sú situované. A ani Mercure Bratislava Centrum Hotel, ktorý je v susedstve hlavnej železničnej stanice a v pešej vzdialenosti od centra hlavného mesta nie je výnimkou.

Zariadenie je dizajnové a v celom interiéri dominujú žiarivé farby s doplnkami v štýle pop-art. Interiér pôsobí moderne s nádychom minimalizmu  no elegantne zároveň. Priestory sú svojou rozlohou veľkorysé a dispozícia je využitá veľmi prakticky. Keďže sme tu boli v predvianočnom čase, privítala nás aj krásna sezónna výzdoba. Vo foyer  máte okrem recepcie prístup aj do reštaurácie Signature, alebo Privilege Lounge. Ten je k dispozícii 24 hodín denne a okrem bufetovej ponuky jedál a nápojov tu nájdete aj knižnicu či priestor vhodný na malé obchodné stretnutie. Hotel má zázemie aj na organizovanie eventov a disponuje siedmimi kongresovými sálami s kapacitou 180 osôb.  Hostia majú na výber zo 175 izieb a každá je zariadená unikátne. Pre najnáročnejších sú pripravené apartmány a pre aktívnych zase fitnescentrum.

Hneď po vstupe do izby a aktivovaní izbovej karty vás víta nevtieravá hudba a na LCD televízore sa zobrazia informácie, ktoré vám môžu byť užitočné. Ak náhodou niečo prehliadnete ďalšie informácie sú  zrozumiteľne napísané a veľmi vhodne umiestnené v celej izbe. Nájdete ich presne tam, kde sa ich využitie očakáva a nič nemusíte hľadať.

Okrem štandardného minibaru je v izbe aj espresso machine na prípravu kávy a čaju.  V kúpeľni  je zase pripravený veľký výber hygienických potrieb ale aj praktickú sada na šitie. Rozsiahla ponuka svetových televíznych staníc, vínna karta slovenských vín, alebo osvetlenie či klimatizácia, ktorú si vie hosť nastaviť na mieru. Toto všetko na nás urobilo veľmi dobrý dojem a hosťa, ktorý sem príde prvý krát, príjemne prekvapí.

Že sa na vybavení izby nešetrilo, dokazuje aj kvalitná posteľ a posteľná bielizeň. Izba nie je rozsiahla, ale účelná a komfortná.  Napríklad pracovný písací stôl ma aj zabudované zrkadlo s osvetlením a je možné ho využiť aj ako toaletný stolík pri líčení. My osobne sme využili možnosť raňajok na izbu a objednali sme si ich prostredníctvom formuláru, ktorý je potrebné zavesiť do polnoci na dvere izby aj so zvolenými preferenciami. Obsluha nemeškala a raňajky boli bohaté.

Aj keď poloha hotela priam nabáda na prechádzku centrom, alebo návštevu kultúry, pravdou je, že aj keď priestory hotela neopustíte, nebude vám nič chýbať a budete sa cítiť výnimočne.

© 2017 News and Media Holding