Oficiálna kategória

Hotel Mikado

414
Foto: Mikado
ročník hodnotenia: 2019
Hollého 11, Nitra
037/3210 321
3cenová úroveň

Biznis hotel s ideálnou polohou, niekoľko minút chôdze od centra, železničnej stanice a aj nitrianskeho výstaviska. Vznikol pred ôsmimi rokmi aj vďaka podpore spolufinancovania Európskej únie prestavbou priemyselnej výrobne. Čisté tvary, svetlé farby a prehľadná dispozícia, to sú teraz hlavné atribúty hotela. Interiér izieb je logickým pokračovaním prvkov použitých v exteriéri aj vnútorných priestoroch.

Moderné vybavenie, klimatizácia, kvalitný nábytok, doplnky, živý kvet v črepníku, fľaša vody, kvalitná hotelová kozmetika umožňujú komfortné ubytovanie najmä pre hostí z radov biznis klientely. Najväčším plusom je tu profesionálny prístup personálu. Ten oceníte hneď pri príchode, ale najmä v reštaurácii. Hlavnou ideou hotela je totiž postarať sa o váš komfort tak, aby ste sa mohli sústrediť na svoju prácu.

My sme si rezervovali izbu štandard telefonicky niekoľko dní dopredu počas víkendu. Na potvrdenie rezervácie nebolo potrebné uvádzať číslo kreditnej karty, predautorizácia prebehla až pri príchode.

V pracovných dňoch býva často plne obsadený, takže kto sa sem chce dostať cez týždeň odporúčame urobiť rezerváciu dostatočne vopred. Izba bola už na prvý pohľad veľkorysá a vkusná, hodná hotela so štyrmi hviezdičkami. Hotel je pokojný, závesy zabezpečujú úplnú tmu, takže sa nám podarilo ráno zaspať na raňajky...

Dobehli sme na ne desať minút pred desiatou, ale napriek tomu, že mali ohlásených niekoľko rodinných akcií, na ochote personálu a ani na ponuke sa to nijako neprejavilo. Ochotne nám pripravili aj teplé jedlá na objednávku ako omeletu so šunkou a šampiónmi a tiež vynikajúcu ovsenú kašu s čerstvým ovocím. Okrem toho nám priniesli aj domáce pečivo, jogurty, koláče, džús, vodu a k tomu kvalitné espresso. .

Hotel ťaží aj z kongresového turizmu. Kongresové priestory s maximálnou kapacitou 170 miest s najmodernejším technickým vybavením sa využívajú aj na svadby alebo plesy. Výhodou je aj to, že je oddelené od ostatných hotelových priestorov, rovnako ako menšie wellness centrum so saunou, menším bazénom vybaveným protiprúdom a kvalitne zariadeným fitness. Súčasťou hotela sú aj a zdarma strážené parkovisko.

Zaujímavosťou je, že v hoteli majú dve špeciálne antialergické izby, ktoré sú vybavené a udržiavajú tak, aby boli v čo najvyššej miere zbavené bežných alergénov ako sú perie, prach a peľ. Z toho dôvodu tu neumožňujú ani pobyt s domácimi zvieratami.

Zhrnutie:

Plus: Komfortné ubytovanie, príjemný personál

Mínus: Počas našej návštevy nič závažné. Treba len mať na pamäti, že hotel nie je úplne v centre Nitry,  aj pečo je to pár minút.

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel