Oficiálna kategória

Hotel Mikado

414
Foto: Mikado
ročník hodnotenia: 2020
Hollého 11, Nitra
037/3210 321
3cenová úroveň

Útulný biznis hotel Mikado je situovaný neďaleko centra Nitry. Už dlhodobo si drží svoju stabilnú úroveň, čerešničkou na torte je ale hotelová reštaurácia.

S rezerváciou nebol nijaký problém, stačil stručný email na ktorý recepcia promptne zareagovala. Tento štýl „klasickej“ rezervácie chválime, nakoľko dnes je už pomerne bežným štandardom hotelov (častokrát) neprehľadná online rezervácia, ktorú bez kreditky neurobíte.

Hotel nájde navigácia bezproblémovo, navedie vás priamo na priestranné parkovisko pred hlavným vchodom. Check-in bol rýchly,karty od izby sme mali po pár minútach v ruke. Štandardná izba pre dve osoby je priestranná a vkusne zariadená. Dominujú moderné a čisté tvary doplnené elegantnými obrazmi. Oceňujeme širokú škálu dizajnového osvetlenia. Veľká a mimoriadne pohodlná king size posteľ ponúka dostatok priestoru pre vás aj vašu polovičku. Minibar ponúka od sektu až po malé liehoviny a sladkosti, samozrejme za „minibarovú“ teda pomerne vysokú cenu.

Veľkým plusom je kúpeľňa, v ktorej je okrem zasklenej vane, veľkého zrkadla aj hotelovú kozmetiku a bidet.

Pokiaľ patríte k tým, ktorí majú radšej menšie teplo počas spánku, izbový termostat funguje spoľahlivo a jednoducho. Aj keď je pravda, že je ho mierne počuť.

Smolu sme mali na wellness, ktoré funguje na objednávky a počas našej návštevy bolo vyťažené nehotelovými hosťami. Podľa webu ale ponúka malý bazén s protiprúdom a fínsku saunu.

Keďže ide o business hotel, vyťažený býva najmä firemnou klientelou a počas kongresových stretnutí. My sme tu boli cez víkend, takže hostí bolo málo, čo sa žiaľ pripísalo na raňajkách, ktoré inak (súdiac podľa priestorov) ponúkajú širokú škálu pokrmov bufetového štýlu. My sme dostali na výber praženicu, volské oko, párky alebo omeletu. Z nápojov sme mali na výber čaj, kávu a vodu. Omeleta bola síce chutná, ale rozhodne to neboli raňajky hodné štvorhviezdy.

Čo je ale naopak silnou hotelovou devízou je hotelová reštaurácia Rouge. Dokonalá gastronómia a výborný servis ktorý iba potvrdzuje, že špičková kuchyňa nie je iba o hlavnom meste.

Pokiaľ máte pracovnú cestu do Nitry a nechcete nechávať nič na náhodu, určite navštívte tento útulný hotel. Okrem pohodlia, elegancie a príjemného personálu na vás čaká aj gastronomický zážitok.

Zhrnutie:

Plus: , Pohodlná a útulná izba, výborná hotelová reštaurácia Rouge

Mínusy: Raňajková ponuka bola pri nízkej obsadenosti slabá.

© 2020 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel