Oficiálna kategória

Hotel Mikulášska chata Jasná

461
Mikulášska chata
ročník hodnotenia: 2018
Demänovská dolina 75, Liptovský Mikuláš
0918 371 702, 044 55 916 76
3cenová úroveň

Hotel na brehu Vrbického plesa s dlhou históriou, jeho začiatky sa datujú do začiatkov lyžovania v Nízkych Tatrách a je jediným hotelom v Nízkych Tatrách, ktorý patrí do združenia Historických hotelov Slovenska. Hosť ale pociťuje závan desaťročí len v tom pozitívnom zmysle, hotel prešiel komplexnou rekonštrukciou, izby poskytujú hosťom všetok komfort modernej doby.

Nachádza sa uprostred lesov, trošku ďalej od hlavného diania v Jasnej, čo je momentálne výhoda, lebo je aj bokom od stavebného ruchu, ktorý momentálne v stredisku vládne. ten si hosť všimne, len pri príchode alebo odchode, lebo staveniskom za hotelom Grand vedie prístupová cesta k Mikulášskej chate.

Rezervácia ubytovania prebehla promtne, rezervovali sme telefonicky a dostali sme všetky potrebné informácie o budúcom pobyte. Aj recepčná bola veľmi príjemná, okrem informácií nás odprevadila do izby, ponúkla sa, že nám pomôže s batožinou a ak by sme chceli ísť niekde na turistiku, dá nám tipy.

Hotel má dve časti, prepojené podzemnou chodbou, my sme bývali vo Vrbickej chate priamo nad plesom s výhľadom do lesa. Izba bola priestranná, s balkónom, okrem dvojpostele mala aj pohodlnú rozťahovaciu pohovku . Bolo v nej všetko, čo k štandardu troch hviezdičiek patrí, v kúpeľni bola aj fén. Dostatok odkladacích priestorov, dobré osvetlenie,  dobre spracované informácie o hoteli aj bezchybne fungujúce wifi.

V podzemí hotela slúži na relax malé wellness, je tu aj lyžiareň a dobre vybavený detský kútik. Raňajky sa podávajú v reštaurácii a mali slušnú úroveň, oceňujeme domáce produkty, ako cícerovú nátierku, bábovku, či mäsovú roládu. Na želanie vám urobia aj teplé jedlá, okrem tradičných vaječných aj palacinky. Tie nám pripravili s lesným ovocím a šľahačkou, jedného aj druhého nám kuchár doprial.

Veľa hostí si objednáva pobyt s polopenziou, ale reštaurácia ponúka jedlá aj z a la carte, Keď to počasie dovolí, tak obľúbeným miestom na posedenie.je letná  terasa. Check out je o desiatej.

© 2017 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel