Oficiálna kategória

Hotel Mýto

70
Hotel Mýto
ročník hodnotenia: 2017
Mýto pod Ďumbierom, Mýto pod Ďumbierom
048 /6308 813
2cenová úroveň

Tesne za obcou Mýto pod Ďumbierom hneď vedľa cesty nájdete Hotel Mýto. Pri príjazde sme usúdili, že by sa mu zišlo trochu viac propagácie - našli sme k nemu len jednu smerovku a tesne pred hotelom je len stará tabuľa, na ktorej takmer nevidieť text.

Hotel má od minulého roka nových prenajímateľov, rodinu Kičovcov, ktorým patrí neďaleký hotel Partizán a hoci ho len čaká rekonštrukcia, má nesporné prednosti . Je síce vedľa dosť frekventovanej cesty na Čertovicu, ale hostia to príliš nepocítia. Stále je to priamo v lone prírody a Mýto poskytuje okrem turistiky v okolí aj bohaté športové vyžitie.

Hneď vedľa hotela je tenisový kurt a ihrisko na volejbal a basketbal, k dispozícii sú aj indoorové aktivity – squash, bowling, biliard a stolný tenis. Za povšimnutie rozhodne stojí nový wellness s vírivkou a väčším masážnym bazénom, vodnou cestou, škótskymi strekmi  a troma druhmi sáun, objednať sa dá masáž. Plavecký bazén ešte čaká rekonštrukcia.

Izby sú zariadené starším avšak zachovalým nábytkom, všade je vzorne čisto. Zariadenie izieb je vysoko nad 3-hviezdičkový štandard, sú napríklad aj župany (papučky treba mať vlastné, ale dá sa aj naboso), minibar s nealko ponukou, minitrezor. Pre tých, ktorých zaujme viac cena, ako luxus, je to výborná voľba.

Za najväčšiu devízu však pokladáme personál (recepčná aj personál v reštaurácii), ktorý je veľmi milý, človek sa cíti ako v rodinnom penzióne. Raňajky sú primerané úrovni hotela v dostatočnom sortimente. Mýto je vhodným miestom aj na konanie rôznych firemných a rodinných akcií. V čase našej návštevy tu nebolo plno, my sme však boli spokojní, lebo pomer kvality a ceny je tu veľmi vyvážený.

© 2016 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel