Oficiálna kategória

Hotel Patria

112
Patria
ročník hodnotenia: 2017
, Štrbské Pleso
052/4492 591-5
3cenová úroveň

Uprostred ticha hôr, no zároveň priamo v centre diania na Štrbskom Plese je situovaný veľký hotel Patria, pomenovaný podľa štítu nad plesom. Či už dostanete izbu na ktorejkoľvek strane, či poschodí, z každej je krásny výhľad do prírody, a to buď na pleso, alebo na horské štíty. Po desiatich rokoch hotel prechádza postupne kompletnou rekonštrukciou. Tento rok čaká vynovenie celé šieste poschodie a chodba na piatom. Celkovo je už kompletne obnovených päť z deviatich poschodí.

Ubytovacia kapacita býva zaplnená organizovanými skupinami aj individuálnymi hosťami. V obľube ho majú rodiny s deťmi, pre ktorých je tu pripravených množstvo lákadiel na strávenie voľného času. Deťom tu venuje personál veľkú pozornosť. Napriek tomu, že často dostáva zabrať, svoju prácu zvláda s prehľadom a profesionálne. Podľa slov manažéra hotela personál tu rád pracuje, žije hotelovým životom dokonca aj mimo pracovný čas a fluktuáciu je tu nízka.

Pôsobivá a priestranná lobby s jazierkom a veľkým množstvom kvetín pripomína botanickú záhradu a zaručuje príjemné posedenie s možnosťami malého občerstvenia v podobe mnohých drinkov a domácich dezertov, ktoré má v ponuke lobby bar. Uvoľnenosť a priateľskosť preniká celým konceptom hotela.

Zrekonštruované izby sú priestranné, vkusne zariadené, farebne zladené, príjemné je podsvietenie nad posteľou a dobrý spánok okrem čerstvého vzduchu zabezpečujú aj kvalitné matrace. Priestranné sú aj kúpeľne s kvalitným vybavením a kvalitnými stavebnými materiálmi. Na izbách sú veľké televízory, plný minibar, trezor aj župany.

Obľúbeným miestom aj pre neubytovaných hostí je tunajšie relaxačné zázemie s vírivkou, detským , ale aj plaveckým bazénom. V ňom sa dá na rozdiel od mnohých slovenských hotelov plávať nielen po obede, ale aj pred raňajkami, pretože je otvorený od siedmej hodiny. Vlani bola otvorená prístavba wellness centra, do ktorej majú prístup len dospelí a deti nad šestnásť rokov. Pribudli vonkajšie sauny a vonkajšia vírivka. Vyzerajú ako malá drevená dedinka. V lete sú tu k dispozícii ležadlá, ktoré hostia určite ocenia po namáhavej túre. Priestor je členitý a zaručuje súkromie.

Parkovali sme v hotelovej garáži, čo je najmä v zimných mesiacoch komfort na nezaplatenie. Výťahom sa sem dá dostať priamo od izieb a cestou je hneď aj lyžiareň, ale aj požičovňa lyží a v lete bicyklov. Zašportovať si možno v malom fitnescentre.

Hoteloví hostia môžu využiť aj služby kaderníka, holiča, zájsť na pedikúru alebo manikúru.

Hotel Patria je častom miestom, kde firmy organizujú kongresy a semináre. Veľká kongresová hala má kapacitu 400 miest. Na rodinné oslavy a iné akcie je vhodný lovecký salónik a ďalšie dva menšie salóniky. Vlani bola v hlavnej sále vymenená komplet ozvučovacia technika. Technické vybavenie zabezpečujú podľa potreby.

Pre zábavy chtivých slúži nočný bar, v ktorom sú aj bowlingové dráhy. Bohaté raňajky s pestrou ponukou teplého a studeného bufetu, z ktorého si vyberie každý, sa podávajú v hotelovej Slnečnej reštaurácii. Personál neustále obiehal okolo stolov, odoberal použitý riad a znovu prestieral. V čase našej návštevy, v januári, ponúkali hosťom v cene ubytovania aj večeru formou bufetových stolov.

© 2017 News and Media Holding