Oficiálna kategória

Hotel Rotunda

466
Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2018
Chopok,
044 2901348
5cenová úroveň

Najvyššie položený hotel v strednej Európe leží v nadmorskej výške 2004 m.n.m. priamo na vrchole Chopku. Svojich hostí pozýva stráviť nezabudnuteľnú noc. Aj tá naša bola taká. A to najmä vďaka počasiu, pretože obloha bola plná hviezd a mali sme fantastickú viditeľnosť na kilometre ďaleko. Tú sme si užili nielen z terasy hotelovej reštaurácie, ale aj z balkóna izby Deluxe s manželskou posteľou a poschodovou posteľou a veľkou modernou kúpeľňou.

Izba bola vkusne zariadená a mimoriadne čistá s dostatkom odkladacích možností. Na východ slnka s celou panorámou Vysokých tatier sme si privstali, pretože sme si chceli tiež užiť ako prví menčester na svahu. Samotný hotel pozostáva z útulnej vstupnej haly s krbom a knižnicou a troch izieb. Je dostupný lanovkami z oboch strán Chopku.

Problém však bol v dopravení batožiny, pretože z Jasnej sa do hotela dostanete iba s prestupmi tromi lanovkami. Navyše jedna z nich je otvorená sedačková, držať na na nej tašku, alebo kufor a lyžiarske palice k tomu je náročné a hotel neponúka hosťom vyvezenie batožiny z dolnej stanice lanovky. Tento nedostatok sme vyriešili pomocou veľmi ochotnej recepčnej a jej kolegu, ktorý nám batožinu vyniesol, zatiaľ čo my sme lyžovali.

Takže odporúčame zbaliť sa do malého ruksaka, ktorý bez problémov počas prestupov s lyžami na nohách preveziete až do hotela. Ak idete do Rotundy bez lyží a nekupujete si nejaký balíček služieb, je potrebné si kúpiť lístok na lanovku tam aj naspäť, ubytovaní hostia majú naň miernu zľavu.

Typické kontinentálne raňajky pozostávajú z misy syrov, šuniek, ale aj domácej bryndzovej nátierky a na želanie kuchár pripraví omeletu alebo praženicu. Na večeru si možno vybrať z piatich niekoľkochodových menu. Reštaurácia sa pýši najvyššie položeným rumovým barom, ale ani vínny lístok s množstvom slovenských vín z menších vinárstiev za dostupné ceny nie je na zahodenie.

Zhrnutie:

Plus: jedinečná poloha priamo na Chopku, ochotný personál, útulná izba

Mínus: nevyriešená preprava batožiny do hotela, doprava lanovkou nie je v cene ubytovania

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel