Oficiálna kategória

Hotel Rozsutec

416
ročník hodnotenia: 2019
Starý Dvor-Terchová, Terchová
041/500 8034, 0903 518 633, 0903 533 804
3cenová úroveň

Nájsť Wellness Hotel Rozsutec vo Vrátnej doline v Malej Fatre nie je zložité. Je presne oproti lyžiarskej zjazdovke v protiľahlom kopci, ale identifikovať ho z cesty nie je jednoduché. Splýva s prostredím, čo však v centre národného parku hodnotíme ako pozitívum.

Ak nemáte GPS – údaje sú na webovej stránke hotela – stačí sledovať informačné tabule. V zime návštevník určite ocení pohon automobilu 4x4, vtedy tu však funguje aj hotelový skibus, ktorý vozí návštevníkov k zjazdovke.

Hotel nie náhodou získal cenu Stavba roka 2013. Ide naozaj o zaujímavé architektonické dielo, ktoré nijako nenarúša okolitú krajinu. Orientácia na južnú stranu s výhľadom na Paseky umožňuje fantastický výhľad. Kompozícia celého areálu zachováva horský charakter krajiny a pasuje do okolitého prostredia ukážkovo.

Pri on-line objednávaní izby na začiatku roka cez webovú stránku sme však mali smolu. Nefungovalo. Vyriešili sme to telefonátom a následnou mailovou objednávkou, v ktorej sme však urobili chybičku. Recepčná nás však mailom na ňu vzápätí upozornila.

Izby hotela sú na dobrej úrovni. Zapadajú do celkovej architektúry, sú čisté, príjemné, človek sa v nich cíti skoro ako doma. V mnohom sa môžu rovnať izbám v štvorhviezdičkových hoteloch. Tento hotel však deklaruje hviezdičky tri. Na izbe v predsieni sme mali dostatok odkladacích priestorov, mali sme prichystané župany do wellness, čo veru trojhviezdičkový štandard prekračuje a čo je podstatné, postele boli veľmi kvalitné.

K dispozícii sme mali aj fén a minibar, stručne ale prehľadne spracovaný hotelový manuál o poskytovaných službách, otváracích hodinách prevádzok a aktivitách, ktoré možno v Malej Fatre robiť. Nechýbal televízor so slušnou ponukou programov a wi-fi fungovalo spoľahlivo.

Pre spríjemnenie pobytu je pre hostí je dispozícií aj fitnes a wellness. Na vrchnom poschodí je k dispozícii plavecký bazén s vírivkou, o poschodie nižšie sauna (fínska, infra, soľná a parná) aj Kneippov kúpeľ. Keď sa idete po saune zregenerovať, v odpočivárni sú pre pripravené ležadlá a deky s obrovským presklenými oknami s krásnym výhľadom. Kto nemá náladu na prírodu, v tepidáriu má k dispozícií vyhrievané ležadlá s veľkým LCD monitorom.

V rámci hotelových služieb je možné využiť reštauráciu s kapacitou 52 stoličiek, ktorá zodpovedá trom hviezdičkám hotela. Má krásnu terasu s rovnako krásnym výhľadom ako wellnes. Pri reštaurácii je aj salónik, bar, hygienické priestory a konferenčná miestnosť s barom pre 40 osôb. Hneď vedľa hotela je aj Koliba, ktorá má kapacitu 35 ľudí, v lete ideálna na firemné večierky, rodinné oslavy či grilovačkové posedenie s priateľmi.

Tento hotel určite znásobuje príjemné zážitky z čarokrásnej Malej Fatry.

Zhrnutie:

Plus: príjemný hotel s na svoju úroveň nadštandartným wellness v krásnom prostredí Malej Fatry

Mínus: nič podstatné, len rezervácia cez web nefungovala, bolo si treba si rezervovať telefonicky, alebo mailom

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel