Oficiálna kategória

Hotel Sitno

306
Sitno
ročník hodnotenia: 2017
Vyhne č.103, Vyhne
045/6772 187, 0908 920 016
3cenová úroveň

Horský hotel Sitno ponúka kvalitné ubytovanie v príjemnom a pokojnom prostredí Štiavnických vrchov. Aj keď je sem posledný úsek cesty trochu krivolaký, odmenou nech vám sú krásne prírodné scenérie. Postupne od roku 2006, kedy začali s kompletnou rekonštrukciou hotela rozvíja majiteľ každým rokom svoj podnik ďalšími investíciami.

Neustále pripravuje pre hostí novinky, ktoré mu pomáhajú skvalitňovať služby. Práve z toho dôvodu sem prichádza z roka na rok čoraz viac hostí. Vlani mali napríklad počas letných prázdnin v hoteli v priemere 97-percentnú obsadenosť. Mimo prázdnin ho vo veľkej miere využívajú firmy na usporiadanie konferencií, firemných akcií, ale je obľúbeným miestom vďaka prostrediu aj pre rôzne rodinné oslavy, hlavne svadby.

Objednávku pobytu odporúčame neodkladať na poslednú chvíľu, lebo celkom určite sa vám stane, že vami vybraný termín bude už obsadený. Aj nám sa podarilo rezervovať si izbu až na tretí pokus. Hotel má v rámci siete Trinity, do ktorej patrí, vybudovaný výhodný vernostný systém, vďaka ktorému možno ušetriť značnú časť peňazí za služby. Okrem Hotela Sitno možno zbierať body na zľavy a v Hoteli Senec na Slnečných jazerách a v hoteli Atrium v Novom Smokovci.

Vlani kompletne zrekonštruovali a zväčšili priestory recepcie a lobby. V nej nás okrem profesionálneho personálu čakal napríklad aj uvítací drink, alebo zaujímavo riešené predstavenie manažmentu hotela v podobe nakresleného stromu, ktorý sa postupne rozvetvuje smerom k úlohám, ktoré vykonáva konkrétny pracovník.

Mimoriadne ochotný personál, ktorý je aj slušne jazykovo vybavený nám poskytol kompletné informácie o výhodách a možnostiach ubytovaných hostí a poradil aj aký balík služieb by bol  podľa našich preferencií najvýhodnejší.

Akurát v porovnaní s minulým rokom posunuli check out z jedenástej na desiatu hodinu. Ešte vlani mohli hostia využívať zdarma služby wellness centra aj v deň odchodu po tom, ako opustili izby, ento rok to už možné nebolo.

Príjemnou zmenou za posledný rok sú zase nové masážne priestory a celkom nový koncept masážnych procedúr a ošetrení. Wellness je v Sitne aj vďaka termálnej liečivej vode skutočne základom tunajších služieb. Voda s vysokým obsahom železa má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, kožné problémy a celkovú duševnú vyčerpanosť. Hoteloví hostia majú k dispozícii aj niekoľko druhov sáun (aromatická parná, soľná, fínska, infrasauna), vírivka. Župan a osuška je v izbe.

Počas celého roka sú v hoteli minimálne dvaja stáli animátori, počas prázdnin a cez množstvo akciových tematických pobytov sa o zábavu detí stará veľká skupina animátorov v čele s miestnym maskotom Kopkom. Deti majú program nabitý od skorého rána až do neskorých večerných hodín doslova po minútach. Rodičia tu môžu nechať postrážiť  svoje ratolesti staršie ako štyri roky a užiť si aspoň nejaký čas bez detí. Hotel patrí do kategórie baby friendly hotelov, takže deťom je tu venovaná skutočne mimoriadna pozornosť.

Okrem dobudovaného detského wellness centra majú deti pre seba aj kulinárske štúdio Foodie, v ktorom sa učia variť aj pod vedením tunajšieho šéfkuchára. Vybavené je digestormi, dostatočne veľkými pracovnými plochami, nerezovým riadom, luster tu majú napríklad zhotovený z príborov. Ráno ešte pred otvorením už postávali deti pred dverami tunajšieho artklubu, kde sa zase môžu učiť starým remeslám.

Hotel boduje aj ponukou športových aktivít. Okrem dvoch vonkajších tenisových kurtov majú hostia k dispozícii golfové ihrisko s 18 jamkami, ktoré je zmenšené do veľkosti minigolfu, bowling, fitness centrum, biliard, alebo šípky. Rekonštrukciou prešli aj kongresové a školiace miestnosti.

V hoteli myslia aj na zdravý štýl života a zdravie vôbec aj v oblasti stravovania. Okrem raňajok si môžu hostia vybrať aj polpenziu, prípadne plnú penziu. Na raňajky bol dostatočný výber zo studeného aj teplého bufetu. Svoj samostatný kútik tu majú aj deti. Dobre vyzerajúca krupicová kaša ale lákala aj mnohých rodičov. Hotel bol počas našej návštevy takmer úplne obsadený, ale prestretých stolov bolo dostatok. obsluha bola príjemná, ochotná a pozorná. 

© 2017 News and Media Holding