Oficiálna kategória

Hotel Solisko

436
Foto: Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2017
Pri jazere 4046/1, Štrba - Štrbske Pleso
052/4262800
3cenová úroveň

Útulný hotel rodinného typu na brehu Štrbského plesa má svoju históriu. Na jeho mieste vyrástla koncom 19. storočia vila, pamätajúca si vzácnych hostí, ktorá neskôr slúžila ako detská liečebňa. Tá bola neskôr zbúraná a znovu postavená a ako hotel Solisko slúži hosťom v súčasnej fazóne len šiesty rok.

Polohu má vynikajúcu, priamo pri chodníku okolo Štrbského plesa a povesť tiež. Prístupom k hosťom a ich malým deťom, príjemným ubytovaním a tiež reštauráciou.  Prístupová cesta je dobre značená  a aj parkovacích miest je dostatočné množstvo. Možno preto, že hostia dostanú pri príchode parkovaciu kartičku k hotelu. Ubytovali nás v podkrovnej izbe na treťom poschodí typu deluxe. Je to pekná izbá so šikmým stropom, z malého okna je krásny výhľad na pleso. Má obývaciu časť s kresielkami, televízny prijímač je na poličke pred posteľou, umiestnenej v strede priestoru, keďže izba je dosť veľká.

Kúpeľna je vybavená vaňou a bidetom, dostatkom kozmetiky a všetkého čo má hotel tohto typu mať, vrátane županu a papučiek. Aj minibar bol plný. Všade je príkladne čisto a zariadenie ešte nie je opotrebované. Navštívili sme aj wellness, je príjemné, s vírivkou a troma saunami, ochladzovacím bazénom. Športuchtiví hostia majú k dispozícii malé fitnes a dá sa objednať masáž. Vchod doň je hneď oproti výťahu, čo je dosť praktické.

V cene ubytovania sú veľmi dobré raňajky s ponukou, ktorá sa odlišuje od tej bežnej, sú tu nátierky, šaláty a ryby, výber koláčov, privítali by sme akurát lepšiu kávu. Personál je príjemný a ochotný, naozaj sa mu nedá nič vytknúť. Je to príjemné miesto na strávenie dovolenky alebo jedného zo zážitkových pobytov. 

© 2016 News and Media Holding