Oficiálna kategória

Hotel Sv. Ľudmila

281
Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2019
Tehelňa 40, Skalica
034/6977 777, 0910 856 102
3cenová úroveň

Skalica je naozaj „pjekné mjesto“ a rozhodne stojí za návštevu. Návštevníka, ktorý sem príde prvýkrát očarí historické centrum a prekvapí množstvo zelene, ktoré v meste je, určite patrí medzi najzelenšie na Slovensku. Skalica má čo ponúknuť aj návštevníkom, ktorí sem prišli za biznisom, alebo na výlet, potrebujú tu prespať a chcú štvorhiezdičkový komfort.

Na okraji veľkého lesoparku v pešej vzdialenosti od centra sa nachádza hotel Sv. Ľudmila. Svojim prostredím uprostred zelene a architektúrou, evokuje úplne inú časť Európy, skôr si tu pripadáte ako napríklad v Taliansku.

Izbu sme chceli pôvodne rezervovať telefonicky, dozvedeli sme sa ale, že sa to nedá, tak sme ju objednali mailom. Odpoveď s potvrdením rezervácie prišla hneď. Hotel je dobre značený, trafiť sa sem dá aj bez navigácie bez problémov, veľké parkovisko je vedľa hotela.

Priestranná lobby pôsobí honosne, rovnako ako celý hotel. Cestou do izby sme si  na schodisku a chodbách pozreli veľkorozmerné fotografie známych ľudí, ktorí hotel navštívili, zoznam hostí je naozaj ako who is who v česko-slovenskom showbiznise a nájdete tu aj pár zahraničných hviezd. 

Hneď pri recepcii sú aj fotografie manažmentu hotela, aby hosť vedel, kto je za čo zodpovedný a v reštaurácii sú zase fotografie šéfkuchára a jeho zástupcov.

Objednali sme si štandardnú dvojposteľovú izbu, nebola rozmerovo veľká, ale pôsobila elegantne a bolo v nej všetko, čo hosť od štvorhviezdičkového štandardu vyžaduje. Ako bonus sme mali výhľad na altánok a do krásnej ružovej záhrady, ktorou je hotel jedinečný. Mali sme šťastie, že sme ju videli v plnej kráse, rozkvitnutú. Určite jedna z naj lokácií na romantickú svadbu vonku u nás.

Okrem nej poskytuje hotel aj iné možnosti ako tu príjemne stráviť čas – napríklad je tu golfový trenažér, ale ani reálne golfové ihrisko – 9 jamkové nie je ďaleko, len dva kilometre a hoteloví hostia majú zľavu. Po vonkajšej aktivite si možno príjemne posedieť v historickej vínnej pivnici, veď Skalica vždy bola aj mestom vína.

Sv. Ľudmila má aj pekné a priestranné wellness centrum so saunami, ležadlami, kójami, ktoré poskytujú súkromie pre dvojice, vírivkou, Kneippovým kúpeľom a vonkajšou miniterasou s dvoma ležadlami.Jeho použitie je aj pre hotelových hostí spoplatnené, tí môžu prísť z izby v župane. Papučky si treba priniesť vlastné. Všetky hotelové služby a atrakcie okolo neho sú pekne popísané v hotelovej knihe, v knižnici pri recepcii sú aj propagačné materiály o okolí.

Wifi, nevyhnutná každodenná súčasť prakticky každého hosťa tu fungovalo bez problémov, horšie to bolo s televíznym signálom, niektoré stanice nešli. V Sv. Ľudmile sme mali naozaj výborné raňajky, konečne hotel, kde cítiť ruku špičkového šéfkuchára aj na raňajkách. Mali tu naozaj príkladný sortiment domácich, teda v domácej kuchyni robených produktov a deň tu môžete začať aj pri pohári šumivého vína. Pri návšteve Sv. Ľudmily návštevu reštaurácie odporúčame nielen na raňajky, varia tu naozaj chutne.

Zhrnutie:

Plus: komfortné ubytovanie v krásnom prostredí

Mínus: počas našej návštevy problémy s televíznym signálom

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel