Oficiálna kategória

Hotel Sv. Ľudmila

281
Hotel Sv. Ludmila
ročník hodnotenia: 2017
Tehelňa 40, Skalica
034/6977 777, 0910 856 102
3cenová úroveň

Hotel, ktorý ponúka kvalitné a štýlové ubytovanie do detailov prepracovaných, dizajnovo jednotných a účelných izbách, s výbornou reštauráciou v príjemnom a hlavne pokojnom prostredí. Po prečítaní oznamu hneď pri vchode do hotela, že sa tu práve dnes koná svadba, sme vchádzali na recepciu po nie príliš vydarených skúsenostiach so svadbami z iných hotelov, s menšími obavami. Izby sú tu však dobre odhlučnené a klimatizované, takže veselí svadobčania príliš nenarušili náš pokoj. Okrem toho na recepcii majú snahu ubytovať ostatných hotelových hostí do odľahlejších častí hotela. Akurát, že v čase svadieb sa v hoteli nenajete, reštaurácia je vtedy zatvorená.

On-line rezervácia fungovala pri našom pobyte bez problémov, odpovedali nám takmer okamžite. Ochotný personál poskytne potrebné informácie, ochotne zabezpečí program sa strávenie voľného času. Vyžaduje sa platba vopred, alebo hneď pri príchode.

Dobrý dojem umocňuje už príjazd cez udržiavaný park s upravenými záhonmi, veľkými stromami a fontánou. Do tejto zelene je začlenené aj monitorované hotelové parkovisko. Príjazd z hlavnej cesty je dobre značený.

Hotel sa nachádza na úpätí skalického vinohradníckeho rajónu. Impozantná stavba s kamenným stenami pripomínajúca klasický vínny dom v Toskánsku alebo aj vo Francúzsku a je predurčená na romantický svadobný obrad a hostinu, ktorá má štýl. Minulý rok dali do prevádzky novú ružovú záhradu s altánkom a aj práve preto sa stal obľúbeným miestom mnohých svadobčanov. Hotel ponúka totiž aj kompletný svadobný servis, súčasťou areálu je aj malá kaplnka. V čase našej návštevy bola záhrada v plnom kvete, nočný dážď ešte umocnil vôňu rôznych druhov ruží a levaduľových záhonov. V letných mesiacoch je návštevníkom k dispozícii krytý altánok na grilovanie.

Blahodarný vplyv vidieka uvítajú aj obchodní cestujúci, ktorí túžia po pokoji a odpočinku. Atraktívne priestory a plne vybavenú multifunkčnú konferenčná sálu využívajú najmä firmy na školenia, kongresy a rôzne teambuildingové aktivity. Vhodná je aj na rôzne súkromné oslavy. Sála má moderné technické vybavenie. Elegantná hotelová hala a lobby bar poskytuje tiež priestor pre spoločné stretnutia a chvíle oddychu. Privíta vás svetlými, pastelovými tónmi, v ktorých je ladená prevažná väčšina interiéru. Steny verejných priestorov zdobia veľké fotografie známych osobností z kultúrneho a spoločenského života nielen na Slovensku ale aj susedných Čiech. Plná známych mien je aj tunajšia kniha hostí.

V blízkosti hotela je aj 18-jamkové golfové ihrisko. V zime alebo za nepriaznivého počasia umožňuje hráčom golfu vychutnať si hru v prízemí hotela na golfovom simulátore. V okolí je tiež niekoľko zaujímavých cyklotrás a samozrejme zaujímavá historická časť mesta Skalica.

Využiť sa oplatí aj hotelové wellness, ktoré si zaslúži pochvalu nielen pre architekta, ale aj pre ponuku kvalitných masáží a kozmetických ošetrení, ktoré si treba vopred objednať. Za tieto služby si musí hosť priplatiť, pretože nie sú v cene ubytovania. Je na vás, či dáte radšej prednosť vírivke, alebo jednej zo sáun (suchá a parná). Nielen na wellness recepcii, ale aj priamo pri saunách sú džbány s vodou ochutenou napríklad citrónom, pomarančom, ale napríklad aj levanduľou.

Raňajky sa podávajú v hotelovej reštaurácii formou bufetových stolov. Navyše sa dá doobjednať ďalší teplý bufet z raňajkového jedálneho lístka. K úplnej spokojnosti okrem klasickej raňajkovej kávy ponúkajú aj takú, na ktorú ste doma zvyknutí. Vína možno ochutnávať na objednávku v štýlovej vínnej pivnici s odborným výkladom someliera.

© 2016 News and Media Holding