Oficiálna kategória

Hotel Termál

305
Foto: Termal
ročník hodnotenia: 2017
Vyhne 249, Vyhne
045/6787 611, 0918 570 455
3cenová úroveň

Kedysi veľmi známe a navštevované kúpele vo Vyhniach s výnimočným zložením tunajšej železitej termálnej vody opäť objavujú aj za našimi hranicami. Presvedčili sme sa o tom už na parkovisku pri zbežnom pohľade na poznávacie značky zaparkovaných automobilov.

Výnimočné spojenie tichého horského prostredia, vlastného termálneho prameňa, blízkosť miestneho vodného raja, ale aj vyhnianskej kaplnky, ktorá nesie rukopis svetoznámeho architekta Ladislava Hudeca – to všetko ponúka trojhviezdičkový Hotel Termál. Počas našej návštevy bol plne obsadený, aj keď podstatnú časť hostí tvorili účastníci jednej spoločenskej akcie. Tým, že je kongresové centrum oddelené a uzavreté od ostatných prevádzkových priestorov, aj keď sú tu väčšie akcie, pokoj hostí nie je nijako narušený. Hotel svojim vybavením, službami a lokalitou uspokojí požiadavky širokej klientely. Okrem stálej klientely, ktorú tvoria prevažne rodiny s deťmi je vyhľadávaným miestom aj pre rôzne firemné a rodinné stretnutia. Začiatkom roka dali do prevádzky po kompletnej rekonštrukcii veľkú spoločenskú sálu. Hotel má štyri kongresové a školiace miestností s kapacitou od 16 do 100 osôb. Reprezentatívne priestory sú s najnovším technickým vybavením.

Podstatnou výhodou hotela je, že využíva liečivé účinky vlastného termálneho prameňa, ktorým sú plnené ich bazény. Voda v nich má teplotu 36 stupňov Celzia, mení sa každý deň a chemicky sa neupravuje. Prameň prírodnej termálnej vody vo Vyhniach je s vysokým obsahom železa a má blahodarné účinky na pohybové ústrojenstvo, kožné problémy a celkovú duševnú vyčerpanosť. Wellness je skutočne základom tunajších služieb. Okrem hotelových hostí ho môžu využívať aj náhodní turisti, ale iba ak nie je hotel plne obsadený. Na recepcii nás upozornili, že aj ubytovaní hostia majú zdarma len dvojhodinový vstup do wellness. Župan a osušky sú na izbách. Na recepcii je veľa propagačných materiálov a poteší vitrína so všetkým, čo môže hosť počas pobytu potrebovať a zabudol si to doma. Tak ako väčšinou všade aj tu hostia preferujú pobyty s polpenziou. Reštaurácia je otvorená počas celého dňa, ale objednať jedlo sa dá aj v susednej kaviarni.

Hotelová lobby je priestranná, pekne zariadená a funguje ako veľká obývacia izba s uvoľnenou atmosférou. Celý čas počas nášho pobytu tam bolo živo až do večerných hodín. Hneď v susedstve je aj detský kútik, takže ani deti sa nebudú nudiť. Štandardné izby nie sú veľké, sú účelne zariadené a je v nich všetko, čo hosť počas pobytu potrebuje. Niektoré majú balkóny a všetky krásny výhľad do prírody, fungujúcu wifi, pohodlné postele, dostatok odkladacích priestorov. Väčší komfort umožňujú apartmány na najvyššom poschodí hotela, ktoré sú optimálnou voľbou pre rodiny s deťmi. V hoteli je aj výťah. Okrem rôznych masáží a telu prospešných procedúr lákajú aj na rodinné, seniorské, sezónne a rôzne iné cenovo zvýhodnené pobyty.

Personál na recepcii bol milý, snažil sa zabezpečiť našu maximálnu spokojnosť. Online rezervácia prebehla bez problémov, do hodiny sme dostali jej potvrdenie. V cene ubytovania sú aj raňajky a parkovanie priamo pred hotelom. Raňajky sú podávané v hotelovej reštaurácii formou bufetových stolov, nechýbali domáce nátierky, mäsové výrobky ani koláče. 

© 2017 News and Media Holding