Oficiálna kategória

Hotel Turiec

410
Turiec
ročník hodnotenia: 2019
A. Sokolíka 2, Martin
043/4012-077
3cenová úroveň

Hotel Turiec sme navštívili počas víkendu vo februári a musím povedať, že termín sa hľadal ťažko, pretože hotel bol takmer stále plne obsadený. Napriek tomu, že sme rezerváciu opakovane menili, personál recepcie bol veľmi ochotný a vždy ústretový. K situácii pristupoval aktívne a hľadal možné riešenia.

Na rezerváciu sme využili online rezervačný systém, ktorý fungoval bez problémov a je k dispozícii na internetovej stránke hotela. Tá je moderná a prehľadná a spĺňa nároky dnešných požiadaviek.

Výbornú polohu v centre mesta Martin hneď vedľa pešej zóny ešte umocňuje dobré značenie, takže hotel bez problémov nájdete a rovnako bez problémov zaparkujete. K dispozícii je súkromné bezplatné parkovisko, ktoré je svojou kapacitou dostatočné. Aj my sme preto nemali problém zaparkovať.

Hotel prešiel v roku 2000 kompletnou rekonštrukciou a napriek 10-tim rokom, ktoré uplynuli, je jeho exteriér a interiér stále moderný. Zariadený bol totiž nadčasovo. Izba štandard v ktorej sme sa ubytovali bola priestranná a zariadená v príjemných tónoch fialovej farby. Počas našej návštevy práve prebiehala výmena všetkých televízorov za nové smart TV s hotelovým módom

Páčil sa nám bezplatný set na prípravu kávy a čaju, minerálna voda. Nechýbali ani jednorazové hygienické potreby, trezor či pripojenie na internet, heslo na wifi bolo v izbe dobre viditeľné. Počas našej prítomnosti bol internet pomalší ako by sme si želali.

Mnohí hostia určite uvítajú možnosť individuálneho nastavenia teploty termostatu v každej izbe. Hostia, ktorí fajčia môžu využiť možnosť fajčiť v samostatne vyhradenej miestnosti.

Využili sme aj wellness centrum, ktoré sme si vopred rezervovali na 2 hodiny. Rovnaký postup odporúčam aj ostatným hosťom, nakoľko do wellnessu má prístup aj verejnosť. Napriek tomu, že počas našej návštevy bola kapacita plná, veľkorysé priestory a starostlivosť personálu to kompenzovali.

Zrelaxovať možno vo vírivej vani či parnej, infra, soľnej a suchej saune.  Veľmi sa nám páčilo, že sa personál nepretržite staral o čistotu. Turiec je jeden z mála hotelov, ktorý má spoplatnené wellness aj pre ubytovaných hostí. Potešila nás preto zľava vo výške 30%. 

Hotel ma aj vlastné zábavné centrum, ktoré môže byť zaujímavé najmä pre teambuildingy  zamestnancov či obchodných partnerov firiem. Okrem biznis klientely je hotel pripravený aj na organizovanie kongresov, školení, firemných mítingov alebo rôznych spoločenských akcií. V jeho priestoroch sa ukrýva 7 rôznych, dobre vybavených kongresových sál s kapacitami od 10 do 230 osôb.

Na raňajky sme prišli krátko pred 11-tou hodinou a napriek tomu bol výber jedál v bufete bohatý. Nechýbali teplé ani studené jedlá. Okrem toho všetky jedlá boli čerstvé vrátane pečiva, ktoré pečie kuchyňa hotela. Personál sa po celý čas staral, aby nám v bufete nič nechýbalo čím nám spríjemnili začiatok dňa.

Zhrnutie:

Plus: Poloha v centre mesta,  príjemný a ochotný personál,

Mínus: Počas našej návštevy pomalšie wifi

 

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel