Oficiálna kategória

Hotel Turiec

410
Turiec
ročník hodnotenia: 2017
A. Sokolíka 2, Martin
043/4012-077
3cenová úroveň

Príjemný biznis hotel sa nachádza v centre Martina, neďaleko pešej zóny a pamätihodností mesta, takže má strategickú polohu, nielen pre biznis cestujúcich, ale aj návštevníkov, ktorí chcú spojiť pobyt v centre Turca s komfortným ubytovaním. Príjazd k hotelu je dobre značený, vedľa neho sa nachádza priestranné parkovisko pre hotelových hostí a čo nie je pri mestských hoteloch bežné, parkovanie je zdarma. Z parkoviska sa dá ísť priamo do hotelovej lobby.

Naša rezervácia prebehla bez problémov a tiež check-in, od milej recepčnej sme dostali všetky potrebné informácie. Izba v ktorej sme bývali, bola v záplave hotelových izieb v odtieňoch béžovej, šedej a hnedej príjemným „farebným „ osviežením. Decentne kombinovala hnedú a sivú s ružovo-fialovými akcentmi. Bola priestranná a bolo v nej všetko, čo štvorhviezdičkový štandard vyžaduje. Okrem pohodlných postelí oceňujeme veľa odkladacích priestorov (aj keď my sme ich nevyužili, keďže sme boli len na jednu noc, ale hosťom s dlhším pobytom sa určite zídu), umne umiestnený minibar v vstavaných skriniach, nie pod písacím stolom a tiež jeho dobré vybavenie. Prvý krát sme v minibare napríklad videli minifľaštičky slovenských destilátov. K vínu tu správne mali aj poháre naň. Vzorne spracovaný je aj hotelový manuál, resp. kniha, kde sa hostia môžu dozvedieť všetky podrobné informácie o hotelových službách aj aktivitách v okolí. Tých sa dá v Martine a okolí robiť bohato, hotel má preto aj miestnosť na odkladanie lyží a bicyklov.

Relaxovať sa dá aj v peknom wellness s niekoľkými druhmi sáun, jacuzzi a bohatou ponukou masáží a telových ošetrení s kvalitnou značkou kozmetiky – ale len ak sem neprídete od júna do konca augusta, vtedy majú v Turci mimosezónu a wellness je zatvorené. Dočítať sa o tom možno na webovej stránke hotela aj v hotelových materiáloch.

Kto ale potrebuje, alebo si chce dopriať masáž, tie na objednávku robia. Kto chce v Turci tráviť čas mimo izbu a nechce sa mu ísť do mesta, môže si posedieť v bare, kaviarni, vinárni, alebo v reštaurácii, ktorá je najlepšou možnosťou kde sa najesť, široko ďaleko. V týchto zariadeniach to počas nášho pobytu celkom žilo, aj keď mali spomínanú mimosezónu a schyľovalo sa k víkendu. 

© 2016 News and Media Holding