Oficiálna kategória

Hotel Villa Nečas

255
Villa Nečas
ročník hodnotenia: 2017
Celulózka 3494, Žilina
041/5091 001, 5091 010
3cenová úroveň

Továrnik Tomáš Nečas by mohol byť spokojný. Meno tejto osobnosti slovenského priemyslu, zakladateľa celulózok v Žiline, Ružomberku a v Turčianskom svätom Martine a továrne na výrobu umelého hodvábu v Senici nad Myjavou, nesie historický hotel Villa Nečas v Žiline. V reštaurácii hotela, ktorý je súčasťou Asociácie historických hotelov Slovenska, visí jeho portrét.

Žilinskú celulózku spustili  roku 1905. Súčasťou továrne bol aj areál Kráľovského soľného skladu, kde urobili z administratívnej budovy reprezentatívny byt pre riaditeľa Nečasa.

Z historickej budovy sa v roku 2007 stal po rekonštrukcii štýlový hotel s reštauráciou. Nájdete ho na ulici Pri Celulózke, na konci priemyselnej zóny, neďaleko výpadovky smerom na Košice. Nám sa to ale na prvý pokus nepodarilo. Aj keď sme mali navigáciu, auto nás nasmerovalo najskôr k fabrike. Villa je však len o pár metrov ďalej. Z veľkého parkoviska sme si to spolu s inými hosťami nasmerovali za svetlom pred vchod do letnej terasy namiesto na recepciu.

Villa Nečas má zvonku zachovalú historickú fasádu, ktorú rekonštrukcia nezmenila. Harmonický skĺbili súčasný dizajn s históriou budovy.

Hosť si môže vybrať jedno, dvoj alebo trojlôžkovú izbu a jednu rodinnú  – štvorlôžkovú izbu a aj podkrovnú, romantickú izbu De Luxe s krbom a vaňou priamo v izbe.  Každá má pritom svoj charakter.

V dvojlôžkovej štandardnej izbe (95 eur) s dekoráciami vo fialovom tóne dominuje veľká dvojposteľ s kvalitnými matracmi. Okrem toho tu je jedno kresielko so zaujímavým poťahom a príručný stolík.

Ak chcete pracovať na počítači, môžete, keďže je tu ešte jeden stôl so zrkadlom a lampou. A na stole drobná pozornosť personálu – cukríky a žuvačky. Zídu sa najmä po dobrej večeri.

V izbe je pripojenie na internet, chvíľu však trvalo, kým sa wifina rozbehla. Kto sem príde prvý krát, možno sa bude chvíľu pasovať aj s osvetlením ako my. Je pôsobivé, jeho intenzitu môžete nastavovať, najskôr však musíte prísť na to, ako.

Reštaurácia prepojila zachované dobové priestory s moderným interiérom sály. V cene ubytovania sú aj bohaté raňajky podávané formou bufetových stolov. Podávajú sa v novej priestrannej a presklenej prístavbe. Má dve letné terasy.

Ubytovaní hostia majú možnosť využiť moderný wellness, ktorý sa nachádza na prízemí. Počas týždňa je otvorený od  15. do 21. hodiny, cez víkendy od 14. do 20. hodiny. Masáž si treba objednať vopred na recepcii hotela. 

Zaujímavým priestorom, a to nielen pre milovníkov vína, je podzemná vinotéka s pôvodnými stropnými tehlovými klenbami a hrubými kamennými stenami.

Do areálu hotela sa dostanete cez veľké parkovisko, kde dominuje baroková kaplnka Sedembolestnej Panny Márie. V nej sa pravidelne konajú bohoslužby a svadobné obrady. Novomanželia a hostia urobia len pár krokov a sú za svadobným stolom. Sobáš a hostina môžete mať aj vonku pod holým nebom v parku. Hotel je jednoducho (nielen) na svadby ako stvorený. 

© 2017 News and Media Holding