Oficiálna kategória

Hotel Zelená Lagúna

482
Zelená lagúna
ročník hodnotenia: 2017
Domaša, rekreačná oblasť Dobrá, Kvakovce 26
0915 930 345
3cenová úroveň

Zelená perla, tak volajú vodnú nádrž Domaša. Voľakedy bola obľúbeným miestom oddychu, doteraz je okolo nej chatová oblasť, v 90-tych rokoch ale jej lesk (ako mnohých iných vodných nádrží) začal blednúť. Pomaly sa ale veci snáď začínajú meniť k lepšiemu a Domaša opäť ožíva. V každom prípade, kto sa rozhodne navštíviť tento kus Slovenska a nevie si svoj pobyt predstaviť bez ubytovania v štvorhviezdičkovom štandarde, aj na Domaši ho už nájde. V podobe hotela Zelená lagúna. Ten sa nachádza v časti, ktorá sa nazýva rovnako a otvorili ho pred 1,5 rokom. My sme tu boli v zime, keď bol okolo možno meter snehu, takže sme sa zdržiavali najmä v hoteli, ale vieme si predstaviť, že v lete tu je naozaj pekne.

Hotel vznikol v lokalite, kde stálo voľakedy rekreačné stredisko, postavili ho ale nanovo a terasovitá budova pekne zapadá do prostredia. Hneď prvý dojem po príchode bol príjemný – recepčná sa zaujímala akú sme mali cestu, či sme hotel bez problémov našli a všimli si orientačné tabule, ktoré k nemu vedú. Ponúkli welcome drink a dostali sme všetky informácie o hotelových službách. Keďže hotel ponúka niekoľko typov izieb a balíčkov, ponúkli nám pri minimálnom cenovom rozdiele o kategóriu vyššiu izbu, s čím sa naozaj stretávame na Slovensku pomerne zriedkavo. Pri objednávaní pobytu si možno vybrať len ubytovanie s fitness a bazénom, ubytovanie s raňajkami, fitness a bazénom, alebo pobyt s polopenziou, kde je v cene aj veľkoryso riešené wellness.

Izba, v ktorej sme bývali bola obrátená na Domašu, bol z nej naozaj krásny výhľad a mala ako všetky v tomto hoteli veľký balkón. Zaujala nás farebnosť, kombinácia béžovej, hnedej a tyrkysovej pôsobí veľmi sviežo. Ďalšie izby majú zase sviežozelené a oranžové akcenty.

Pre rodiny, alebo ľudí, ktorí chcú viac súkromia, je v areáli postavených niekoľko komfortných apartmánových domčekov, kde v interiéroch použili (aj) prvky ľudovej architektúry a dizajnu.

Izba v ktorej sme bývali bola priestranná, mala všetko, čo má izba v štvorhviezdičkom štandarde mať. Oceňujeme, že tu myslia aj na také maličkosti, ako sú poháre na víno, či informačné materiály o okolí. V izbe bola aj pekná fotopublikácia o Zemplíne z vtáčej perspektívy.

Komfortu hostí slúži 20-metrový plavecký bazén, ktorý je otvorený aj na ranné plávanie, špičkovo vybavené wellness, veľmi pekne urobená čitáreň pri recepcii, detský kútik, obchodík so suvenírmi, vináreň aj so súkromným separé... v lete je na streche otvorený bar a sledovať odtiaľ západ slnka, patrí medzi obľúbené činnosti hostí. Páčil sa nám aj príkladne spracovaný korporátny dizajn.

Majú tu výborné raňajky, ich úroveň je nad bežný štvorhviezdičkový štandard. Check out je sympaticky až o 12.00. 

© 2017 News and Media Holding