Oficiálna kategória

Hotel Zlatý Dukát

291
Foto: etrend
ročník hodnotenia: 2013
Hlavná 16, Košice
055/7279 333
3cenová úroveň

Ideálnejšia poloha už hádam ani neexistuje. Košický Hotel Zlatý dukát je situovaný v úplnom centre mesta na Hlavnej ulici, kde obýva jednu z najstarších budov v meste.

Atmosféra je to, na čom si tu zakladajú. Izby nie sú chladne formálne a iba štandardizovane nakopírované, každá má svoj vlastný dizajn, farebnosť a charakteristickú náladu. K dispozícii je celkovo 30 izieb a štyri apartmány. Štandardná dvojposteľová izba, v ktorej sme bývali, prekvapila svojou veľkosťou, bola kvalitne zariadená a útulná. Vysoké postele s masívnymi matracmi boli pohodlné a profesionálne pripravené. Dokonalý dojem však výrazne kazila znečistená fialová stena a k štyrom hviezdičkám by patrila aspoň štipka osobného prístupu, či už písomný pozdrav alebo drobná pozornosť.

LCD televízor bol zaujímavo zakomponovaný do dizajnového prvku na stene oproti posteli, okrem výberu televíznych a rozhlasových staníc ponúkal aj praktický interaktívny informačný systém v piatich jazykoch.

Personál hotela bol pozorný a ochotný, nehľadá zbytočné prekážky, ale iniciatívne ponúka riešenia. Pri požiadavke občerstvenia v neskorších večerných hodinách navrhol aspoň sprostredkovanie objednávky pizze, neskôr dokonca aktívne informoval o návrate šéfkuchára, ktorý následne pripravil a priamo na izbu osobne priniesol lahodné sendviče so sviečkovicou. 

Prekvapilo nás však, že pri návrate do hotela treba už po ôsmej večer zvoniť, a to aj napriek tomu, že recepčná bola prítomná na svojom pracovisku. Priestory reštaurácie a lobby baru sú ozvláštnené múzeom skla, ktoré má charakterizovať prácu slovenských a českých sklárov z 18. až 21. storočia. K dispozícii je aj salónik s kapacitou štrnásť osôb a možnosťou prepojenia s reštauráciou.

Ako stvorené na príjemné večerné posedenie sú priestory podzemného Cognac & Wine clubu, ktorého jedinečnú atmosféru vytvárajú okrem množstva fliaš kvalitného koňaku a vína aj pôvodné mestské hradby z 13. až 16. storočia. Raňajková ponuka spĺňala štandardy, potešila výbornými vaječnými jedlami s pridanou kreatívnou hodnotou. Zlatý dukát nemá žiadne doplnkové služby ako wellness či fitness. Napriek drobným nedostatkom je však vďaka svojej atmosfére, kvalitnému personálu a lukratívnej polohe hodný odporúčania, vhodný je najmä pre pracovné pobyty biznismenov či výletníkov, ktorí neočakávajú doplnkové služby typu wellness.

 

© 2012 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel