Oficiálna kategória

Hotel Zlatý kľúčik

257
Zlatý kľúčik
ročník hodnotenia: 2017
Svätourbanská 27, Nitra
037/6512 210, 6550 289, 6550 291
3cenová úroveň

Tradičný hotel pod nitrianskym Zoborom, ktorý funguje už vyše 20 rokov má za sebou rušného jeden a pol roka. Prešiel vlastníckou zmenou a prvou časťou komplexnej rekonštrukcie. Tí, ktorí tu boli predtým, by interiér ťažko spoznali. Úplne vynovená je lobby a reštaurácia, tiež prvých 6 izieb a pribudlo aj kongresové centrum. Do mája budúceho roku majú byť hotové ďalšie izby a hotel dostane tiež nové wellness centrum.

Niektoré veci sú ale nemenné, napríklad krásny výhľad na mesto pod Zoborom  a tiež ochotný a ústretový personál.

Svoj pobyt tu môžete začať pohárom šumivého vína, ktorým vás ponúknu pri check-ine a skončiť malým koláčikom na rozlúčku, ktorý zase dostanete pri check-oute.

Medzitým si užiť komfort priestrannej izby, alebo si posedieť v štýlovej lobby s krbom a s krásnym výhľadom, či v cigarovo-koňakovom klube. Prípadne v lete na peknej terase. Pri voľbe farieb pre hotelové interiéry sa tu nespoľahli na klasickú neutrálu hotelovú béžovú, hnedú alebo sivú, izby sú dekorované v tónoch jemne tyrkysovej, ktorá ladí so svetlým nábytkom. Sedenie v lobby je v tónoch sýto fialovej a  tyrkysovo-zelenej farby. Izby majú všetko, čo sa od štvorhviezdičkového štandardu požaduje, pohodlné postele, dobre vyriešené osvetlenie, dostatok odkladacích priestorov, dobre fungujúce wifi, slušne vybavený minibar. Poteší aj rýchlovarná kanvica a výber instantnej kávy čajov.

Spomenúť musíme aj naozaj vynikajúce raňajky. Keďže v čase nášho pobytu nebol hotel plný, mali sme k dispozícii „z každého rožku trošku“, ale stálo to za to. Ak sa už v stále viacerých hoteloch stretávame s domácimi produktmi, či už priamo z hotelovej kuchyne, alebo od blízkych malých dodávateľov, tak v Zlatom kľúčiku idú ešte ďalej. Tu sme mali k dispozícii nielen domáci chlieb alebo koláče, ale aj domáce maslo, marmelády, sirupy či croissanty, kvalitnú kávu z miestnej kaviarne aj bezlaktózové mlieko. Spolu s krásnym výhľadom na Nitru je to určite príjemný začiatok dňa.

 

© 2016 News and Media Holding