Oficiálna kategória

Hotel Zlatý kľúčik

257
Zlatý kľúčik
ročník hodnotenia: 2019
Svätourbanská 27, Nitra
037/6512 210, 6550 289, 6550 291
4cenová úroveň

Hotel sa nachádza v tichom a atraktívnom mieste medzi vilami pod Zoborom, ďaleko od ruchu mesta. Vedie k nemu úzka, dobre vyznačená cesta, takže trafíte aj bez navigácie v aute. Svojim architektonickým riešením a dizajnom tvorí súlad s okolitým prostredím. Za sebou má viac ako dvadsaťročnú históriu, ale pred pár rokmi prešiel zmenou majiteľov a pred dvomi rokmi kompletnou rekonštrukciou, rozšírili sa ubytovacie kapacity, vynovili kongresové priestory a vybudovalo nové wellness centrum s nádychom orientu a luxusu. Počas našej návštevy ku koncu roka prepájali dve samostatné krídla hotelových izieb aby sa dalo prechádzať priamo a hostia nemuseli vychádzať von. Izby sú terasovite zasadené do kopca, rovnako ako parkovisko, ponad ktoré vedie presklená chodba. Vchod je na kľúč od izby možný aj v spodnej časti hotela, kde by sa mala do budúcna presunúť aj  recepcia. Tá je zatiaľ v lobby bare v hornej časti.

Aj vďaka nedávnemu spusteniu výroby automobilky s priemyselnom parku Nitra, je hotel v pracovných dňoch takmer vždy plný, preto odporúčame urobiť si rezerváciu dostatočne vopred. Rezervácia cez internet funguje bez problémov. Pri jej potvrdení sa dozviete presnú cenu izby, že je nefajčiarska a aj to, že v cene sú započítané raňajky formou švédskych stolov, parkovisko a wellness.

Cez víkend bolo v hoteli primerane hostí, takže sme sa netlačili vo wellness, bez problémov dostali termín na masáž a v troch saunách a jednej vírivke dokonale zregenerovali. Ocenili sme aj uteráky do sauny s gumičkou, ktoré boli dostatočne veľké na zakrytie. Je tu aj malé fitness centrum, kde boli k dispozícii okrem vody aj uteráky. Wellness je k dispozícii aj pre neubytovaných hostí.

Prepracovaný interiér nezaprie ruku šikovného architekta. Dominantou hotelového komplexu je lobby bar s krbom, pohodlným klubovým sedením, ktoré zaručuje príjemné posedenie. Malé občerstvenie s nádherným výhľadom môžete absolvovať počas priaznivého počasia aj vonku na terase. Izby sú priestranné, vkusne a zároveň prakticky zariadené kvalitným nábytkom a hlavne dobre vybavené. Poteší čajový a kávový servis, fľaša vody, rezaný kvet na stolíku vo váze, pohodlné kreslo, v kúpeľni kvalitná kozmetika, kvalitné matrace, dostatok informácií o ponúkaných službách a okolí, župan a papuče. V lete určite terasa s vonkajším sedením a nádherným výhľadom na celú Nitru a okolie.

Samozrejmosťou sú doplnkové služby hotela, ktoré ocení hlavne biznis klientela a to pranie, žehlenie, transfer, room servis.

V hoteli je možné usporiadať kongresy a semináre v klimatizovanej kongresovej hale (kapacita 150 miest) s kompletným technickým vybavením, ale aj rodinné oslavy, obľúbené sú tu najmä svadby, obchodné stretnutia, školenia a firemné prezentácie v menšom salóniku.

Perfektná čistota vo všetkých priestoroch (udržať perfektne vyleštené všetky pozlátené a sklené prvky zariadenia – na schodišti, v kúpeľni, dá veľa práce).

Raňajky sa podávajú v reštaurácii formou bufetových stolov, ak vám niečo chýba, pripravia vám na požiadanie.

Zhrnutie:

Plusy: štýlové ubytovanie v pokojnom prostredí, pekné wellness

Mínus: Na inak slušných raňajkách chýbala hodnú chvíľu obsluha

 

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel