Oficiálna kategória

Hotel Zochova chata

425
Zochova chata
ročník hodnotenia: 2017
Piesok 4015/B7, Modra
033/2633 300
4cenová úroveň

Zochova chata je pre mnohých synonymom miesta , kam sa ide za aktívnym oddychom. Pôvodná zrubová stavba tu stála už od roku 1933 a mala dobrú povesť, preto miesto nad Harmóniou podľa nej nazvali. V súčasnosti je z nej po rozsiahlej vydarenej rekonštrukcii a pri jej zachovaní a citlivom prepojení, štvorhviezdičkový hotel. Architekti odviedli naozaj dobrú prácu, za ktorú boli kolegami v brandži aj ocenení, pôvodná stavba a prístavba sa dopĺňajú a príjemne zapadajú do okolitého prostredia. Okolie je udržiavané, parková úprava vynikne hlavne pri návšteve preskleného wellness, je na ňu príjemný pohľad. Pre interiér sú charakteristické prvky z dreva a veľa skla.

Prístup k hotelu je jednoduchý, autom z Modry je to smer Harmónia, dá sa prísť aj autobusom, zástavka je oproti hotelu ale keď sa tu napríklad chcete len najesť, hoci aj po turistických značkách priamo z Bratislavy.  Recepcia je profesionálna a prívetivá. Dostali sme všetky potrebné informácie a popri veľmi vkusnom lobby bare sme vyšli na prvé poschodie. Vstup do obytnej časti je len na kartu, čím sa hosť cíti bezpečnejšie. Zariadenie je čisté, vkusné, ladené do prírodných hnedých tónov a poskytuje naozaj vysoký štandard ubytovania. Bolo tu všetko, čo by mal hotel tejto kategórie mať – kvalitné postele, LED-TV, plný minibar, župan a papučky, fén na vlasy, kozmetiku. Hostia si môžu vybrať rôzny štandard ubytovania v novej prístavbe  aj v zrekonštruovanej zrubovej časti. Tu sú izby zaradené rustikálnejšie, dominuje v nich drevo, v izbách v prístavbe určite zaujme ako sú veľkými oknami „prepojené“ s okolitou prírodou. 

V cene ubytovania je aj neobmedzený vstup do wellness a to pokladáme za hlavný bonus. Je to krásne riešené presklené miesto, kde sa naozaj zaplávať, vysaunovať  a oddychovať vo vnútri aj vonku, to všetko s krásnym výhľadom.  Bohaté raňajky zodpovedajú úrovni hotela, je tu široká ponuka studenej kuchyne aj teplých jedál a k dispozícii majú aj bezlepkové pečivo.

V hoteli sa snažia zabojovať o hostí aj sprievodnými programami, stále sa tu niečo deje. Majú ich predstavené na svojej internetovej stránke, ale vedia pripraviť pre záujemcov aj piknikové koše. Páry či malé skupiny si môžu objednať privátnu saunu a vírivku a to aj mimo bežných otváracích hodín, napríklad romantické nočné kúpanie, sú tu široké možnosti športového vyžitia. Naozaj oáza oddychu v tichu a pokoji a to všetko len 34 km od rušného hlavného mesta.  

© 2016 News and Media Holding