Oficiálna kategória

Hotel Zochova chata

425
Zochova chata
ročník hodnotenia: 2019
Piesok 4015/B7, Modra
033/2633 300
4cenová úroveň

Nápad stráviť posledný víkend pred Vianocami v príjemnom lesnom prostredí Malých Karpát, len pár kilometrov od Bratislavy a nepodľahnúť tak šialenstvu okolo Vianoc malo na naše prekvapenie veľa ľudí. V hoteli Zochova chata bolo totiž aj v tomto období plno. Rodiny s deťmi, ale aj ženy, ktoré sa rozhodli namiesto tlačenice v obchodných centrách pre oddych v hoteli s jedným z najkvalitnejších wellness u nás.

Opúšťali sme po obede zamračenú Bratislavu a za pol hodiny sme sa ocitli v úplne inom svete. V zasneženej panenskej prírode a to bez hodín strávených v aute. Ideálne miesto na bežky, prechádzky, alebo učenie detí základom lyžovania na tunajšom kopci. V lete sa tu dá dobre bicyklovať. Hoteloví hostia parkujú priamo v uzavretom areáli buď v hotelovej garáži, alebo v zastrešených staniach.

Architektonicky zaujímavá stavba vznikla na mieste bývalej turistickej chaty. Vďaka majiteľovi, ktorý sa na rekonštrukciu podujal pred necelými desiatimi rokmi a jeho spolupráci s architektom neskončila v kategórii rustikálnych gýčov. Postavili zrubovú kópiu pôvodnej chaty a k nej veľmi rafinovane dostavali nádherný moderný hotel  súlade so zásadami feng-šuej. Použité sú výhradne prírodné materiály ako drevo, sklo, kameň a kov. Stavba bola v roku 2011 dokonca ocenená odbornou verejnosťou. So svojou jedinečnou atmosférou, ktorú podčiarkuje príjemné estetické a upokojujúce prostredie hotel obľúbenou destináciou počas všetkých ročných období. Ojedinelá a priestranná lobby, ktorá sa plynule spája vonkajším prostredím a barom je miestom pre komfortné posedenie počas celého dňa.

Majitelia stále investujú do skvalitnenia služieb. Aktuálne sa pustili do postupnej rekonštrukcie izieb, vymieňajú tapety a opotrebované zariadenie. Kompletne zrekonštruované boli ku koncu roka miestnosti určené pre masáže.

Rezerváciu pobytu sme uskutočnili cez online rezervačný systém. V potvrdení predbežnej rezervácie sme našli všetky detaily o rezervácii, spôsobe platby a storno podmienkach. Na potvrdenie a garanciu rezervácie je potrebné vopred uhradiť pobyt  v sto percentnej výške prevodom, nestačí predautorizácia kreditnej karty. Pracovníčky recepcie sú profesionálne, vysvetlia vám všetko podstatné k pobytu, čo sme sa nedozvedeli v potvrdenej rezervácii.

Hotel má niekoľko typov izieb, s okolitým lesom sú „prepojené“ presklenými stenami, môžete naň pozerať už z postele, alebo aj kúpeľne. My sme mali izbu na druhom poschodí, takže sme sa cítili ako v korunách stromov. Vybrať si môžete aj izby typu Zrub, ktoré sa nachádzajú na mieste pôvodnej chaty. Pre tých ktorí majú radi vôňu dreva, môžeme len odporúčať. Chodba aj izba sú totiž celé obložené drevom. 

Každá izba je pritom unikátna, ale všetky majú niečo spoločné – sofistikovaný 4-hviezdičkový komfort dokonale kombinujúci výhody horskej chaty a štýlového mestského hotela. Kartový systém v hoteli prináša dokonalé bezpečie. Bez karty sa totiž nikto nedostane na žiadne poschodie kde sú izby, ani v rámci poschodia na inú chodbu.

Pri návšteve určite treba zavítať do tunajšieho wellnes a spa centra, ktoré môžu využívať aj neubytovaní hostia. Rozsiahle a kvalitné wellnes má plavecký bazén, rôzne druhy sáun, jednu aj vonku, odpočivární a je prepojené s vonkajšou krásne udržiavanou záhradou. Župany a praktické gumené žabky nájdete na izbe. Bazén je okrem pondelka otvorený od desiatej hodiny, takže do check-outu, ktorý je o jedenástej sa dá ešte zaplávať.

Výhodou je aj to, že v saunovom svete vás vôbec nebudú rušiť deti mladšie ako 12 rokov a ani v bazéne po osemnástej hodine. V hoteli vás neubytujú ani s domácim miláčikom. Sem sa chodí relaxovať, preto ho musíte nechať doma. Bohaté raňajky sú podávané v hotelovej reštaurácii formou bufetových stolov. Nechýbali domáce nátierky, koláče, kvalitnejšie salámy, ryby a syry. Stravovať sa dá buď v hotelovej reštaurácii alebo štýlovej Furmanskej krčme, ktorá sídli oproti hotelu.

Pri nedostatku outdoorových športových aktivít, alebo zlého počasia si hostia môžu zahrať stolný futbal, alebo navštíviť tunajšie fitko. Hotel ťaží aj z kongresovej turistiky, priestory budia dojem, že sa konferencia koná priamo v náručí horskej prírody. Vyhľadávaný je kvôli prostrediu aj na svadobné obrady. Parkovisko pri hoteli je zdarma, za garáž sa platí. Na webovej stránke hotela nič podstatné nechýba.

Zhrnutie:

Plus:  kvalitné wellness centrum, priestranné izby, skvelé prostredie, príjemný personál

Mínus: Počas našej návštevy nijaké

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel