Oficiálna kategória

Kontakt Wellness Hotel

477
ročník hodnotenia: 2019
Stará Lesná 180, Stará Lesná
052 44 68 185
3cenová úroveň

Stará Lesná vo Vysokých Tatrách je miestom viacerých kvalitných hotelov a ubytovacích zariadení. Jedným z nich je aj hotel Kontakt, v areáli ktorého môžete nájsť aj niekoľko krásnych zrubov, slúžiacich ako jedna z možností ubytovania.

Izbu sme si rezervovali dva týždne vopred cez rezervačný systém na internetovej stránke hotela. Obratom nám prišlo potvrdenie o rezervácii a za štandardnú izbu na jednu noc s raňajkami sme zaplatili 109 eur.

Kontakt Wellness Hotel je vhodným miestom pre relaxačné pobyty, rodinnú dovolenku, konferencie, školenia a rôzne teambuildingové pobyty. Za zmienku určite stojí jeho vitálny svet, ktorý ponúka sedem sáun, bazén, jacuzzi bar s dvomi vírivkami, či rôzne typy masáží. Práve tento hotel bol pred rokmi priekopníkom moderného wellness u nás.

Po príchode do hotelového areálu sme ako prvé zazreli plné parkovisko, čo vypovedalo o tom, že hotel bude s veľkou pravdepodobnosťou plne obsadený. Na recepcii sme si vyzdvihli kľúče od izby na treťom poschodí, vypočuli sme si inštrukcie od milej recepčnej a vybrali sme sa na izbu.

Dvere sme si odomkli elektronickou kartou a vstúpili sme dnu, do malej predsiene. Po ľavej strane boli dvere do kúpeľne, hneď vedľa nich vešiak na kabáty. Po vstupe do izby sme po pravej strane našli vstavanú skriňu s vešiakmi a policami, vedľa nej úložný priestor na kufor a písací stolík so stoličkou. Nad ním visel LCD televízor a vedľa neho zrkadlo. Na stole stála varná kanvica, dve šálky na čaj a čajové vrecúška.

Na stenách izby sú veľmi vkusné hnedé tapety s obrysmi listov rastlín, ktoré zútulňujú priestor. Po ľavej strane stál malý konferenčný stolík s pohármi, za ním pri stene rozkladacie kreslo. Vedľa neho nočný stolík s nočnou lampou, manželská posteľ so šiestimi vankúšmi, dvomi paplónmi a prikrývkou na posteľ. Na nej boli úhľadne poskladané dva kvalitné župany, ktoré sme využili pri našom pobyte vo wellnesse. Izbe nechýbal balkón s výhľadom na okolitú prírodu.

V kúpeľni sme mali sprchový kút s masážnymi tryskami, toaletu a umývadlo. Samozrejmosťou bol fén na vlasy. Na poličke sme tiež našli dve nádobky s telovým mliekom a šampónom značky Yves Rocher. V sprche i pri umývadle boli umiestnené nádobky so sprchovým gélom, resp. s mydlom na ruky.

Trochu nás však zmiatlo svetlo v kúpeľni, ktoré fungovalo na fotobunku, čo sme zistili až neskôr, po márnom hľadaní vypínača. To sa po určitom čase vypínalo samo.

Po rýchlom vybalení sme na seba hodili plavky a pripravené župany, pod vešiakmi sme našli hotelové papuče a vybrali sme sa do hotelového wellness centra. Výťahom sme sa zviezli do podzemia, kde nám recepčný vitálneho sveta vysvetlil všetko potrebné a my sme sa mohli pobrať ďalej, otestovať všetko, čo toto relaxačné centrum ponúkalo. Po vstupe dnu sme zazreli krásny hotelový bazén vhodný aj pre deti. Župany sme si zavesili na vešiak, zakrútili sme sa do plachty a išli sme sa saunovať. Najskôr sme však otestovali vonkajšiu vírivku, do ktorej sme sa dostali po mierne zľadovatených schodoch, keďže vonku mrzlo.

Následne na to sme sa šli vyhriať do saunového sveta. Ponuka je tu bohatá – nájdete tu parné sauny, infrasaunu, fínsku saunu, rímsku saunu, bylinkovú saunu a tiež interiérovú vírivku. Nechýbal ani ľadopád, vedro s ľadovou vodou či sprchy. Nájdete tu snáď všetko, čo by mal vitálny svet ponúkať.

Po dostatočnom čase na relax sme sa opäť presunuli na izbu, kde sme sa prezliekli a pre zmenu sme zamierili do hotelového baru. V ňom sme ochutnali pivo z hotelovej ponuky, na výber mali Šariš, Krušovice alebo Plzeň. Pivko bolo kvalitne načapované a chutné.

Na druhý deň ráno sme sa už tešili na hotelové raňajky, ktoré dokážu urobiť deň. Ešte predtým sme si však boli zacvičiť v hotelovom fitness centre, ktoré je pomerne dobre vybavené. Ale späť k raňajkám -  výber bol bohatý, nechýbali párky, klobásky, vajíčka, šunka, tlačenka, nátierky, syry, chlebík vo vajíčku alebo aj vločky či cereálie. Prekvapila nás však praženica, ktorá mala zvláštnu chuť. No a uprednostnili sme espresso z baru pred prekvapkávanou kávou z termosky.

Zhrnutie:

Plus: Priestranné a výborne vybavené wellness, milý personál

Mínus: Na niektorých miestach vidno na zariadení stopy opotrebovania

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel