Oficiálna kategória

Mama’s Boutique Hotel

353
Mama´s Boutique Hotel
ročník hodnotenia: 2017
Chorvátska ul. 2, Bratislava
02/5564 3666
3cenová úroveň

Komfortné ubytovanie pre hostí, ktorí chcú štvorhviezdičkový štandard , ale zároveň uprednostňujú intimitu a osobitú atmosféru malých hotelov, poskytuje boutique hotel Mama´s . Nenápadne ale strategicky umiestnený v pešej vzdialenosti od centra Bratislavy, biznis centier aj autobusovej stanice. Medzi hosťami, ktorí potrebujú ubytovanie v hlavnom meste, je ale evidentne známy. Dva krá sme s rezerváciou neuspeli, mali obsadené, podarilo sa nám to do tretice v prvý pracovný deň nového roka. Bratislavské ulice boli vtedy ešte poloprázdne, všetko v meste fungovalo tak na pol plynu – ale v Mama´s bolo rušno, hotel bol takmer plný.

Čo sem hostí láka je určite výborný servis a príjemný personál, vybavenie, atmosféra a určite aj výhodná poloha. Mama´a má štyri hviezdičky a vybavenie izieb aj hotela tomu zodpovedá. Izby sú zariadené komfortne, kvalitný nábytok, matrace, posteľná bielizeň, dostatok odkladacích priestorov, kvalitné osvetlenie. Veľmi efektne napríklad pôsobí osvetlené záhlavie postelí.

Pekne spracované sú tiež informácie o hoteli, keďže sme tu boli na prelome rokov, v izbách bol ešte silvestrovský špeciál pre hostí, teda ponuky, kam sa môžu ísť v posledný deň v roku zabaviť. Výborne vybavený minibar, priam na päťhiezdičkovej úrovni. Čo úroveň piatich hviezd určite má a videli sme len v jednom hoteli na Slovensku, je päť druhov pohárov - na všetky druhy pitia, ktoré sa v minibare nachádzajú. Slušný výber televíznych programov, dobre fungujúce wifi, heslo sme dostali s kartičkou od izby. Veľmi príjemný recepčný, ktorý bol „multifunkčný“ (zastal si aj prácu v obsluhe v reštaurácii pri raňajkách), nám pri príchode podal všetky informácie o hotelových službách aj o otváracích hodinách. Napríklad zaplávať a zacvičiť si tu môžete ísť už od šiestej rána a až do desiatej večer. Na prízemí je totiž malé, ale dobre vybavené fitnescentrum a bazén, resp. bazénik s protiprúdom a malou vírivkou v rohu a ležadlami. V lete sa môže príjemne oddychovať vo dvore s ktorým susedí. Je tu aj sauna, tá ale nie je v cene ubytovania, dopláca sa. V izbe majú hostia župany a papuče. Komu nestačí bazén a sauna a chce napríklad masáž, v izbe sme si všimli leták, ponúkajúci „mobilné spa“ teda procedúry, ktoré prídu urobiť do hotela.

Pochutili sme si na výborných a pestrých raňajkách - kvalitné suroviny, od údenín až po ovocie, bohatý výber pre tých ktorý raňajkujú rôzne obilniny a orechy aj pre vyznávačov klasiky k podobe syrov a prosciutta. To isté sa týka nápojov, kvalitný džús, výborná voda ochutená citrónom a bylinkami, sypané čaje a káva z kvalitného kávostroja. Kto chce raňajky alebo jedlo do izby, má k dispozícii room service.

Na prízemí hotela je malá panázijská reštaurácia, kde naozaj chutne varia, hoteloví hostia v nej majú zľavu. Pre hostí, ktorí prídu autom má Mama´s aj zopár parkovacích miest.

Pri odchode sme si všimli slová chvály od hostí v hotelovej knihe, ktorá je položená na pulte na recepcii. My sme do nej síce nič nepísali, ale tiež chválime.

© 2017 News and Media Holding