Oficiálna kategória

Patince Family Wellness hotel a Marina

252
Foto: Trend
ročník hodnotenia: 2019
Patince 431, Patince
035/7908 500
4cenová úroveň

V 70-tych a 80-tych rokoch minulého storočia boli Patince jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií u nás a tunajšie bazény predchodcom dnešných akvaparkov. Potom prišiel úpadok strediska ale pár rokov sa, síce nie masovo, ale predsa, do Patiniec znovu chodí. Presnejšie, zástavu voľakedajšej slávy zdvihol z prachu a hrdo drží Family Wellness hotel & Marina Patince.

V lete je z neho klasický prázdninový rezort, ako poznáme aj zo zahraničia – okrem vody, ktorá je tu hlavným zdrojom zábavy, ponúka hotel hosťom množstvo aktivít a programov – malým aj veľkým tak, aby sa ani jedni nemali šancu nudiť. V zime je hotel zase miestom, určeným pre tých, ktorí chcú od pobytu v ňom pri wellness aktivitách aj niečo viac ako klasický bazén, sauny a vírivku. Tiež je využívané jeho dobré kongresové zázemie.

Minulý rok sme boli v Patinciach v zime, vnútorný akvapark s vodnými atrakciami je síce fajn, ale leto tu má predsa len úplne iný šmrnc. Najmä veľkým vonkajším areálom s početnými ležadlami, veľkým bazénom, tobogánom aj veľkým detským bazénom.

Hotel sme si rezervovali telefonicky a následne potvrdili mailom, potvrdenie rezervácie prišlo hneď. Boli sme tu deň pred štátnym sviatkom, takže hotel bol prakticky plný – prevažovali rodiny s deťmi. Pre rodičov sú tu určite atraktívne aktivity, ktoré hotel s animátormi pre malých hostí cez prázdniny pripravuje a pre drobizg je atrakciou aj živý maskot, ktorý medzi nich chodil.

Hotel má niekoľko druhov izieb, my sme mali tú základnú (štandardnú), aj tie sú priestorovo veľkorysé a mali sme aj veľký balkón a výhľadom do hotelového areálu. Príjemná recepčná nám pri príchode všetko vysvetlila, dostali sme náramky, ktoré slúžia ako kľúč od izby, na vstup do wellness a aj ako virtuálna peňaženka, či hotelový účet. Tiež sme dostali poukážky na welcome drink, čo bol pohár šumivého vína v bowling bare pri bazénoch.

Izba mala všetko, čo sa od štvorhviezdičkového štandardu očakáva, nemali sme k nej nijaké výhrady, všetko fungovalo bez problémov, k zvýšeniu komfortu by sme privítali len maličkosti, ako sú napríklad poháre na víno a zoznam televíznych programov. Wifi fungovalo všade bez problémov. Súčasťou vybavenia sú aj župany a papučky.

Cez prázdniny zabezpečuje hotel pre svojich hostí naozaj bohatý program, okrem už spomínaných aktivít v areáli, organizuje za poplatok vyhliadkové plavby po Dunaji, výlety do Štúrova a Budapešti. Umožňuje to prístav, teda marina, ktorá patrí k hotelu a je od neho vzdialená dva kilometre.

Raňajky boli pestré a ak je dostatočne teplo dajú sa stráviť veľmi príjemne na reštauračnej terase priamo nad rybníkom. Check out je o 12.00 a čo je ešte príjemnejšie, pobyt pri vode tým končiť nemusí – ak si ho chce hosť predĺžiť, po odhlásení z ubytovania mu náramok nabijú ešte na trojhodinový pobyt pri bazénoch.

Zhrnutie:

Plus: Výborné možnosti pre priaznivcov kúpania a wellness počas celého roka, v lete aj množstvo iných aktivít.

Mínus: V areáli hotela nijaké. Dobrý dojem žiaľ nerobia niektoré časti areálu Patiniec s opustenými rekreačnými zariadeniami, s čím hotel samozrejme veľa nenarobí. Na prechádzku odporúčame len časť naľavo od hotela.

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel