Oficiálna kategória

Penzión Baske

3
Foto:etrend
ročník hodnotenia: 2017
Ul. 17. novembra 23, Trenčianske Teplice
032/6553 428
2cenová úroveň

V prostredí nádherného parku neďaleko centra kúpeľov Trenčianske Teplice sa nachádza penzión Baske. Je súčasťou komplexu budov postavených v talianskom novorenesančnom štýle, čo ho radí medzi najpôsobivejšie ubytovacie zariadenia v okolí.

Majiteľom sa podarilo kedysi schátralú a opustenú budovu vkusne a s citom zrekonštruovať a neskorším rozšírením ubytovacích kapacít sa postarali o vysoký štandard ubytovacích, stravovacích aj relaxačných služieb. K ním nedávno pribudol hydromasážny bazén urobený na mieru z nerezu, pričom má efektné farebné podsvietenie. Jeho výhodou je, že si relax v ňom hostia užijú v súkromí, bez sprievodu cudzích ľudí.

O chod zariadenia sa stará osem zamestnancov, pričom treba zdôrazniť, že obsluha a recepčná v jednej osobe robí svoju prácu perfektne.

Ako sme sa dozvedeli, vďaka dobrým službám sem v minulosti prišli mnohé významné osobnosti z hereckej branže. Hosťami penziónu boli počas Filmového festivalu Art Film Fest (ten sa konal v Trenčianskych Tepliciach od roku 1993 až do roku 2015, v roku 2016 tu bol Medzinárodný filmový festival), viaceré slávne osobnosti filmového plátna. Napríklad filmová legenda Gerard Depardieu, Ben Kingsley, Jeremy Irons, Liv Ullmannova, Claudia Cardinale, nezabudnuteľný český herec Josef Abrhám, Miroslav Donutil, Jaromír Hanzlík, národný umelec Ladislav Chudík, Milan Kňažko, Marián Labuda, významný svetový režiséri Emir Kusturica, Juraj Jakubisko, Ettore Scolla a samozrejme vždy aj prezident festivalu Milan Lasica s manželkou a mnohí ďalší. Na stene v salóniku tu zanechali ako spomienku svoje fotografie.

Penzión ponúka hosťom ubytovanie v štrnástich priestranných dvojlôžkových izbách a dvoch apartmánoch vybavených televíziou, rádiom, dobre zásobeným minibarom  a prípojkou na internet. Útulné salóniky s kapacitou 10 a 25 osôb sú priam stavané na obchodné rokovania firiem a podnikateľov ale aj na rôzne rodinné oslavy.

V kúpeľni nájdete kvalitnú kozmetiku, čo nie je samozrejmosťou ani v hoteloch vyššej kategórie. Za pobyt v dvojlôžkovej zaplatíte 80 eur, dvojlôžková deluxe vyjde na 90 eur a apartmán na 130 eur. V ponuke sú aj špeciálne balíčky – víkendový pobyt, relaxačný, romantický, pre seniorov... Sauna a vírivka je v cene pobytu, u recepčnej si možno objednať masáž. Neďaleko penziónu sa nachádza niekoľko kúpeľných domov a tak sú špeciálne kúpeľné liečebné procedúry naozaj na dosah.

V čase našej zimnej návštevy vládlo vonku sychravé studené počasie, čo bolo cítiť aj na chladných stenách izby, zrejme radiátory pustili pravdepodobne až pred našou návštevou. Smolu sme mali aj v tom, že v televízore sa nedal naladiť žiadny program. Ako sme sa dozvedeli, deň predtým totiž menili v penzióne programový raster. Recepčná si však poradila aj s týmto problémom a promptne využila znalosti jedného z návštevníkov. Kým sme sa vrátili z kúpeľného mestečka, všetko fungovalo. Na kvalitných posteliach sme sa potom vyspali minimálne tak dobre, ako filmové hviezdy pred nami.

Raňajkový bufet bol pestrý a zodpovedal štandardu, ktorý sme očakávali v takomto zariadení. Ponuku spestrovali dva druhy pomazánok z vlastnej kuchyne, pričom obsluha dokladala jedlo priebežne.

 

© 2017 News and Media Holding