Oficiálna kategória

Penzión Drak

389
Drak
ročník hodnotenia: 2020
Demänová 478, Demänová
0918 378 207
2cenová úroveň

To, že bude penzión úplne plný aj mimo sezónu a ešte aj v pracovný deň sme vopred nepredpokladali. Preto sme náš termín museli presunúť a na druhý pokus sme boli úspešní. Príjemný rodinný penzión sa totiž nachádza na exponovanom mieste priamo pri ceste do jedného z najnavštevovanejších stredísk zimnej i letnej dovolenky na Slovensku – Jasnej.

Odtiaľ je všade blízko. V zime k lyžiarskym zjazdovkám, v lete k turistickým chodníkom, v prípade nepriaznivého počasia do niektorej z jaskýň, alebo za zábavou do Liptovského Mikuláša.

Na tejto ceste je množstvo ubytovacích kapacít. Pre lepšiu orientáciu vám pomôžu dostatočne veľké smerové tabule pri ceste. Penzión Drak si vybudoval svoju stálu klientelu, čoraz viac hostí chodí aj zo zahraničia. Láka ich sem domáca atmosféra, skvelé služby a dobré jedlo.

Obľúbili si ho napríklad aj ženy, ktoré sem chodia na rôzne tematické pobyty a hlavne rodiny s deťmi. Vlani totiž pribudli k ubytovacím kapacitám aj susedné apartmány, ktorým pod oknami tečie riečka Demänovka. Bonusom je veľká záhrada, kde majú ubytovaní vlastné súkromie. Do budúcna majitelia plánujú sem doplniť aj saunu, po ktorej sa môžete romanticky schladiť priamo v riečke.

Majitelia neustále rozvíjajú svoj podnik nielen ďalšími investíciami ale hlavne osobným prístupom a treba povedať, že si svoju úlohu plnia dokonale. Pozitívne hodnotíme aj osobný privítací list v ich mene. Dokonca tu môžete pre svoje polovičky kúpiť aj šperky.

Postupne vymieňajú nábytok, matrace a iné veci. V izbách je dostatok priestoru, pohodlia, ponúkajú atraktívny dizajn a sú dobre odhlučnené, zariadené v prírodných farbách a materiáloch. Niektoré majú balkóny s príjemným dreveným sedením. V izbe nás čakalo milé privítanie s fľašou vody (v skle). Dobre padne aj rýchlovarná kanvica s čajom a kávou. Našli sme tu aj informácie o pripravovaných akciách a veľké množstvo prospektov.

Dozviete sa tak napríklad, že tu môžete zažiť cyklovíkend s testovaním špičkových e-bicyklov, víkend s jógou, alebo otvorenie lyžiarskej sezóny. Svoju športovú výstroj si možno odkladať v uzamykateľnej lyžiarni so skrinkami a vyhrievaním lyžiarok. Keď sme tu boli počas zimy, skibus nás odviezol až k zjazdovkám.

V príjemnom prostredí možno využiť aj wellness s dvomi saunami a vírivkou. Vstup si treba vopred rezervovať, alebo si ho môžete prenajať aj ako privátny. Župany sú v izbách a recepčná nás odprevadila a oboznámila s priestormi. Vychutnať si môžete niektorú z ponúkaných masáží, alebo inú telu prospešnú procedúru v harmonizačnej miestnosti.

Ubytovanie sme si objednali cez nový online rezervačný systém na vkusnej a funkčnej webovej stránke. Na nej si priamo môžete rezervovať napríklad aj stôl v reštaurácii. Reštauráciu si zvykli využívať nielen večer, ale aj na obed aj hostia zo susedných penziónov a apartmánových domov. V pracovných dňoch pripravujú aj denné menu. V útulnej reštaurácii sa podávajú aj raňajky formou bufetu.

Nechýba teplý ani studený bufet  dokonca ani zdravý kútik s výberom cereálií, orechov, jogurtov, lokálnych syrov a zeleniny. O tom, že ubytovať sa tu je dobrou voľbou svedčí aj počet pozitívnych recenzií na zahraničných turistických informačných a rezervačných serveroch. Bezplatné parkovisko je pred aj za penziónom. A ešte jeden dôkaz o spoľahlivosti, kvalite a láske k profesii, roky tu stretávate rovnaký personál. Recepčná, ktorá nás obsluhovala, je v podniku od samého začiatku.

Zhrnutie:

Plus: Príjemné ubytovanie a tiež príjemný a profesionálny personál

Mínus: Počas našej návštevy nijaké

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel