Oficiálna kategória

Penzión Drak

389
Drak
ročník hodnotenia: 2017
Demänová 478, Demänová
0918 378 207
2cenová úroveň

Demänovská dolina patrí k miestam na Slovensku, kde je sezóna celý rok. Turistika, cyklistika, lyžovanie, návšteva turistických atrakcií. Vládne tu silná konkurencia, stále pribúdajú nové ubytovacie zariadenia. Penzión Drak, ktorý funguje siedmu sezónu, tu má ale silné postavenie. Na základe predchádzajúcej návštevy spred pár rokov, môžeme tvrdiť, že neupadá do šedého priemeru, ale stále sa snaží napredovať. Meno Drak dostal podľa miestnej legendy a jeho symbol je na obrúskoch, písomnostiach a iných predmetoch, ktoré sa nám počas pobytu dostali do rúk.

Oproti minulej návšteve sme hneď zaregistrovali viac parkovacích miest. Po príchode na recepciu až do konca návštevy sme sa stretli s mimoriadne milým, snaživým  a jazykovo zdatným personálom, kiežby to tak bolo všade. Manažér recepcie nám ukázal izbu – jednu z novších, farebne zladených s Harmony centrom. Moderné, čisté a funkčné. Na stole nás čakal uvítací list a obsiahly informačný bulletin, majitelia takto propagujú aj svoj región, hosť sa tu nenudí , na výber má mnoho aktivít.

Izby majú všetko čo patrí k štvorhviezdičkovému hotelovému štandardu, aj keď ide o penzión. Navyše minerálka, fľaštička vína na privítanie, varná kanvica a čaj, k tomu pre každý nápoj vhodné poháre. Tiež župany a papučky, keďže v penzióne je wellness s vírivkou a dvoma druhmi sáun (plánujú rozšírenie). Pribudlo Harmony Spa - masážna miestnosť , ktorá navodzuje pocit pokoja a maximálneho relaxu – je to ,,dieťa“ pani majiteľky.

Organizujú aj pobyty zamerané na zdravú stravu a relax, vítané sú tu deti aj firemné klientela. Jedna miestnosť sa vie premeniť na konferenčnú, či separé na oslavy alebo pre deti. Vonku je tiež posedenie a pár atrakcií pre najmenších. Skvelou bodkou sú raňajky, nápadité (napríklad volské oko v krúžku papriky, lievance s javorovým sirupom, či sladká pšenová kaša), podávajú naozaj chutný bezlepkový chlieb, dobrú kávu. Ráno pred vchodom do reštaurácie nám ponúkli pohárik sektu. Náš pocit z návštevy bol veľmi priaznivý. Možno ten dojem pomáha vytvoriť aj neustála prítomnosť jedného z majiteľov, boli aktívne pri všetkom, či išlo o obsluhu v reštaurácii, vo wellness centre, jednoducho robili všetko, čo bolo práve treba, hoci aj ráno rozložiť stolíky na terase, keďže sme tu boli počas pekného jesenného počasia.   

© 2016 News and Media Holding