Oficiálna kategória

Penzión Drak

389
Drak
ročník hodnotenia: 2019
Demänová 478, Demänová
0918 378 207
2cenová úroveň

Už vstup do penziónu v Demänovskej doline dáva tušiť príjemný zážitok. Vysvietený exteriér, zádverie s horiacimi sviečkami na štýlových konzolách a oceneniami po stenách sú tvorcami prvého dojmu, a treba povedať, že si svoju úlohu plnia na jednotku. Do samotného penziónu vstupujete cez reštauráciu, čo vôbec nie je na škodu. Ide totiž o silnú (ak nie najsilnejšiu) stránku celého podniku.

Predĺžený barový pult tvorí recepciu, kde nás srdečne privítali – s úsmevom, s otázkami na cestu a podrobnými informáciami o našom pobyte. Penzión nemá výťah, recepčná nám ponúkla odnesenie kufra aj ukázanie našej izby.

Ubytovanie sme si objednali cez vkusnú a funkčnú webovú stránku vyplnením formulára, ako je na Slovensku väčšinou zvykom. V zariadení najvyššieho štandardu, akým Penzión Drak nepochybne je, by sa už žiadal online rezervačný systém. Potvrdenie rezervácie mailom obsahovalo okrem iného ponuku wellness služieb masáží z priloženého cenníka.

V penzióne Drak sme boli už ubytovaní pred pár rokmi a teraz sme dostali rovnakú izbu. To svedčí o tom, že penzión svoju klientelu pozná, čo vám dá takýmto decentným spôsobom najavo. Izby, ako aj prístup k hosťovi sú tu nadštandardné, čo sa od jedného z lídrov vo svojej kategórii aj očakáva. Pozitívne hodnotíme aj osobný privítací list v mene majiteľov podniku. To tiež nie je bežné na Slovensku, kde je veľa majiteľov z rôznych dôvodov „utajených“. Elegantný a čistý interiér, decentný dizajn, široké postele s vysokými matracmi, anatomické vankúše, vhodne umiestnené elektrické zásuvky a vypínače, kvalitná posteľná bielizeň a kozmetika, dostatok úložných priestorov, kávový servis, rezervné deky... vybavenie izby ukazuje, že tu na hosťa myslia po každej stránke.  

V sychravý jesenný večer sme unavení po túre využili služby regeneračného centra, ktoré v nás zanechalo príjemný dojem. Delí sa na Harmony Spa a Wellness Spa. Harmony Spa ponúka päť druhov masáží, priestory wellness centra pohodlný relax pre 5 – 6 osôb. K dispozícii je atraktívny masážny vírivý bazén HotSpring, parná bylinková sauna, 5 ležadiel a  fínska sauna s vodou na zalievanie kameňov, v čase našej návštevy vykúrená na skvelých 93 °C.

Ochladzovací bazén nahrádzajú sprchové systémy s nastaviteľnou teplotou, hlavovou sprchovou aj bočnou sprchou. Potešil nás samoobslužný minibar s nealkoholickými nápojmi a pivom, veľkorysý bol aj stolík s plachtami a uterákmi, ktoré si hostia môžu brať podľa potreby. Atmosféru dopĺňala vhodná hudba, diskrétne osvetlenie a zapálené sviečky. Wellness centrum na nás celkovo pôsobilo veľmi príjemným dojmom.

V penzióne Drak nájde hosť všetko, čo potrebuje, navyše v exkluzívnom balení  Avšak najsilnejším ohnivkom reťaze je tu nepochybne personál – ochotný, prívetivý, nápomocný a profesionálny – taký, aký by ste chceli stretnúť všade.

Zhrnutie:

Plus:

Personál, ktorý tvorí vysokú pridanú hodnotu

Mínus:

Pri našej návšteve žiadne

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel