Oficiálna kategória

Penzión Platan

377
Foto: Penzión Platan
ročník hodnotenia: 2015
Ňárad 434, Ňárad
031/554 9414, 0908 188 585
2cenová úroveň

Malý penzión s reštauráciou na kraji dedinky Ňarád neďaleko Gabčíkova ponúka možnosti príjemne stráveného času v peknej prírode. Pozrieť si tu možno v areáli chované kone a  mangalice, prejsť sa možno okolo rybníka priamo v areáli. Prípadne si tu za poplatok aj zachytať ryby. Penzión má len  niekoľko izieb a evidentne je obľúbený, niekoľko krát, keď sme si tu chceli rezervovať izbu cez víkend, sme sa stretli s odpoveďou, že nám žiaľ nemôžu vyhovieť, pretože majú obsadené. Ale vzhľadom na to, že sú tu štyri izby a tri apartmány, asi to nie je až také prekvapujúce. Izby sú zariadené vo vidieckom štýle a sú naozaj priestranné, aj keby ste v nich chceli tancovať, tak v pohode môžete.

Atraktívne prostredie vhodné na rodinný alebo romantický víkend je prednosťou penziónu,  určite sa tu, keď je pekne, dobre sedí aj na terase v reštaurácii, takže si tu možno urobiť aj príjemný jednodňový výlet bez ubytovania.  Vopred si ale zavolajte, či vtedy nemajú, resp. nepripravujú nejakú rodinnú či firemnú oslavu. My sme to neurobili a reštaurácia nás žiaľ počas našej návštevy v jednu nedeľu sklamala.

V podniku totiž chystali oslavu, kuchári jedlá na objednávku nestíhali variť – čo sme sa priebežne dozvedali od obsluhy, ktorá nám dávala odporúčania, čo všetko si nemáme dávať, pretože kuchyňa nestíha. Výsledkom bola veľmi kolísavá kvalita toho, čo sme na stôl dostali - niektoré jedlá, ako estragónová polievka boli chutné, iné, ako drevorubačská misa v norme, ale hlavné jedlá takmer nejedlé, napríklad roštenka bola tvrdá, že sa ledva dala požuť, palacinky a cisársky trhanec zase studené.

Chceme veriť, že sme mali jednoducho smolu, zrejme by bolo lepšie, aby podnik, keď je tu uzatvorená spoločnosť sa venoval výlučne jej a radšej mal vtedy pre verejnosť zatvorené, lebo kuchyňa si tak zbytočne kazí meno. 

© 2014 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel