Oficiálna kategória

Penzión Sabato

152
Foto:Sabato
ročník hodnotenia: 2019
Sobotské nám. 1730/6, Poprad-Spišská Sobota
052/7769 580
2cenová úroveň

Pre milovníkov netradičného ubytovania, tak by sa dal jednou vetou charakterizovať tento penzión na (podľa nás) najkrajšom historickom námestí na Slovensku, v popradskej Spišskej Sobote. Penzión sa nachádza v starom renesančnom dome a každá z jeho ôsmych izieb je iná a inak zariadená, vkusným nábytkom v sčasti v historizujúcom štýle. V piatich z nich si možno zakúriť aj v krbe. V jednej z izieb je aj vírivá vaňa a v jednej aj sauna.

Všetky sú podrobne popísané aj zobrazené na peknej webovej stránke penziónu. My sme si tentokrát vybrali izbu č.1 a musíme povedať, že hosťa, ktorý do nej vstúpi prvý krát, doslova ohúri svojou priestrannosťou aj zariadením. Má veľkosť menšieho bytu a okrem postele je tu aj jedálenský stôl, pohodlná sedačka a veľký krb s drevom za malý poplatok. Izba je opticky členená originálnymi renesančnými stĺpmi a je považovaná za najcennejšiu v celom penzióne. Okná má priamo na námestie. Ale aj ostatné sú veľmi štýlové – jedna má napríklad kamenné steny, ďalšia renesančný balkónik - ani vo Verone by sa za taký nemuseli hanbiť, už len Rómeo a Júlia chýbajú. Súčasťou penziónu je uzatvorený rozľahlý krásne upravený dvor. V teplom počasí, aké bolo tento rok aj v Tatrách sa tam relaxovalo veľmi príjemne. Keďže hlavný vchod do penziónu je z námestia, parkuje sa zo zadnej strany.

Izby majú aj vybavenie, ktoré je nad penziónový štandard, ako je chladnička a čajový a kávový servis. Okrem toho vymoženosti, ktoré si vyžaduje dnes už prakticky každý hosť – dostatok televíznych programov a dobre fungujúci internet. Kto si nevie predstaviť pobyt v hoteli alebo penzióne bez wellnesu, tu nie je správne, ale možno si objednať aspoň izbu so saunou. Na stránke penziónu aj v ňom samotnom je dostatok materiálov s informáciami, čo sa dá robiť v okolí, takže nudiť sa určite nebudete.

Penzión má výbornú štýlovú reštauráciu v ktorej sa podávajú aj raňajky. Tie tu servírujú formou výberu z menu a časť sortimentu má hosť pripravené* aj na stole. Na záver musíme povedať, že nielen nás tento penzión oslovuje – keď britský Guardian písal svojho času o Poprade, ako o víkendovej destinácii, kde sa dá doletieť priamo z Londýna, ako tip na ubytovanie vybral práve Sabato.

Zhrnutie:

Plus: Krásne historické prostredie na historickom námestí

Mínus: Počas našej návštevy nijaké, treba mať ale na pamäti, že ide o ubytovanie bez wellness.

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel