Oficiálna kategória

Penzión Tematín

465
Tematín
ročník hodnotenia: 2017
Krížna 350, Moravany nad Váhom
033/7970435
2cenová úroveň

Do penziónu sme šli s veľkými očakávaniami, keďže sa v hodnoteniach TREND-u pravidelne umiestňuje medzi najlepšie hodnotenými. Jeho poloha ho k úspechu predurčuje, je v blízkosti kúpeľného mesta Piešťany a v okolí sú veľmi zaujímavé lokality, niektoré pripomínajú aj veľmi vzdialenú minulosť.  Napríklad zrúcanina hradu Tematín, nález Venuše z Moravian (soška ženy vyrezaná z mamutieho kla), paleolitické nálezisko - prírodná pamiatka Veľký jarok a archeologická lokalita Kostolec v neďalekom Ducovom. To všetko sa dá navštíviť hoci aj na bicykli, ktoré požičiavajú  v penzióne.

Prvý dojem je výborný, brečtanom obrastená budova pôsobí príjemne, na parkovisku sú autá, takže prázdno tu nemajú.  Aj recepcia je prívetivá, uvítala nás milá pani, personál sa zdravil a bol pripravený odpovedať na otázky. Ubytovali nás v izbe číslo 1 -  je zariadená jednoducho a účelne, čisto s pohodlnými matracmi, len v horúcom dni by ,,bodla“ klimatizácia. Osviežiť sa tu ale dá napríklad vo vonkajšom bazéne. Síce malom, ale pár temp sa urobiť dalo a naozaj to bolo veľmi príjemné. K dispozícii sú aj sauny a vírivka a ponúkajú masáže rôzneho druhu. Hostí sa snažia pritiahnuť aj ponukou pobytových balíčkov, niektorí sú už pravidelnými návštevníkmi.

Penzión Tematín je rodinným podnikom, majiteľ je všade kde treba, snažil sa odpovedať na naše zvedavé otázky a dostali sme aj literatúru o histórii Moravian. Súčasťou penziónu je reštaurácia s veľmi dobrou povesťou. Samozrejmosťou je aj wifi pripojenie, vstup do wellnes a raňajky v cene ubytovania. Celkove tu hosť dostane veľmi dobré služby za priaznivú cenu. Pochváliť treba aj prezentáciu na internete a jazykové znalosti personálu. 

© 2016 News and Media Holding