Oficiálna kategória

Radisson Blu Carlton Hotel

31
Radisson
ročník hodnotenia: 2017
Hviezdoslavovo nám. 3, Bratislava
02/5939 0000
3cenová úroveň

Hotel s minulosťou, ktorá má korene v uplynulých storočiach, funguje po rozsiahlej rekonštrukcii od začiatku nového tisícročia. Polohu má vynikajúcu, na Hviezdoslavovom námestí v susedstve Reduty aj starej budovy Slovenského národného divadla, priamo v centre Starého mesta a hostil už mnoho významných osobností.

Vzhľadom na svoju polohu má parkovanie vyriešené podzemnými garážami, treba počítať s cenou 29 € za noc. Už internetová stránka dáva tušiť, že majú všetko dobre zorganizované, veď v hoteli tejto veľkosti by to inak ani nešlo. My sme si urobili telefonickú rezerváciu, stačilo dať meno a termín a dostali sme rezervačné číslo. Predautorizáciu kreditnej karty robili až pri check-in.

Vo foyer sú tri pulty, ak pri niektorom chýba personál, je tu služba, ktorá vyhľadá recepčnú. Ubytovanie prebehlo rýchlo, o chvíľu sme už mali v rukách kartičku a urobenú rezerváciu v hotelovej reštaurácii. Na štvrtom poschodí s dekoráciami na motívy Franza Liszta, znela jeho hudba.

Izba sa nám páčila, interiér je moderný, použité sú kvalitné materiály, farby príjemné a nevtieravé. Pôvodné vysoké stropy sú znížené, len okná v našej izbe nedoliehali a v mimoriadne chladnom počasí od nich ťahalo napriek závesom. Potešil čajový a kávový servis a milo pobavil historicky vyzerajúci prístroj na žehlenie pukov nohavíc s ktorým sme sa ešte nikde nestretli.

Minibar bol dostatočne zásobený a v kúpeľni tiež nič nechýbalo, pri výťahoch nás upútal stroj na čistenie topánok. Raňajky umocnili náš výborný dojem, boli na úrovni, všetko v dostatočnom sortimente. Nám ponúkli dva druhy bezlepkového chlebíka. Chválime personál, ten s ktorým sme sa stretli na recepcii aj v raňajkovej miestnosti bol profesionálny a milý.

© 2017 News and Media Holding