Oficiálna kategória

Wellness Hotel Borovica

336
Foto: Hotel Borovica
ročník hodnotenia: 2017
Štrbské Pleso č. 3, Štrbské Pleso
052/7110 500
4cenová úroveň

Pobyt s nádychom luxusu vo Vysokých Tatrách už čoraz častejšie nie je len o návšteve hotela priamo na brehu Štrbského Plesa. Naopak, v jeho tesnom susedstve získava na význame aj Wellness hotel Borovica. So strategickou polohou, vysokým štandardom a komfortom je každé ročné obdobie skvelou voľbou pre ubytovanie v Tatrách.

Unikátnym štýlom, ktorý má veľmi blízko k prírode dopĺňa nielen pohodlie ale aj kvalitné hotelové i reštauračné služby. Keď si prejdete ich ponukou, je zrejmé, že hotel Borovica je alternatívou pre širokú klientelu. Od konferenčných hostí, cez biznis klientelu a športovo-wellnesových vyznávačov po rodiny dokonca s domácimi miláčikmi, dokáže vyhovieť v každom smere. Skvelé konferenčné zázemie totiž dopĺňa veľmi kvalitný wellness s unikátnym bazénom ako aj fitness výbavou porovnateľné s profesionálnymi zariadeniami. Nechýba v ňom dokonca ani lyžiarsky či golfový trenažér, ale napríklad aj uteráky a minerálky vo fitku. Na mítingy alebo debaty je určený štýlový anglický salónik, ktorý je určený pre podobné okolnosti.

Prírodu evokuje už hlavný vstup do hotela. Masívne drevené dvere s vyrezávanou skicou, vymodelovaný vodopád v lobby, či drevené obloženie sú znakom horského, ale moderného hotela. Do izieb na vyšších poschodiach sa hosť dostane preskleným výťahom. Izby majú veľmi dobrý štandard, sú komfortné, priestranné a majú pekný drevený look - od lemovania postele po interiérové skrine. Nábytok dopĺňajú štýlové svietidlá, kvalitné matrace a LCD televízory. Luxusné je aj vybavenie kúpeľní, v ktorých je francúzska prírodná kozmetika L´Occitane, župany aj hotelové papuče. V je ponuke 6 typov izieb. Na recepcii sme sa dozvedeli všetky potrebné informácie, ak ste v hoteli prvýkrát, vysvetlia vám kde čo nájdete.

K športoviskám priblíži hostí hotelový minibus, ktorý slúži aj na výlety, prípadne prepravu z popradského letiska. Precvičovať lozenie po skalách si môžete aj na umelej horolezeckej stene hotela od apríla do októbra.

Hotel Borovica je povestný inovátor v oblasti wellness a fitness. Najnovšie rozšírili napríklad priestory pre masáže. Hotel má jedinečný plavecký bazén s pekným výhľadom do prírody, akurát voda bola na náš vkus trochu chladnejšia. Zohriať sa po plávaní možno vo veľkej jacuzzi. Návštevníkov hotela čaká špičková relaxácia v piatich moderne poňatých saunách a krásna oddychová miestnosť s “hviezdami” na strope, ktorú si návštevník užije najviac vo večerných hodinách a po súmraku. Vo všetkých priestoroch wellness sú použité len prírodné materiály s moderným, funkčným a zároveň efektným dizajnom. Do priestorov wellness centra majú vstup len hoteloví hostia, masáže, fitness a po novom aj služby kaderníčky, kozmetičky a predíkérky môžu využívať aj ľudia zvonka. Tieto služby je dobré objednať si dostatočne vopred, nakoľko je o ne veľký záujem.

Za zmienku stojí parking, ktorý má šikovný systém ochrany auta separátnymi uzatváracími rampami a kamerou. Pobyt spríjemní už tradične vychladená fľaška Prosecca na uvítanie a karafa s vodou. Myslia tu aj na detaily, ktoré umocňujú celkový dojem a preto sú k dispozícii okrem pohárov na vodu aj tie na sekt. Raňajky patria k tým najlepším v slovenských hoteloch. Výber sa neznižoval ani mimo hlavnej sezóny ani s postupujúcou hodinou, takže si môžete pokojne pospať. Na bezchybný chod dohliadal šéf kuchyne, na pľaci mu sekundovali ochotní čašníci. Veľkou výhodou je aj check-out do dvanástej hodiny, kedy sa dá ešte pred odchodom napríklad zaplávať, alebo zacvičiť.

© 2016 News and Media Holding