Oficiálna kategória

Wellness Hotel Chopok

403
Foto: Hotel Chopok
ročník hodnotenia: 2017
Demänovská Dolina 20, Demänovská Dolina
044/5591-490
4cenová úroveň

V Taliansku je hotel, kde môžu ísť len rodiny, alebo hostia, ktorí sem prídu s deťmi. Darí sa mu a na Tripadvisore získal už niekoľko krát ocenenie najlepší detský hotel sveta. Ak by sme tu hodnotili najlepší hotel pre rodiny s deťmi na Slovensku, tak najhorúcejším kandidátom by určite bol Wellness Hotel Chopok v Nízkych Tatrách situovaný v Jasnej pod Chopkom v Demänovskej doline.

Akurát, že na Slovensku, nech je hotel akokoľvek dobrý, sa nemôže orientovať len na jeden druh klientely. Takže prázdninové hotely, ktoré sa počas víkendov a prázdnin hemžia malými a menšími hosťami, si potrebujú získať tiež klientelu na dni „všedné“ a usilovať sa byť atraktívni aj pre „dospelákov“. Či už páry, alebo firmy a organizácie, ktoré tu môžu robiť rôzne podujatia. Lenže ako uspokojiť aj záujmy detí aj dospelých, aby si  navzájom neprekážali... Vo Wellness Hoteli Chopok zainvestovali a túto dilemu sa im podarilo vyriešiť. Napríklad „svoje“ wellness, ktoré býva najčastejšie jablkom sváru (a hotely to riešia väčšinou tak, že majú vyhradené hodiny, kedy doň deti nemajú prístup) tu majú deti aj dospelí. To pôvodné je otvorené pre všetkých a zaplávať sa dá ísť aj o pol ôsmej ráno. Kto nechce „vidieť vo wellness detskú hlavu“ , resp. počúvať detskú vravu, počká si do tretej, vtedy sa otvára wellness v novej hotelovej časti, ktoré je prístupné len pre „dospelákov“.

Okrem neho sú tu nové izby aj veľkoryso riešené konferenčné priestory. Evidentne využívané, lebo posledné dva roky, keď sme v hoteli cez pracovný týždeň boli, sa tu vždy konali nejaké podujatia. Veľkorysé relaxačné priestory hotel využíva aj na vytváranie rôznych pobytových balíčkov ako sú joga víkend alebo fit pobyt.

Wellness Hotel Chopok je príkladom výborne ( a príkladne) vedeného štvorhviezdičkového zariadenia. Všetko je tu domyslené do detailov, od zariadenia izieb až po veci typu bohatý výber tlače v Lobby bare, informačných brožúr o okolí, informácii o hotelových službách. A ak ide o deti, tu sa tiež myslí na všetko – od plyšového maskota Chopíka alebo Chopinky a vymaľovačky s farbičkami, ktoré dostanú malí pri príchode, cez informácie typu, aké zariadenie môže hotel malému hosťovi poskytnúť, cez bohato zariadenú herňu pre menších a lego stoly pre väčších až po vlastný hotelový detský kanál s filmami. No a nedajú sa nespomenúť Pribináčiky na raňajky. Vymenovanie  animačných programov a aktivít, ktoré tu robia cez každé z prázdnin (aj cez tie čo trvajú 4 dni) vy zabralo niekoľko riadkov. Všetok personál je tu vyslovene „prodecký“. Chce malý hosť sedieť pri jedle v detskej stoličke a nepáči sa mu červená, ale zelená? Alebo si chce, než sa rodičia najedia, maľovať? Nijaký problém, každé želanie sa tu plní s úsmevom a pochopením.

Samozrejme aj dospelým má Wellness Hotel Chopok čo ponúknuť – okrem samostatného bazéna a saunového sveta Praslička (vstup doň je od 16 rokov) tu majú napríklad 7 bowlingových dráh, príjemný Lobby bar, je tu výborná kuchyňa a vínne chladničky naplnené vínami, z ktorých si vyberú aj nároční fajnšmekri. Väčšina hostí tu má polopenziu, tá je servírovaná a tvorí ju predjedlo, polievka, hlavné jedlo a dezert plus šalátový bufet. Z troch hlavných jedál sa vyberá ráno, deti majú vlastné trojchodové menu. Na raňajky si môžete dať vlastnoručne pripravenú čerstvú jablkovú alebo mrkvovú šťavu, ale aj šumivé víno... Na obed si možno vybrať z jedálneho lístka, v zime a v lete hotel poskytuje poobedňajšie občerstvenie, ktoré je v cene pobytu. 

Známa hotelierska veta hovorí, že pre úspech hotela sú dôležité tri veci – poloha, poloha a poloha. V tejto časti Liptova sú hotely s lepšou polohou, ako má Wellness Hotel Chopok. Ale nie úspešnejšie... takže občas to až tak to s tou polohou neplatí.

A ešte jedno odporúčanie – ak sa sem vyberiete s potomstvom a chcete mu dopriať všetko, čo hotel ponúka, najlepšie sú prázdninové pobyty. Ale pozor – pri ďalšom „neprázdninovom pobyte“ budete čeliť stále prítomnej otázke od svojich detí a síce „Kedy príde Chopík?“

Pre ľudí bez detí , ktorí chcú zrelaxovať v krásnej nízkotatranskej prírode a spojiť to so špičkovými hotelovými službami je lepšie obetovať nejaký ten deň dovolenky a prísť sem cez týždeň. Vtedy je tu väčšinou pokojnejšie. 

© 2016 News and Media Holding