Oficiálna kategória

Wellness Hotel Malvázia

480
Malvazia
ročník hodnotenia: 2017
Prievaly 327, Prievaly
0903 90 42 78
4cenová úroveň

Stačí trochu pekného počasia a veľa Bratislavčanov vyráža za aktívnym odpočinkom a relaxom mimo mesto. Rodinné prostredie, súkromie, dobré jedlo a priamy kontakt s prírodou. To sú výhody, ktoré ponúka koncom mája otvorený štvorhviezdičkový hotel Malvázia v Prievaloch. Pohoda, pohyb, poznanie. Tak sa rozhodli majitelia prezentovať hlavné posolstvo nového hotela. Pôvabné dediny na západnom úpätí Malých Karpát, zrúcaniny hradov, či lesná samota sú dobrým tipom pre dokonalý únik z reality. A to len necelých sedemdesiat kilometrov od Bratislavy.

Naša prvá návšteva bola tiež cez jeden letný víkend a presvedčili sme sa, že dobre cielená reklama, ktorú majitelia zvolili, zafungovala efektívne. Hotel bol plne obsadený a tak by tomu malo byť podľa manažérky až do konca leta. Okrem mladých rodín s deťmi boli medzi hosťami aj tí skôr narodení, alebo tí, ktorí sem prišli aktívne oddychovať. Počuť bolo nielen slovenčinu, ale aj nemčinu, dokonca francúzštinu. Napriek tomu sme ale nemali pocit, že je hotel preplnený a hlučný.

Poskytuje nadštandardné služby, ktoré uspokoja očakávania i náročnejšieho hosťa. Návštevníkom je k dispozícii 19 štýlovo zariadených izieb s celkovou kapacitou 44 lôžok aj s prístelkami, kvalitné matrace, antialergické posteľové sety, kvalitná sanitárna technika. Izby sú s kompletným príslušenstvom, LED-TV, zdarma prístupom na internet, trezorom, minibarom a sú nefajčiarske, väčšina má balkón. Na prvom poschodí si môžete spríjemniť posedenie v pohodlných kreslách hraním stolových hier, alebo čítaním. Hotel má vlastnú menšiu knižnicu.

Rodičia s malými deťmi trávili väčšinu dňa pri vonkajšom bazéne napustenom vodou s morskou soľou. Plávanie v takejto vode je určite zdravšie nielen per deti, ale aj dospelých. Nevysušuje pokožku ani vlasy a odstraňuje tiež zápach chlóru. Ak sú ležadlá pri bazéne obsadené, personál vám prinesie zo skladu aspoň pohodlné kreslá. Aj keď na pestovanej zelenej tráve sa tiež neležalo zle.

Majitelia hotela sa rozhodli podľa manažérky investovať do dovybavenia hotela ďalšie peniaze. Na jeseň chcú vo všetkých izbách nainštalovať klimatizáciu. Už klimatizovaná je kongresová sála pre 60 až 80 ľudí podľa druhu sedenia, s kompletným moderným technickým vybavením. Vhodná je na rôzne kongresy, školenia, prípadne teambuildingové programy. Práve tieto akcie by mohli umožniť v budúcnosti výrazne zlepšiť vyťaženosť hotela počas celého roka.

Areál hotela sa rozprestiera na osem hektárovom pozemku, kde si každý nájde pre seba tú svoju obľúbenú relaxačnú, či športovú aktivitu. Súčasťou areálu sú tenisové kurty, ihrisko na plážový volejbal, menšie futbalové, dokonca aj oudoorové posilňovacie zariadenia. V tesnej blízkosti rezortu sa nachádzajú rozsiahle rašeliniskové jazerá, na ktorých je radosť sa člnkovať. Zábavu si užijú aj najmenší, je tu pripravené pieskovisko s preliezkami z kvalitného dreva.

Tráviť čas na čerstvom vzduchu tu možno aj pri grilovaní, alebo ponúkajú aj hotové piknikové koše s dekou. Do okolitých lesov možno chodiť na huby, 20 kilometrov je vzdialené golfové ihrisko Penati pri Senici. K oddychu patrí aj dobré jedlo a aj to v Malvázii je. Reštaurácia je orientovaná predovšetkým stredoeurópsku kuchyňu. Varia tu najmä z kvalitných domácich surovín. Celodennú stravu, prípadne polpenziu v hotelovej reštaurácii zabezpečia na recepcii. Je tu aj štýlová vínna pivnica a robia aj ochutnávky na mieru.

Celkový dobrý dojem trochu kazili zbytočné drobnosti. Na recepcii nám napríklad neposkytli informácie o hotelových službách, nesnažili sa nám nijaké ponúknuť, ani tie platené. Požiadali o doklady, úhradu a neukázali nám ani smer, ktorým sa vydať do izby. Niektoré informácie nájdete na nástenke v lobby. Bezplatné parkovisko pred hotelom je 24 hodín monitorované a večer uzamknuté rampou.

© 2016 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel