Oficiálna kategória

Wellness Penzión Strachan

450
ročník hodnotenia: 2019
Ždiar 530, Ždiar
0905 151 815
4cenová úroveň

Penzión Strachan bol niekoľko rokov po sebe vyhodnotený ako najlepší na Slovensku. Drží si stále svoj vysoký štandard? Boli sme sa na to pozrieť a otestovať jeho služby.

Wellness penzión Strachan stojí niekoľko sto metrov za obcou Ždiar, na úpätí Belianskych Tatier. Z jednej strany majestátne vrcholky hôr, z druhej strany lyžiarsky svah so sedačkovou lanovkou. Už samotné prostredie ponúka nielen lukratívnu polohu, ale aj možnosti na trávenie voľného času.

Keďže sme mali informáciu, že často mávajú vypredané, izbu sme si rezervovali niekoľko týždňov vopred, penzión sme oslovili cez e-mail. Odpoveď prišla rýchlo, komunikácia bola veľmi priateľská. Ponúkli nám štandardnú izbu s polpenziou, ktorú sme veľmi radi využili.

Po príchode k penziónu, ktorý je v okolí neprehliadnuteľný, sme zaparkovali na parkovisku hneď vedľa budovy. Po vystúpení z auta a rozhliadnutí sa po okolí nám do očí udrela malá horolezecká stena pre deti a lanové preliezačky. Keďže však boli vonku len štyri stupne nad nulou a fúkal pomerne studený vietor, pobrali sme sa rýchlo dovnútra.

Vľavo od vchodu do penziónu stojí terasa, kde si hostia môžu dopriať posedenie s neopakovateľným výhľadom. Podmienkou však musí byť lepšie počasie, ako sme mali my.

Za vchodovými dverami do budovy sú hneď ďalšie, na fotobunku. Po pravej strane nájdete recepciu. Recepčná si zapísala naše občianske preukazy, informovala nás o časoch večere a raňajok, ponúkla nám možnosti wellnessu, kde sme sa hneď aj objednali. Milým prekvapením bolo, že nás recepčná odprevadila až k našej izbe na treťom poschodí.

Elektronickým kľúčom  nám otvorila dvere a zapriala nám príjemný pobyt. Izba, do ktorej sme vošli bola malá, ale útulná a veľmi príjemná s výhľadom na snehom poprášené Tatry. V interiéri je veľa prvkov z dreveného masívu, vchodové dvere, skrine, skrinky, posteľ, nočné stolíky, trámy na strope. Jednoducho krása.

Pred manželskou posteľou stál malý gauč, z ktorého sa dala pozorne sledovať televízia umiestnená na stene oproti manželskej posteli. Rám postele bol drevený, masívny, matrac veľmi kvalitný, nie príliš mäkký. Nad nočnými stolíkmi zo steny vystupovali štýlové nočné lampy, samozrejmosťou je elektrická zásuvka pri posteli a vypínače svetiel v izbe. Funkčné a pohodlné. Na posteli boli štyri vankúše, dva väčšie a dva menšie, mali sme na výber, podľa preferencií. Periny boli pomerne teplé, ale vzhľadom na vykúrenú izbu sme ich teplo až tak veľmi nepotrebovali. V zime ich však hostia určite ocenia.

LED TV umiestnená na stene ponúkala prekvapivo veľký výber kanálov, čo som popravde ani neočakával. Veľmi ma to potešilo, osobne totiž preferujem veľký výber programov.

Izba disponovala dostatočným úložným priestorom na veci, hneď pri vchodových dverách stojí skriňa s vešiakmi, vedľa nej za dreveným oporným trámom stála komoda, dve menšie kresielka pod televíznou obrazovkou a pri balkónových dverách malý písací stolík s drevenou stoličkou.

Po pravej strane od vchodu do izby bola kúpeľňa s toaletou. Moderné umývadlo s netradičnou batériou, nad umývadlom veľké zrkadlo s dreveným rámom, hneď vedľa toaleta. Obkladačky na stene korešpondovali s celkovým štýlom ubytovacích priestorov. Drevené obklady sú všade jednotné, z rovnakého dreva a rovnakej farby. To poukazuje na vkus majiteľov a jednotnosť zariadenia interiéru.

Na konci kúpeľne je múrom oddelená sprcha so sklenenými dverami. Pekná, jednoduchá, štýlová. V polici pod umývadlom mal každý z nás dva uteráky – veľký, teda osušku na sprchovanie a malý, na ruky a tvár. Nechýbal ani rebríkový radiátor, na ktorom sa dali dobre sušiť práve mokré uteráky. No a aby sme nezabudli, príjemné bolo podlahové kúrenie v kúpeľni a na dotyk mäkký  koberec na izbe.

Za zmienku určite stojí aj wellness centrum s možnosťou masáží. Do samotného wellnessu, ale aj na masáž sa treba vopred objednať. Priestor sa nachádza na prvom poschodí nie je veľký, ale na pomery penziónu postačujúci. Obsahuje tri sauny – fínsku, parnú a infra. Súčasťou je aj vírivka a od obsluhy si môžete objednať sekt. Ak naň nemáte chuť, občerstviť sa môžete čistou vodou, ktorá je v centre k dispozícii.

Na prvom poschodí sa nachádza aj herňa pre deti, takže miesto na zábavu si v penzióne nájdu aj menšie ratolesti.

Na prízemí penziónu je príjemná a dostatočne priestorná reštaurácia. V jej strede dominuje krb, ktorý dotváral príjemnú atmosféru. Večere i raňajky boli servírované formou bufetových stolov. Veľmi milou formou privítania bola pre nás Strachanovica. Destilát, ktorý si dali majitelia penziónu vyrobiť špeciálne pre svojich hostí v spoločnosti Jelínek z macerátu čučoriedok. Destilát voňal a aj chutil veľmi dobre. Ide o kvalitný alkoholický nápoj, ktorý určite odporúčame ochutnať. Naozaj stojí za to!

Kuchyňa v penzióne Strachan je výborná. Jedlo je chutné, čerstvé, výber bohatý. Osobne sme si pochutili najmä na šúľancoch s orechmi, výbornej fazuľovej polievke s údeným mäskom a čerstvým pečivom. Na raňajky sme si mohli vybrať z bohatého raňajkového bufetu, v ktorom nechýbala opražená slaninka, praženica, spišské párky, opekané špekáčiky na cibuľke, rôzne nátierky a podobne.

Na záver by sme chceli spomenúť aj celkovú atmosféru v penzióne. Je príjemná, domácka o čo sa stará ochotný a milý personál.

Wellness Penzión Strachan určite stojí za návštevu. Môže byť podľa nás vzorom pre podnikateľov v hotelierstve a tiež v starostlivosti a prístupe k zákazníkom.

Zhrnutie:

Plus: Štýlové ubytovanie, veľmi priateľský personál, v zime bezprostredná blízkosť lyžiarskeho svahu s lanovkou, vhodného aj pre deti

Mínus: Počas našej návštevy nijaké

 

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel