Oficiálna kategória

Wellness Penzión Strachan

450
ročník hodnotenia: 2017
Ždiar 530, Ždiar
0905 151 815
3cenová úroveň

Ždiar je prekrásne miesto v lete aj v zime, obkolesený z jednej strany Belianskymi Tatrami a z druhej Spišskou Magurou. Turisti ho obľubujú a preto tu vyrástlo množstvo penziónov a ubytovanie ponúkajú aj v súkromí.

Adresu tu má aj v posledných rokoch najlepšie hodnotený penzión na Slovensku  - Wellness penzión Strachan. Prišli sme preto s vysokými očakávaniami. Že je to miesto naozaj obľúbené, aj keď tu má kvalita svoju cenu, svedčí fakt, že rezervácia sa nám podarila až na tretí krát. Dva krát bol penzión v termíne, ktorý sme chceli, obsadený.

Mailová komunikácia so zariadením je rýchla a aktívna, polovicu z ceny ubytovania sme platili vopred. Penzión má po rekonštrukcii za sebou už nejaký čas fungovania, ale interiér je udržiavaný, nevidieť žiadnu opotrebovanosť. Pri vchode je lyžiareň, lobby v ľudovom štýle podčiarkuje aj oblečenie recepčnej, milej, komunikatívnej a kompetentnej panej.

Informovala nás o všetkom, čo sme potrebovali vedieť, zarezervovala termín do wellness a odprevadila nás do izby. Tu nás čakal aj darček, minerálka a fľaštičky Strachanovice. Mali sme krásny výhľad na Belianske Tatry, izba bola priestranná a s balkónom, vybavená kvalitným televíznym prijímačom, čakali nás aj papučky a župan. V krásnom počasí sme sa vybrali na bežky, dostali sme inštrukcie na cestu a ponúkli nám možnosť vyviezť sa hore vlekom.

Po hrebeni Magury vedie výborne pripravená bežkárska trať až do Bachledovej doliny, odkiaľ sa dá ski busom vrátiť nazad k penziónu. Vlek je hneď vedľa neho, čo mu pridáva na atraktivite. Je členený na tri úseky a tak ho môžu využiť aj malé deti, ktoré sa učia lyžovať a potrebujú kratší svah. Bolo ich tam veru dosť, v penzióne aj na svahu ich bolo počuť a cítili sa tam zjavne veľmi dobre. Okrem detského kútika sa bavili aj s vílou či psom Bernym, maľovali si tváre.

Ubytovaní hostia majú na lístok na vlek zľavu. Wellness rezervujú na hodinu a pol a pojme naraz osem osôb. Zrelaxovať sa dá vo vírivke a troch druhoch sáun, na ochladenie slúži sprcha a vedro, na osvieženie ovocie a nápoje.

Ubytovanie nám ponúkli s polpenziou, takže večer sme navštívili reštauráciu a tu sme videli (aj počas raňajok), čo je okrem prírodného prostredia a útulného ubytovania, také cenené na tomto penzióne. Personál majú vynikajúci, cítili sme sa ako doma a ponuka bufetu bola lepšia ako v niektorých hoteloch vyššej kategórie.

Vopred sme nahlásili bezlepkovú diétu, v penzióne boli pripravení urobiť nám jedlá v bezlepkovej verzii, čo sme aj využili a dostali sme úžasne pirohy. Ochutnali sme toho viac, všetko vo vynikajúcej kvalite a oceňujeme aj veľkú ponuku zeleniny.

Raňajky boli tiež nad štandard, veľa ovocia a zeleniny, teplý aj studený bufet, bezlepková bábovka aj lievance boli z bezlepkovej múky. Bezlepkovú šunku nám priniesli priamo na stôl a k tomu 4 druhy pečiva. Pri večeri hosťom ponúkajú pohárik Strachanovice, pri raňajkách sekt s jahodou. Ale najmä nik z personálu nešetrí úsmevom. Na konci pobytu sme usúdili, že hosť za vyššiu cenu, ako je v penziónoch zvykom naozaj dostáva adekvátnu službu a kvalitu. Je to miesto kam sa chcete vrátiť. A ak chcete ušetriť, oplatí sa však sledovať aj zľavový portál, kde občas ponúkajú voľné izby.

 

© 2017 News and Media Holding