Hodnotenie TRENDU

Angels Restaurant

490
Angels
ročník hodnotenia: 2020
Horvá 25, Banská Bystrica
048/611 18 98
Po: 10-17, ut-štv:10–22, pia-so: 10-23, ne: Zatvorené
medzinárodná, regionálna
Andrej Roth
4cenová úroveň

Robiť gastronómiu na vyššej úrovni ako je minútková kuchyňa, je na Slovensku stále ťažký údel. Napríklad v Banskej Bystrici sme mali v minulosti dve obľúbené reštaurácie, ktoré sa o to pokúšali, ale ani jedna z nich už neexistuje. Teší nás ale že jedna má viac než zdatnú pokračovateľku. Ide o reštauráciu Angels.

Elegantný interiér, prvotriedny servis a chutné jedlo, ktoré na tanieri pekne vyzeralo aj výborne chutilo. Toto všetko sme našli, keď sme sa tu zastavili na obed. Pekný interiér aj pozornú obsluhu sme tu zaznamenali aj minulý rok, keď sme tu boli niekoľko mesiacov po otvorení podniku. Jedlo nám tento krát chutilo lepšie, čo samozrejme radi konštatujeme.

Jedálny lístok sa zmestí na necelé dve strany A4, je zostavený tak, aby si vedel každý vybrať a okrem klasického rozdelenia na predjedlá, polievky, hlavné jedlá, cestoviny a šaláty má aj sekciu steaky a tataráky. Okrem toho je k dispozícii špeciálne sezónne menu.

Z neho sme si vybrali polievku – Vianočnú kapustnicu, ale ešte pred ňou sme dostali malý Amuse Bouche, teda „pozdrav z kuchyne“ na naštartovanie chuťových buniek. Kapustnica bola výborná, voňala, bolo v nej dosť všetkých ingrediencií, ktoré do tejto polievky patria. Vyhovovalo nám aj, že bola jemnúčko pikantná.

Ako druhý chod sme sa rozhodli pre Hľuzovkový tatarák z pravej hovädzej sviečkovice (14,90). Bol naozaj efektne naservírovaný, na tanieri vyzeral ako malé umelecké dielko, ale čo je hlavnejšie – prívlastok hľuzovkový naozaj spĺňal. Túto aromatickú hubu bolo cítiť aj vo vôni, aj v chuti – čo nie je samozrejmosť, už sme sa stretli v jedlách s hľuzovkami, ktoré nemali ani jedno ani druhé.

V jedálnom lístku sú síce len dva dezerty, ale veľmi ochotná a profesionálna obsluha, ktorá hosťom príkladne po jedle ponúkala kávu a dezert, nám ich vymenovala viac. Rozhodli sme sa pre bezlepkovú makovú tortu a hoci sme celú porciu nevládali zjesť, môžeme ju len pochváliť- šťavnatá, nie veľmi sladká, chuťovo harmonická.

Summa summarum – ak chcete naozaj chutne jesť vo vytríbenom elegantnom interiéri s prvotriednou obsluhou, nič lepšie (podľa nás) v Banskej Bystrici nenájdete.

Zhrnutie:

Plus: Chutné jedlo, výborný servis

Mínus: Počas našej návštevy nijaké

Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE

TIPY:

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel