Hodnotenie TRENDU

Ashoka

71
Foto: Ashoka
ročník hodnotenia: 2020
Hodžovo námestie 2, Bratislava
02 5244 4909, 0903 251 850, 0903 460 313
denne: 11.00 – 22.00
Indická
2cenová úroveň

Indické reštaurácie, respektíve podniky s indickou kuchyňou u nás prichádzajú a odchádzajú, ale jedna je stálicou už takmer 15 rokov – Ashoka. Začínali v malých priestoroch neďaleko Novej scény, už niekoľko rokov sídlia na prízemí hotela Crowne Plaza s osobitným vchodom z Poštovej ulice.

Reštaurácia je priestranná, zariadená masívnym vyrezávaným dreveným nábytkom, stoly sú pekne prestreté, na stenách sú obrázky z Indie, celý priestor pôsobí honosne.

Keďže majiteľmi je indická rodina, kuchyňa je stopercentne autentická a to isté sa dá povedať aj o obsluhe. V servise pracujú tiež ľudia z indického subkontinentu.

Môže sa stať , že nemusia všetkému, čo hovoríte, úplne rozumieť, ale to patrí ku koloritu. Treba však povedať, že nikdy sme nemali problém napríklad s objednávkou.

Jedálny lístok je naozaj obsiahly, keď sa rozhodnete do Ashoky ísť, asi je lepšie si ho preštudovať vopred na webovej stránke reštaurácie, aby človek prišiel už zorientovaný a mal jednoduchší výber.

Ako predjedlo sme si dali Murgh Seekh Kebab (7,90 eura), ktorý servírovali aj s omáčkou a zeleninou, jedlo bolo pikantné, ale zase nie neznesiteľne, tak akurát.

Z hlavných jedál sme ochutnali Mutter Panner (6,90 eura), čo bolo niečo ako curry s hráškom a syrom panner, výborné, jemne pikantné. Ako druhé hlavné jedlo sme si dali Murgh Dahiwala (8,60 eura), čo je slávny recept kurčaťa v jogurtovej omáčke.

Toto jedlo bolo z hľadiska pikantnosti aj chuti jemnejšie, ale pravdupovediac našim chuťovým pohárikom rovnako vyhovovali obidve. Ako prílohu sme si dali fantastické placky, naan – klasické aj cesnakové (1,95, respektíve 2,20 eura), servírovali nám ich ešte teplé, chrumkavé.

Na dezert sme si nechali zájsť chuť, jeho funkciu splnilo výborne ako už párkrát Mango Lassi (5,90 eura), kyslomliečny jogurtový hustý nápoj s mangom.

Takže – kto má v Bratislave chuť na originálnu indickú kuchyňu a nechce ju vo „fastfoodovej“ forme, ale posedieť si pritom v peknom prostredí, v Ashoke je správne.

Zhrnutie:

Plus: Autentická kuchyňa indického subkontinentu v elegantnom prostredí

Mínus: Počas našej návštevy nijaké

 

TIPY:

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel