Hodnotenie TRENDU

Castel Pension & Restaurant

399
Castel Pension
ročník hodnotenia: 2017
Mierovo 20, Mierovo
0902 717 888 , 031 56 93 750,
1. január – 31. marec: po-ut: zatvorené, st-pia: 11:00–19:00, so–ne: 12:00–20:00 1. apríl – 31. december: po-ut: zatvorené, st-pia: 11.00-21.00, so-ne: 12.00-22.00
medzinárodná, lokálna
Ladislav Gányovics
3cenová úroveň

Castel Pension & Restaurant je umiestnený v kultúrnej pamiatke v kaštieli Mierovo, ktorá prešla rozsiahlou citlivou rekonštrukciou. Vstup do areálu charakterizovala monumentálna murovaná brána s nápisom, ktorý bol krédom predošlých majiteľov: „Je to dom cnosti, pracovitosti a usilovnosti ako aj večným prístreším výborných myšlienok a šľachtickej zábavy.”   Tieto myšlienky sa snažia zachovať aj dnes súčasní majitelia a my ich pravdivosť môžeme len a len potvrdiť.

V súčasnosti je kaštieľ v Mierovo barokovo – klasicistickou stavbou, exteriér, ale aj interiér nesie prvky štýlovosti a tradície. Celú atmosféru dotvára nádherná udržiavaná okrasná záhrada s bazénom, ktorá bola svedkom už nie jednej svadby či oslavy.

My sme túto výnimočnú reštauráciu s penziónom navštívili v (pre mnohých) v najromantickejší deň v roku, počas Valentína. Miesto si bolo potrebné rezervovať, pretože pre hostí bolo pripravené špeciálne slávnostné menu.

Všetko bolo nádherné pripravené a stoly boli prestreté luxusne. Atmosféra bola rozprávková, pretože celý interiér osvetľovali stovky sviec a na každom stole boli vázy plné rezaných kvetov. Napriek tomu, že kapacita bola obsadená na maximum, každý mal svoje súkromie. Perfektný profesionálny servis, usmiaty personál a človek sa cítil naozaj výnimočne.

Slávnostné menu (32,00 eur/ hosť) pozostávalo z Vášnivého likéru, ktorý mal krásnu vôňu.  Predjedlo bola Jemná  husacia pečeň, tekvica, a marhuľa . Hlavné jedlo,  Panenka sous vide, jablko, gratin a dezert Vanilla, cheesecake a čerstvé ovocie. Všetko bolo fantastické a chuťovo priam vycibrené. Objednali sme si aj degustačný sladký box (16,99) plný koláčikov, ale ten sme si v tematickom balení zobrali domov s pozornosťou pre dámy v podobe ruže.

Okrem profesionálnych služieb a gastronomického zážitku tu pripravili neopakovateľnú atmosféru, takže Valentín tu bol naozaj krásnym večerom. V ich úsilí im môžeme držíme palce a potenciálnym hosťom môžeme odporúčať zveriť tejto reštaurácii do rúk akýkoľvek významný moment svojho života v podobe svadby, oslavy. Alebo ich navštívte bez špeciálneho dôvodu a nechajte sa jednoducho rozmaznávať.

      

TIPY:

© 2017 News and Media Holding