Hodnotenie TRENDU

Hotel GOLFER – Ile de Ré

304
Golfer
ročník hodnotenia: 2017
J. Horvátha 910/50, Kremnica
045/ 6743767, 0918 898 152
Po: zatvorené, Ut-Sob: 11:30 – 14:30 a 18.00-21.00, Ne: 11.30.-14.30
francúzska
Alexandre Koplewsky
3cenová úroveň

V máloktorej reštaurácii sa vám podarí zažiť, že vás privíta a spolu s vami vyberá jedlo samotný šéfkuchár, ktorý pochádza z Francúzska. V hoteli Golfer v Kremnici budete mať tú česť. Alexandre Koplewsky, ktorý sa do Kremnice dostal vďaka svojej láske k vareniu a priateľstvu s tunajšími majiteľmi, varí podľa tradičných receptov a hlavne zo sezónnych a čerstvých surovín. A tak v srdci Európy, v historickej Kremnici, v hoteli postavenom uprostred prírody, nájdete aj kúsok Francúzska. V ponuke sú aj také delikatesy ako žabacie stehienka, slimáky, foie gras, či kačacie prsia. Šéfkuchár dobre ovláda aj klasickú slovenskú kuchyňu.

Interiér ozvláštňujú stropné drevené trámy,  kamenný krb a cez veľké presklené steny je výhľad na terasu plnú zelene a krytý altánok. Večeru po náročnom športovom dni sme začali polievkou z dennej ponuky. V ten deň to bola práve paradajková, ktorá nás príjemne naladila na hlavný chod. Divinu sme v Kremnických vrchoch nemohli vynechať. Mäkké a šťavnaté Medajlónky z diviaka podávajú s brusnicovou omáčkou, zemiakovo špenátovou knedľou a úsmevom na perách (14 EUR). Bravčovej panenke nechýbala šťavnatosť a v netradičnej kombinácii s pikantnou červenou šošovicou vytvárali ideálnu zmes chutí (9,50). Oplatí sa tu ochutnať aj steaky, ktoré si chodí šéfkuchár kupovať do Rakúska. Ceny na takúto úroveň gastronómie sú tu naozaj priaznivé.

Čo môže byť lepšou bodkou za dobrou večerou ako klasický francúzsky dezert, Čokoládové suflé (4,00). Malá „bábovčička“ plná horkej čokolády, ktorá sa priamo rozpúšťa na jazyku. Vínna karta je spracovaná tak, aby s tunajším menu dotvárala perfektnú kombináciu. Široký výber kvalitných koňakov je zárukou toho, že sa nebudete po večeri ponáhľať spať, ale posedíte v susednom bare. Počas našej návštevy bola v čase večere reštaurácia takmer plná, ale obsluha napriek tomu poskytla skvelý servis. Kto chce poriadnu romantiku, môže si dať obed vo veži hotela. Výhľad na starobylú Kremnicu a kostol pri sviečkach a francúzskej kuchyni určite dostane každého. 

TIPY:

© 2016 News and Media Holding