Hodnotenie TRENDU

Hotel Mikado – Rouge

271
Foto: Mikado
ročník hodnotenia: 2015
Hollého 11, Nitra
037/3210 358
denne 6.30 – 22.00
regionálna, medzinárodná
Štefan Benďák
4cenová úroveň

Určite jedna z najlepších slovenských reštaurácií je trochu v „závetrí“ , v Nitre v hoteli Mikado. Nie je to podnik pre náhodných okoloidúcich, nemá v rámci mesta centrálnu polohu a navyše je v hoteli, ale rozhodne, ak sa chcete dobre najesť, ho odporúčame. Ak ste v Nitre, aj pešo sa sem dá z centra mesta pohodlne dostať, ak autom, bez problémov zaparkujete pred hotelom.

Čo sa nám v Rouge páči? Napríklad to, že jedálny lístok bol vždy, keď sme tu boli konzekventne sezónny a používal suroviny, ktoré boli v tom ktorom obdobi aktuálne.  Teda nielen sezónne menu popri stálom jedálnom lístku, aktuálne suroviny nájdete naprieč celým menu. Meniť ho niekoľko krát ročne naozaj nie je jednoduché a ani lacné. Okrem klasického menu sa možno rozhodnúť aj pre degustačné, ktoré ale nie je výberom z „normálneho“ lístka, ale sú v ňom úplne iné jedlá.

Podnik má výbornú vínnu kartu, ktorú tiež obmieňajú – okrem kvalitných vín na „bežné“ pitie, obsahuje aj ikonické značky ako Sassicaia či Chateau Y´tem, kde sa ceny pohybujú v trojciferných sumách – a ako sme sa dozvedeli, reštaurácia nemá problém ich predať aj „cez ulicu“. Veľmi pekný je aj výber slovenských vín, vrátane výrobcov z neďalekého okolia a tiež rozlievaných vín. Čo tiež nie jev slovenských reštauráciách bežné, vždy sme dostali k jedálnemu lístku automaticky aj vínnu kartu. Obsluha je popri kuchyni tiež silnou stránkou reštaurácie.

Čo sme v Rouge jedli? Keďže jedálny lístok sa tu niekoľko krát za rok mení, ťažko dávať nejeké odporúčania, ale vždy nám chutilo. Pri zatiaľ poslednej návšteve napríklad  Krém z kuriatok s cuketovým koláčikom (5,50 €), Špenátové ravioli plnené kuriatkami a sušenými rajčinami s bazalkovou penou (12,90 €) alebo Králičí chrbát na tymiáne s feniklom a pyré z pečených sladkých zemiakov (14,10 €). Reštaurácia pekne promuje svojho šéfkuchára. 

TIPY:

© 2014 News and Media Holding