Hodnotenie TRENDU

Hotel Solisko - Al Lago

313
Al Lago
ročník hodnotenia: 2019
špeciálne ocenenia: Reštaurácia Pána šéfkuchára
Pri jazere 4046/1, Štrba-Štrbské Pleso
052 / 4262800
denne 12.00-22.00
mediteránska, regionálna
Martin Kurhajec
3cenová úroveň

Jedna z najobľúbenejších reštaurácií pri Štrbskom plese sa nachádza v hoteli Solisko, ale keďže má vchod aj zvonku, je hojne navštevovaná aj návštevníkmi tejto tatranskej osady.

Pri vstupe na nás pôsobí  príjemným dojmom. Prevažuje v nej drevo a celý interiér je ladený do hnedo-žltej farby s doplnkami. Stoly boli pekne prestreté s koreničkami, sviečkami a látkovými obrúskami. Samotný jedálny lístok ponúka jedlá tradičnej mediteriánskej kuchyne s výberom slovenských špecialít. Reštaurácia si dáva záležať na kvalite a čerstvosti surovín. Pizzu robia z talianskej múky Caputo. Pre vegetariánov majú široký výber jedál, tak ako aj bezlepkové cestoviny a pizzu pre celiatikov.

Začali sme s predjedlom a to Zapekaným kozím syrom obaleným v sezame na brusniciach s domácim chlebíkom (6,50€). Nasledovala polievka a tú sme si dali kuraciu  s kúskami  mäsa, baby mrkvou, hráškom, fazuľovými luskami a cherry paradajkami (3,90€). Kombinácia je to pre nás nová a zaujímavá, ale nás veľmi neoslovila.

Ako hlavné jedlá sme mali Konfitované jahňacie koleno (19,20€) a Kuracie plnené kozím syrom a sušenou paradajkou na batatovom pyré (14,90€). Neskorší obed sme uzavreli dezertom Palacinkami s chrumkavou čokoládou, banánom a šľahačkou (4,90€) a Palacinkami s praskajúcou čokoládou a šľahačkou (5,20€) a kávou. plesa.

Obsluha reštaurácie bola profesionálna a záležalo im na našej spokojnosti. V daných hodinách, pri krásnom počasí sa reštaurácia úplne zaplnila a aj napriek tomu sme to nepocítili a čakali sme primerane.

Neskorší obed strávený v tejto reštaurácii bol príjemným gastronomickým zážitkom, nakoľko jedlo bolo veľmi chutné. To dopĺňala veľmi príjemná atmosféra a milý personál.

Zhrnutie:

Plus: Krásne prostredie, výhľad z terasy, rýchlosť a ochota obsluhy

Mínus: Počas našej návštevy nič závažné

TIPY:

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel