Hodnotenie TRENDU

Koliba Patria

88
ročník hodnotenia: 2019
Štrbské Pleso, Štrbské Pleso
052/4492 591 – 5
Denne: 11.30 – 22.30
lokálna
3cenová úroveň

Koliba Patria sa nachádza kúsok od hotela Patria ku ktorému patrí. Stačí sa ísť poprechádzať okolo Štrbského plesa a určite ju neobídete. Situovaná je v prekrásnej prírode s priamym výhľadom na pleso. Hosťom je k dispozícii od 11.30 - 22.30 hod každý deň. Svoj stôl je možné si v prípade záujmu objednať aj priamo na recepcii hotela.

Koliba je štýlovo zariadená a doplnená rôznymi ľudovými tématickými dekoráciami. Napriek jesennému počasiu boli všade (vrátane terasy) živé kvety. Veľmi príjemne a s úsmevom nás uvítal a usadil personál oblečený v ľudovom šate, ako by to v kolibe malo byť. Vnútro je priestranné s možnosťou sedenia aj na poschodí.

Vonku je veľká upravená terasa z ktorej je krásny výhľad priamo na pleso a člnkujúcich sa turistov. Nakoľko bolo krásne slnečné jesenné počasie a pomerne teplo, usadili sme sa na terase. Kapacita koliby bola stále plne obsadená no personál to zvládal s prehľadom a profesionálne. Koniec koncov, na veľký nápor počas sezóny zvyknutí.

Po usadení sme si objednali a na obsluhu nebolo treba dlho čakať. Ako predjedlo sme si dali bryndzovú nátierku s  domácim pečivom. Nátierka bola chutná a vyvážene dochutená, pečivo čerstvé a chrumkavé. My ako ľudia žijúci na juhu krajiny sme si po dlhej dobe užívali chuť čerstvej slovenskej bryndze.

Ďalším chodom bola teplá polievka, ktorá nám počas jesenného počasia na terase veľmi dobre padla. Objednali sme si hovädzí vývar a cesnakovú polievku. Hlavné jedlo sme mali bryndzové halušky so slaninou a údeným syrom, strapačky so slaninou a zapečené zemiaky s hríbmi, ktoré nám priniesli krásne naservírované v drevenom riade.

Zapečené zemiaky zase v štýlovej keramickej miske. Nakoľko sa miesto v žalúdku míňalo pretože slovenské špeciality z poctivých surovín sú poriadne sýte, ako dezert sme si rozdelili  jednu porciu zemiakových šúľancov s orechmi a maslom. Chuťovo nebolo čo vytknúť a čo sme očakávali, sme aj dostali.

Pobyt nám spríjemňovala živá hudba. Obsluha bola milá a profesionálna a s výberom nám vedela pomôcť.

Návštevu koliby vrelo odporúčame a hlavne počas pekného počasia a chuti na pravé slovenské špeciality. Prostredie je vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Zhrnutie:

Plus: Krásne prostredie a poloha, rýchlosť obsluhy.

Mínus: Počas našej návštevy žiadne. Treba ale rátať s tým, že koliba je veľmi žiadaná a vo frekventovaných časoch sa na voľný stôl niekedy čaká.

 

TIPY:

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel