Hodnotenie TRENDU

La Musica

513
Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2019
Teplická 2210/39, 921 01 Piešťany, Piešťany
0917 968 818
Denne 10.00-22.00
medzinárodná
2cenová úroveň

Tí, ktorí sa trochu vyznajú v piešťanskej gastronomickej a hudobnej scéne tento podnik roky poznali z piešťanského Kursalonu. Koncom roka 2017 sa presťahoval na iné miesto v centre mesta (neďaleko Auparku) a s ním aj chutné jedlo a kvalitná hudba, ktoré sú jeho „DNA“

Teraz La Musica „obýva“ priestor aj s veľkým dvorom, kde je terasa, detské ihrisko, ale majú tu aj vlastnú záhradku. Kvalitné jedlo a hudba tu sídlia spoločne, s jedálnym lístkom dostanete plán koncertov, ktoré sa tu budú konať.

V La Musica sme boli cez obed počas pracovného týždňa a bolo tu rušno, evidentne je obľúbeným miestom ľudí z okolitých inštitúcií, kde sa rýchlo a pritom chutne naobedovať, ale aj miestom pracovných obedov a stretnutí. Jedálny lístok má niekoľko častí.

Okrem klasického menu (je pekné prehľadné, zmestí sa na jednu stranu A4 a obedového menu, ktoré je dané na týždeň dopredu ešte časť Dobroty na dnes. Tam je každý deň zopár jedál pripravovaných primárne zo sezónnych surovín. V menu sa píše, že tieto jedlá si možno objednať až po 16.00 poobede, ale nakoniec sme si z nich mohli vybrať už na obed.

Teda keď sme i vyberali, čo si dáme, oznam o tom, že sa servírujú až poobede sme si nevšimli, ale ochotná obsluha nám išla zistiť dostupnosť obidvoch jedál, ktoré sme chceli a obidve už boli k dispozícii.

Takže z dobrôt sme si vybrali Domácu kačaciu paštétu s bagetkou (5,50 EUR) ako predjedlo a Kuracie prsia so špargľou, prosciuttom, varené zemiaky s maslom (11,50) ako hlavné jedlo. Výborne sme si pochutili už na predjedle, ktoré môže slúžiť aj na zahnanie malého hladu mimo obeda alebo večere – paštéta bola chuťovo lahodná, okrem bagetky sa k nej servírovala aj chrumkavá grilovaná zelenina a brusnicový džem. Kuracie prsia bolo urobené tak akurát, aby si zachovali šťavnatosť.

Z klasického menu sme vyskúšali Slepačí vývar (2,50), ktorý bol naozaj excelentný, alebo ak chcete poctivý, ako domáci – primerane výraznej chuti, bohatý na zeleninu, mäso aj rezance. Viedenský teľací rezeň s opekanými zemiakmi a limetkovými brusnicami (13,50) bola porcia aj pre veľkého jedáka. Dostali sme dva veľké rezne, šťavnaté s chrumkavým obalom, ani sme ich nevládali obidva zjesť, ochotne nám ich zabalili. Oceňujeme aj formu, do vzhľadného a funkčného papierového obalu, nijaký polystyrén.

Z dezertov sme vyskúšali obidva (okrem nich majú ešte zákusky podľa dennej ponuky vo vitríne), viac nám chutili Francúzske flambované palacinky s pomarančovým likérom Grand Marnier (3,50), ktoré aj keď ich neflambovali pri stole, boli naozaj výborné. Domáca zmrzlina (mali čokoládovú a kokosovú), servírovaná so šľahačkou (2,90) bola taká „normálna“, nesklamala, ani nenadchla.

Takže – aj keď sme si z La Musica neodniesli nijaký hudobný zážitok, ten gastronomický bol príjemný a určite je to v Piešťanoch miesto, ktoré môžeme odporúčať.

Zhrnutie:

Plus: Chutné jedlo za primerané ceny, príjemná atmosféra, spojenie reštaurácie a hudobného klubu.

Mínus: Počas našej návštevy nijaké.

 

TIPY:

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel