Hodnotenie TRENDU

Maiko sushi

398
Maiko sushi
ročník hodnotenia: 2017
Hlavná 1 Košice, Košice
+421 917 887 887
denne: 11.00-22.30
japonská, panázijská
Lukáš Bodnár
3cenová úroveň

Priaznivci kvalitného sushi ale aj ostatných dobrôt z gastronómie ázijského kontinentu vedia, kam majú v Košiciach ísť – do reštaurácie Maiko Sushi. Priestorovo neveľký, útulný podnik sa nachádza v centre Košíc v priestoroch pod hotelom Double Tree by Hilton, presne oproti košickému Auparku.  Celý interiér je ladený v bielo-čierno-červených farbách, graficky veľmi pekne „vyvedený“. Oproti vchodu je bar, za ktorým sa sushi pripravuje. Pre spoločnosti, ktoré chcú mať trochu viac súkromia ako pri bežnom stole, je určený stôl opticky oddelený polopriesvitným závesom. V lete je k dispozícii aj krytá terasa do ulice. Všetko je tu doladené do detailov, reštaurácia má napríklad vlastnú (krásnu) keramiku, ktorá ladí s interiérom.

Jedálny lístok dostávajú hostia na tablete, je prehľadný a dá sa v ňom dobre orientovať – na začiatku sú sushi sety, potom boxy, nasledujú polievky, hlavné jedlá, dezerty atď., k tomu vždy aj sezónne novinky. Okrem klasických nápojov, ktoré bývajú v ponuke sushi barov, si v Maiko Sushi možno dať aj japonské pivo, či japonskú whisky. Nám ale ochotne urobili aj obyčajnú vodu s mätou a citrónom. V reštaurácii sme boli počas obeda, nebolo tu síce veľa ľudí, ale evidentne je populárna pre „take away“.  Počas toho, ako sme tu sedeli, prišlo a odišlo s taškami s krabicami s jedlom niekoľko ľudí.

My sme skombinovali sushi a ostatné jedlá ázijskej proveniencie. Začali sme známou thajskom polievkou Tom Yam (6,50 EUR), bola správne pikantná a v porovnaní s ostatnými polievkami tohto názvu, ktoré sme jedli na Slovensku, obstála veľmi dobre – najmä čo sa týka množstva surovín, ktoré do nej patria. Po nej nasledoval sushi set Honšu (13,90) zložený z 16 kúskov a štyroch druhov sushi, boli chutné, všetko urobené akurát.

Vyskúšali sme aj taštičky Gyoza s foie gras ako predjedlo a Grilovanú chobotnicu s figami a pomarančovým kuskusom. Taštičky boli efektne naservírované, na hodnotení plnky sme sa celkom nezhodli, jednému hodnotiteľovi chutila výborne, druhému sa zdala máličko (pri)slaná... koľko ľudí, toľko chutí. Grilovaná chobotnica s figami a kuskusom, netradičná, ale chuťovo vydarená kombinácia. Chobotnica našťastie nebola žuvacia, bola k nej zaujímavá teplá omáčka. Kuskus sypký, s kúskami kandizovaných aj ozajstných pomarančov. Kto má rád kombináciu slaných a sladkých chutí, môžeme odporúčať.

Akokoľvek nám v Maiko Sushi chutilo, za vrchol z toho čo sme jedli, považujeme (snáď sushi majster odpustí), tunajší dezert – Marakujový koláč (4,50), ten bol naozaj famózny. Porcia nám po dvoch chodoch, stačila dvom, ale je taký dobrý že odporúčame každému vlastnú... Chrumkavý tenký korpus a nadýchaná hrubá vrstva ľahkého lahodného krému na ňom. Dezert na ktorý sa sem naozaj oplatí prísť, aj keď napríklad nie ste fanúšikovia sushi...

TIPY:

© 2016 News and Media Holding