Hodnotenie TRENDU

New Angus

210
ročník hodnotenia: 2017
špeciálne ocenenia: TREND TIP
Horná 23, Banská Bystrica
048/4163 090
po: 8.00-17.00, ut-pia: 8.00-22.00, so: súkromné rezervácie, ne: zatvorené
medzinárodná, steaky
Peter Boocz
3cenová úroveň

Steak restaurant, ktorý patrí medzi najlepšie reštaurácie v meste, to je New Angus. Je situovaná priamo v centre mesta v peknom meštianskom dome. Kto má chuť na kvalitné mäso v štýlovom prostredí, je na správnej adrese.

Priestory ponúkajú široké využitie. Interiér je členený na kaviareň, vináreň a reštauráciu. Dominuje biela a hnedá farba a svetelné panely umiestnené po stenách dodávajú podniku punc originality. Počas letnej sezóny majú hostia k dispozícii letnú terasu s pohodlným sedením pri fontáne. Celá reštaurácia je designovo a vkusne zariadená. Prestieranie stolov je minimalistické, ale kvalitné. New Angus sme navštívili v sobotu, hneď po otvorení a reštaurácia sa postupne zapĺňala.

Zvolili sme si stôl pre dve osoby, kde sme mali dostatok súkromia a prehľad o celom dianí. Personál bol ochotný a poradil nám čo ochutnať. Len škoda, že v čase nášho príchodu, nebola ešte dovarená polievka z dennej ponuky. Zvolili sme si preto Consommé (3,00), ktoré neurazilo, ale ani nenadchlo. 

Steaky tu pripravujú z niekoľkých druhov mäsa, my sme vyskúšali Steak z bravčovej panenky (6,50), medium rare spolu so zemiakovým pyré (2,00) a bylinkovým maslom a New Angus filet mignon z teľacej sviečkovice pripravený metódou sous vide obalený v hríbovej cruste (20,50). Jedno aj druhé musíme pochváliť, bolo to to pravé orechové čo očakáva človek od podniku tohto druhu. Panenka mäkká, šťavnatá, pripravená presne tak ako sme chceli, sviečkovica jemnučká a mäkká ako maslo.

Aj keď sme dostali poriadne porcie a hladní sme určite neboli, ostalo nám miesto aj na dezert, ktorý nás veľmi milo chuťovo prekvapil, pretože bol naozaj fantastický. Keďže sme si objednali čokoládovú guľu New Angus s domácou zmrzlinou z bielej čokolády s lesným ovocím macerovaným v alpskom rume  (7,90),  mali sme aj atraktívnu show počas flambovania. Vanilkové Créme Brulé  (3,00) bolo síce menej efektné ale lahodné a chuťovo za čokoládovou guľou nezaostávalo.

Odchádzali sme preto výborne najedení a spokojní a ak navštívime Banskú Bystricu znovu, nevynecháme ani New Angus.

TIPY:

© 2017 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel